Ieguldi tagadnē

Bieži izskan satraukuma pilns sauciens par mūsu mīļo, skaisto ciematu: ’’Kur paliek jaunieši? Rojā nekas netotiek!’’ Bet.. vai mēs aizdomājamies, kāpēc tā notiek? Vai mēs paši neveidojam sava ciemata tēlu, tāalt nākotni? Vai tā nav mūsu atbildība, kas notiek Rojā?

Vasaras sākumā, Ingrīdas Maķinskas un Gundegas Poles mudināti, Rojā sapulcējās pāris jaunieši, gan Rojas vidusskolas absolventi, gan tie, kas Rojā nesen sākuši dzīvot -  jaunieši, kuri redz iespējas kaut ko mainīt.  Pirmajā tikšanās reizē jaunieši novērtēja lietas un vietas, kuras mums Rojā jau ir, kā arī diskutēja par to, ko vēl šeit vajadzētu, lai jauniešiem pēc vidusskolas absolvēšanas būtu ne tikai saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas, bet arī rastos vēlme šeit atgriezties brīvdienās. Pēc vairākām tikšanās reizēm radās ideja izveidot pasākumu, uzaicinot līdzīgi domājošus jauniešus, kuru sapņi ir tapuši reāli un sataustāmi, dalīties savā pieredzē.

Un tā 7. oktobrī Rojā Multifunkcionālajā centrā ‘’Strops’’ notika pirmais atklātais jauniešu pasākums ‘’Ideju vakars’’. Pasākumā piedalījās arī pārstāvji no Rojas novada domes, Rojas vidusskolas un citām iestādēm. Ideju vakara mērķis bija dzirdēt par citu pilsētu jauniešu māju izveidi un saprast vai Rojā tā ir nepieciešama. Jauniešu māja ir vieta, kurā tiekas jaunieši un sirdī jauni cilvēki un saturīgi pavada laiku, veido pasākumus un aktīvi piedalās savas pilsētas un novada dzīvē. Pieredzes stāstus iesāka Paula Āboliņa-Ābola, pastāstos par atšķirībām starp formālo un neformālo izglītbu.  Ance Tīmane, Aizputes Ideju mājas esošā vadītāja un Emīls Anškens, Ventspils Jauniešu mājas projektu vadītājs dalījās pieredzē par jauniešu māju izveidi, pasākumiem un dažādām aktivitātēm savās pilsētās. Visi trīs jaunieši iedrošināja ticēt sev un saviem sapņiem, cīnīties par tiem, jo viss ir iespējams, ja to vēlas un tiek ieguldīts darbs. Jaunietis ir tagadne - tajos ir jāiegulda tagad, lai veidotos nākotne.

Pēc pieredzes stāstiem sekoja neliela pauze, kurā varēja nobaudīt „Cimboliņa” sagādātās uzkodas un iemalkot kādu siltu dzērienu. Kad visi bija iestirprinājušies, bija laiks prāta vētrai un visiem kopā diskutēt par iespējām, kā varam pavadīt savu brīvo laiku jau tagad. Izskanēja dažādas idejas kā orientēšanās pa Roju, jogas nodarbības jūras krastā, radošas meistarklases, debašu klubs un citas idejas. Diskusiju rezultātā jaunieši nonāca pie pirmās realizējamās idejas – paslēpes ar mašīnām pa Roju.

Šis pasākums bija tikai sākums, sākums kaut kam jaunam. Aicinam sekot aktivitātēm Facebook lapā ar nosaukumu IDEJU Vakars un atnākt sestdienu vakaros plkst.19.00 uz MFC „Strops”.  Ja tev ir ideja, ko vēlies realizēt un dalīties tajā ar citiem, nāc pievienojies mums un veidosim radošas lietas kopā!

Autori: Jana Frīdenberga, Jānis Bērziņš