Reģiona bibliotekāri satiekas Rojā

24. oktobrī Talsu reģiona bibliotekāri tikās izbraukuma seminārā Rojā. Izbraukuma semināru tradīcija tika atjaunota pagājušajā gadā, viesojoties Mērsragā. Tā reizi gadā bibliotekāri dodas uz kādu no reģiona bibliotēkām, kur iepazīstas aralt konkrētās bibliotēkas darbību, aktualitātēm, apmainās ar pieredzi un iedvesmo viens otru jauniem darbiem.

Bibliotekāri, Rojas Jūras zvejniecības muzeja krājuma glabātājas pavadīti, iepazina un dziļāk ieskatījās kādreizējā Rojas un Kaltenes ciema vējainās līča piekrastes vēsturē – ieliņās, kaktos un stūrīšus; ielūkojās kādreizējā ciema ļaužu dzīves notikumos, ieskatījās vietās, kur parasti ikdienas steigas apņemtais Rojas ciemiņš neielūkojas.

Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa izsmeļošā prezentācijā iepazīstināja ar Roju šodien, pastāstīja par realizētajiem un topošajiem Eiropas un pašvaldības atbalstītajiem projektiem – Rojas upes dabas taku, Rojas stadiona skrejceļa atjaunošanu, kā arī par nākotnes projektiem – Rojas estrādes būvniecību, Kaltenes kluba rekonstrukciju.

“Folklora. No zemās tautas līdz zinātnei” – ar priekšlasījumu par šādu tēmu bibliotekārus iepazīstināja LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta asistents Aldis Pūtelis. Kā jēdziens un uzskati par to, kas tad ir “folklora”, veidojušies un attīstījušies Latvijā un pasaulē. Brīvzemnieks, Barons, Visendorfs – šie ir tikai daži no lekcijā minētajiem, cieši ar folkloru saistītajiem dižvīriem.

Bērnu bibliotēkas vadītāja Ilze Jaunbērziņa informēja par gaidāmajiem Ziemeļvalstu lasījumiem.

Piepildītā diena noslēdzās ar apsveikumiem, muzikāliem sveicieniem un saukli “Rojas doršas vienmēr ir foršas” – kā nekā Rojas novada bibliotēkai šogad aprit apaļi 70 gadi. Muzikālo sveicienu bibliotēkai un bibliotekāriem sarūpēja grupa “Roja”.

Nākamais izbraukuma seminārs notiks 2018. gada rudenī, kad bibliotekāri dosies iepazīt Dundagas pusi.

Informāciju sagatavoja Andžejs Beļēvičs