Burāšanas sezona noslēgusies

Oktobra pirmajā dienā, pūšot spirgtam DA vējam, tika noslēgta aktīvā burāšana uz ūdens. Sacensībās piedalījās pieci “Optimist” klases un trīs “Laser” klases braucēji.alt

Tā kā vējš pieņēmās spēkā, tika izvesti tikai trīs starti. “Optimist” klasē labākais rezultāts Miķelim Gitendorfam, 2.vieta Ivo Kiršteinam, bet 3.vieta mūsu jaunajai burātājai Adriānai Gailei. “Laser” klasē labākais bija Valters Sigai. Pirms tam, 23.septmbrī, noslēguma sacensības norisinājās starp šīs burāšanas sezonas iesācējiem. Pavisam piedalījās septiņi jaunie burātāji uz “Optimist” klases laivām vecumā no 8-11 gadiem. Labākais rezultāts Esterei Jansonei, 2.vietā Markuss Pēda, bet 3.vieta Aigaram Bērziņam.

Augusta otrajā pusē tika sarīkotas jauna veida sacensības, nosaucot tās - “ Rojas novada Sporta skolas kauss”, kā izturības brauciens garākā distancē gar piekrasti. Distance bija no 10 km “Optimist” klases laiviņām līdz 50 km “Laser” klases braucējiem. Diemžēl laika apstākļi nebija no labvēlīgākajiem, un izturības braucienā piedalījās tikai trīs “Laser” un divas “RS Feva” laivas. Distanci līdz Žocenei un atpakaļ spēja veikt tikai Valters Sigai ar “Laser” laivu un abas “RS Feva” divvietīgās laivas, no kurām labākie Miķelis Gitendorfs ar Eduardu Olektu. Savukārt “Optimist” klases burātāji sacentās citā dienā, ļoti lēna vēja apstākļos, braucot klasisku burāšanas distanci. Jaunākajā grupā (8 dalībnieki, 7-9 gadi) pēc četriem braucieniem labākais Aigars Bērziņš, otrais - Matiass Valts Carniglia, trešais - Markuss Pēda. Vecākajā grupā (5 dalībnieki, 10-11 gadi) 1.vieta Ivo Kiršteinam, 2.vieta Kristeram Patrikam Feldbergam, 3.vieta Adriānai Gailei.

Kā viens no skaistākajiem notikumiem, ir mūsu centīgāko burātāju dalība starptautiskā burāšanas nometnē no 23. - 28. septembrim Melnkalnē. Šo nometni jau otro gadu sponsorē jahtas “Roccabella”, kas pierakstīta Rojas ostā, īpašnieks. Šogad nometne bija īpaša, jo piedalījās arī jaunieši no Lietuvas, Krievijas, Ukrainas un pašas Melnkalnes. Bagātus iespaidus un pieredzi tajā guva mūsu sporta skolas burātāji  Ivo Kiršteins, Alise Elizabete Reinholde un Rihards Bramanis.

30. septembrī sporta skolas jaunie burātāji apguva airēšanas prasmes nobraucienā pa Rojas upi. Šis aktīvās atpūtas pasākums ir izveidojies kā tradīcija, kurā labprāt piedalās burāšanas nodaļas audzēkņi.

Jaunajā 2017./2018. mācību gadā burāšanas nodaļā ir 21 audzēknis.     

Burāšanas treneris G.Reinholds

Zem foto: Pēc “Burāšanas sezonas noslēguma” sacensību apbalvošanas.