Pēc renovācijas atklāts Rojas stadions

Šī gada rudens Rojas novada vēsturē ieies ar priecīgu notikumu – 24. oktobrī notika ilgi gaidītā stadiona atklāšana pēc renovācijas.alt

Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Rojas novada domes izpilddirektors Jānis Pūce, Latvijas Vieglatlētu Savienības prezidente Ineta Radeviča, Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, SIA “A Celtne” vadītājs Jānis Klāviņš, Rojas sporta skolas jaunie audzēkņi un novada sporta entuziasti.

Kā svinīgajā uzrunā atzīmēja domes priekšsēdētāja, stadions bija būvēts pirms 44 gadiem, tādēļ šodienas jauno skrejceliņu atklāšana pēc renovācijas, ir patiesi vēsturisks brīdis. Arī Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs (partija finansiāli atbalstīja stadiona pārbūvi) Edgars Tavars priecājās par iespēju baudīt šo vēsturisko brīdi. Viņš ir pārliecināts, ka investīcijas pašvaldību reģionos sporta infrastruktūras sakārtošanai ir investīcijas ilgtermiņā – mūsu bērnos, tātad mūsu nākotnē, un cilvēki, kas jau no mazotnes sporto, saprot, ka jebko šajā dzīvē var sasniegt vien, smagi strādājot. Sporta cienītājiem labi pazīstamā sportiste, Latvijas  Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča novada iedzīvotājiem novēlēja, sportojot renovētajā stadionā, izjust kustību prieku, treneriem profesionāli pilnveidoties, bet visjaunākajai paaudzei sākt savu sportisko ceļu, kas ne vienmēr ved uz olimpiskiem sasniegumiem, bet noteikti padara katru no mums laimīgāku, veselīgāku un priecīgāku. Stadiona atklāšanas darbi ilga četrus mēnešus un tos veica SIA “A Celtne” vīri būvuzrauga Andra Rutkovska vadībā. Svinīgajā ceremonijā firmas vadītājs Jānis Klāviņš pateicās par lielisko sadarbību novada domes priekšsēdētājai Evai Kārkliņai, izpilddirektoram Jānim Pūcem un ilggadējam trenerim Jānim Volajam, kurš, protams, vislabāk pārzina sportistu vajadzības un tādējādi varēja sniegt visprofesionālākos padomus.

Rojas stadions, kurš savulaik bija populārs visā Latvijā, tika atklāts tālajā 1973. gadā, un šo gadu laikā bija gan morāli, gan fiziski novecojis. Stadiona atjaunošanas darbu laikā tika izveidoti seši celiņi apkārt stadionam, deviņi celiņi 100 metrus garā posmā, tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektors, kārtslēkšanas sektors, lodes grūšanas un šķēpmešanas sektors, kā arī šķēršļu joslas baseins. Stadions ir pārbūvēts atbilstoši Vieglatlētikas federācijas prasībām un atbilst starptautiskajiem normatīviem. Tas nozīmē, ka tajā varēs notikt ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mēroga sacensības.

Sports Rojā vienmēr ir bijis cieņā. Rojas ļaudis bijuši aktīvi sportotāji, sākot no komandu spēlēm, īpaši labus rezultātus uzrādot volejbolā, līdz individuāliem sasniegumiem vieglatlētikā un ziemas sporta veidos. Sportošanas iespējas palielinājās, kad 1967. gadā uzcēla vidusskolas sporta zāli un 1973. gadā – modernu stadionu. Pirmais lielais pasākums stadionā bija Zvejnieku kolhozu XVI spartakiāde, kurā piedalījās ap 2000 dalībnieku. Rojas sportisti tajā izcēlās ar labiem panākumiem. 1991. gadā Rojā nodibināja basketbola klubu “Roja”, kurā sāka trenēties mazie basketbolisti. No 1997. gada Rojas vīriešu basketbola komanda vairākus gadus piedalījās Latvijas čempionāta augstākajā līgā.

1993. gadā tika nodibināta sporta biedrība “Roja”. Tās dibinātājs Jānis Volajs 1994. gadā izveidoja sieviešu florbola komandu, kura bija vairākkārtēja Latvijas čempione. Pēc pāris gadiem florbolu sāka spēlēt arī Rojas vīri. Vīriešu florbola komanda “Roja-Rauda Print” šogad piedalās Latvijas čempionāta 1. līgā. Apvienotā futbola komanda “Roja-Kolka” startē Latvijas čempionāta 2. līgā. Vīriešu volejbola un basketbola komandas “Roja” piedalās Talsu novada organizētajās sacensībās un turnīros. Rojas novusa komanda jau daudzus gadus piedalās Latvijas čempionātā.

Aktīvi novadā ir seniori. Projekta “Sociālās palīdzības sniegšana” ietvaros notiek “Veselības stiprināšanas nodarbības”.

Rojas vieglatlētu komanda šogad pirmo reizi piedalījās Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru 54 sporta spēlēs Valkā.

Lai atdzīvinātu burāšanas tradīcijas novadā, lai Rojas jaunieši būtu veseli, apgūtu jaunas prasmes un lietderīgi pavadītu brīvo laiku, 2012. gada 8. martā Rojas novada dome nodibināja sporta skolu. Pašreiz tajā nodarbības apmeklē 147 audzēkņi.

Dace Klabere