Konkursā “Mans redzējums par Ikaru”

1.novembrī Priekules kultūras namā notika Vislatvijas Ikara vārda dienas svinības, kurās notika jauno mākslinieku konkursa „Ikara sapņi šodien” izstādes atklāšana un laureātu svinīgā apbalvošana. No Rojas Mūzikas unalt mākslas skolas šajā konkursā dalību ņēma audzēkne Eva Kiršteine un pedagogi Līga Reine – Smilgaine, Vizbulīte Puriņa.

Konkursā audzēkne Eva Kiršteine  ieguva 2. vieta, kā arī saņēma skatītāju simpātiju balva, ko vērtēja neatkarīgie eksperti. Kā atzina organizatori šajā konkursā piedalījās 200 audzēkņi no 21  Latvijas mākslas skolām.

Konkursa laureātiem svinīgo uzrunu teica Priekules domes pārstāvis kultūras dzīves atbalstītājs Guntars Verners, kā arī Kristīne Cukura - pasākuma organizatore. Konkurss šogad svin savu 5 gadu jubileju un tam par godu ir izdots laureātu buklets, kurā ir apskatāmi uzvarētāju darbi. Audzēkņus gaidīja liels pārsteigums, jo pasākumu noslēgumā uzstājās dziedātājs Kašers.

Priekulē šajā dienā tika atklāts ģimeņu dārzs, kur katru gadu tiks iestādīti koki par godu jaunām atvasītēm. Pēc svinīgā pasākuma devāmies ekskursijā pa Priekules novadu, kā arī pabijām baznīcā, kurā Ikars pirmo reizi veica savu vienīgo lidojumu. Kā stāsta nostāsti Priekules Ikars ir kāds teiksmains kalējs, kas 17. gadsimtā dzīvojis Korfiem piederošajā Priekules muižā, un pēc Grobiņas pilskunga iecirkņa tiesas lēmuma, pie Grobiņas pils sadedzināts uz sārta par mēģinājumu nolaisties no baznīcas torņa ar pašizgatavotiem spārniem.

Lai Evai pietiek spēka un radošās izdomas, lai turpinātu savu iesākto ceļu!

Rojas Mūzikas un mākslas skolas pedagoģe Līga Reine - Smilgaine