Jauno mākslinieku aktivitātes

No 26. oktobra Amerikas Savienoto Valstu vēstniecībā Rīgā ir izstādīta Rojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde. Sadarbība ar ASV vēstniecību skolai aizsākās pagājušā gada rudenī, kad Rojas Mūzikas unalt mākslas skolā viesojās māksliniece no ASV Margery Amdur, kas vadīja meistarklasi vides objektu instalācijās, mācīja bērniem integrēt vides objektus telpiskās kompozīcijās.

Māksliniecei ir bijušas 60 personālizstādes. Viņa tika nominēta 2015. gada Aesthetika Mākslas balvai.

Šogad šī sadarbība turpinās, un Rojas jauno mākslinieku darbi ir aplūkojami ASV vēstniecības telpās, kas nu priecēs visu ASV vēstniecības nodaļu un ārvalstu vēstniekus, viesus. Esam priecīgi par šo radošo sadarbību un ceram to turpināt arī nākotnē.

Savukārt, 30. oktobra pēcpusdienā Rojas Mūzikas un mākslas skolā, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā viesojās mākslinieki un pedagogi no Rīgas Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolas – Vineta Jurjāne un Vladislavs Rubulis, kuri vadīja meistarklasi zīmēšanas un gleznošanas programmās.

Pirmie pie molbertiem sēdās jaunie mākslinieki - 1.-5. klašu audzēkņi, cenšoties atveidot Jaņa Rozentāla gleznas, jeb, kā šo darbību sauc paši mākslinieki rīmeiks. Rīmeiks no vienkāršas kopēšanas atšķiras ar to, ka mākslinieks šajā atveidojumā pieliek klāt savu redzējumu un emocijas. Bērnu darbos rīmeikas atveidotas trijos posmos: pirmā ir skice gaismu un ēnu atveidojums melnbaltā zīmējumā, otrajā - Jaņa Rozentāla ainava, bet trešajā - katra mākslinieka individuālais redzējums, iedvesmojoties no mākslinieka Jaņa Rozentāla. Bērni aizrautīgi iesaistījās, izmēģinot roku līdz šim nebijušā pieredzē.

Turpinājumā abi pedagogi un mākslinieki strādāja arī ar Interešu izglītības programmas Vizuāli plastiskā māksla audzēkņiem. Šeit bija sagatavota video prezentācija par Rīgas Jaņa  Rozentāla mākslas vidusskolas mācību metodēm, ko pavadīja mākslinieku izsmeļošās atbildes, par mākslas procesā izmantotajām metodēm, tehniku. Turpinājumā audzēkņiem tika dots uzdevums uzzīmēt sev raksturīgās septiņas lietas, kas raksturotu viņu pašu. Meistarklases vadītāji neskopojās ar padomiem kompozīcijas pilnveidē un krāsu tonalitātes izvēlē.

Šī meistarklases diena pagājusi ļoti bagātīgā pieredzes mācībā gan pedagogiem, gan audzēkņiem. Turklāt māksliniece Vita Jurjāne ir uzticējusi mums savu darbu izstādi, kas veltīta Rojas un Kaltenes jūras krastam. Šo radošo darbu izstādi varat aplūkot ikviens Rojas iedzīvotājs Rojas Mūzikas un mākslas skolas Izstāžu zālē visu novembra mēnesi.

Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagoģe Līga Reine-Smilgaine