Ikgadējais Rudens tirgus Rojas muzeja sētā

Jau sestdien, 9. septembrī, Rojas muzeja sētā (11.00-14.00) notiks ikgadējais Rudens tirgus. Šoreiz tirgotājus un apmeklētājus  uzņemsim savā jaunajā, labiekārtotajā stāvlaukumā, kas tapis sadarbībā ar Eiropas Savienības Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda un Rojas novada domes atbalstu.alt

Pulksten 11.00 kopā ar Rojas Mūzikas un mākslas skolas skolotāju ansambli ieskandināsim mūsu jauno stāvlaukumu un atklāsim šī rudens lustīgāko Rudens tirgu.

No pulksten 11.00 līdz pat pulksten 14.00 visus apmeklētājus muzeja sētā gaida muzikāli  priekšnesumi, konkursi, radošās darbnīcas lieliem un maziem, piemēram, būs iespēja katram iemācīties izgatavot vēja zvanus, ģimenes foto rāmīti vai arī mēģināt izgatavot pašiem savus stikla suvenīrus. Bet pulksten 12.30 mūs visus ielīksmos un aicinās dziedāt līdzi grupa “Grupa”.

Un kas nu būtu Rojas muzeja Rudens tirgus bez atraktīvās Rojas invalīdu biedrības, kuras čaklās saimnieces mūs aicinās pie degustāciju galda, kur šogad godā tiks celts burkāns.  

Šogad pie mums viesos pieteikušies gan pašmāju, gan arī mājražotāji un amatnieki no citām Latvijas pusēm, kuri piedāvās gan saldus, gan sāļus, gan veselīgus našķus – augļu un ogu sukādes, sīrupus, medu, sklandraušus, gaļas kūpinājumus, zivis un daudzus citus kārumus. Savukārt amatnieki tirgos māla traukus, pinumus, lina darinājumus, adījumus un tamborējumus, rotas. Ja kāds vēl šajā rudenī vēlas papildināt savu dārzu ar kādu košumkrūmu vai augļu koku, vai varbūt iestādīt rudens karalieni – mārtiņrozi, tad noteikti aicinām uz mūsu Rudens tirgu, kur šogad solījušies būt vairāki stādu un augļu koku audzētāji.

Lai arī laika apstākļi šajā rudenī mūs nelutina, tomēr muzeja tirgus solās būt pozitīvām emocijām bagāts un lustīgs. Par spīti vairs ne tik siltajam laikam un kādam lietus mākonim, iegriezīsim lustīgu un krāsainu rudeni.

Inese Indriksone,

Rojas Jūras zvejniecības muzeja vadītāja