Ar Senās ugunsnakts pasākumu Rojā atvadās no vasaras

alt
26. augusta vakarā ardievas vasarai Rojā teica Senās Ugunsnakts pasākuma dalībnieki. Ugunsnakts, Rojas un saules draugus sveica Rojas novada kultūras pasākumu organizatore Dace Broka. 

Savukārt Marikas Timermanes izpildītā dziesma “Ģērbies, saule, sudrabota”, bija veltījums saulei un ugunsnaktij, vakaram, kad senču godam visapkārt Baltijas jūrai gan mūsu kaimiņu ciemos, gan valstīs pretējos krastos tika iedegti ugunskuri.Taču šajā vakarā Marikas dziedātajai dziesmai bija arī cita nozīme – ar tās izskanēšanu šajā vakarā jūras krastā tika atvērta “Tautas saimes grāmata”, kas ir unikāls Latvijas simtgades projekts. Kā pastāstīja projekta vadītājs Aivars Meija, ar dziesmu “Ģērbies, saule, sudrabota” tika iedziedātas jau 14 šīs grāmatas. Kopā būs 25 grāmatas visos valsts reģionos, un katram no mums ir dota iespēja ierakstīt tajā savu novēlējumu Latvijai simtgadē, labākos sapņus un lielākos pārdzīvojumus.  Grāmata mūsu novadā atradīsies līdz septembra beigām, bet nākamos simts gadus tā glabāsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur to varēs izlasīt mūsu bērni, mazbērni un mazmazbērni. Šī ir mūsu valsts vēsturē pirmā grāmata, kas tiek rakstīta ar roku, un kurā tauta izteic vēlējumus Latvijai tās dzimšanas dienā.

Aivars Meija svinīgi pasniedza “Latvijas saimes grāmatu” Rojas muzeja krājumu glabātājai Gundegai balodei, kura informēja, ka  sastādīs nelielu grafiku, pēc kura tiks izbraukāts viss Rojas novads, lai ikviens no mūsu novada 4000 iedzīvotājiem varētu ierakstīt tajā savu vēstījumu.

Un tad jau sekoja viens no visgaidītākajiem vakara mirkļiem – īpašo viesu, grupas “Otra puse” solistu Normunda Pauniņa un Ivara Makstnieka koncerts. Tuvojoties koncerta izskaņai, ļaudis jau pamazām virzījās uz Agra Dzilnas, Ulda Balgas un Co radīto ugunsskulptūru, kas šogad nodēvēta spožās zvaigznes Sīriusa vārdā. Spoži degot Sīriusam, un iemirzdoties arī zvaigžņu lietum virs Rojela, mūsu RojaL simbola jūrā, izskanēja viens no skaistākajiem vasaras noslēguma pasākumiem, kas šajā vakarā pulcēja kopā simtiem tuvu un tālu ļaužu.

Dace Broka pateicas Imantam Ločmelam, Pirvicu ģimenei, SIA “Ķipītis Roja”, SIA “Petarde” un visiem pārējiem, kuri sniedza palīdzīgu roku, lai visu gaidītais vasaras noslēguma pasākums izdotos godam.

Dace Klabere