Rojas novada Sporta skolas vieglatlētu starti pirmajā semestrī

Pašas pirmās sacensības pēc neliela vasaras treniņa notika jau 2. septembrī Rīgā – Latvijas Skriešanas centra atklātais čempionāts stadiona skrējienos. Uz šīm sacensībām aizbrauca divpadsmit audzēkņi. Tajāsalt var piedalīties ikviens kam patīk skriet, tādēļ dalībnieki ir no 5 līdz pat 75 gadu vecumam! Ļoti lietainajā dienā jaunu personīgo rezultātu 200 m izskrēja S. Skujiņa - 33,5sek.

30. septembrī piedalījāmies Saldus sporta skolas atklātajās vieglatlētikas sacensībās. Sacensībās piedalījās sportisti arī no Talsiem, Kandavas, Dobeles, Ventspils, Jelgavas, Mārupes un Saldus. Mūsu audzēkņi startēja 80 un 200 m skrējienā, lodes grūšanā un tāllēkšanā. Divas fināla vietas astoņniekā izcīnīja Rodrigo Kiršteins. 80 m - 12.41sek. (4.v./29 dalībnieki) un 200 m -36.04 sek. (8.v./18). Kristapam Vecbērzam septītā vieta 200 m -35.20 sek., bet Emīlijai Krūziņai savā grupā 200 m- 33.50 sek. (7.v./20). Matīsam Muskeitam tāllēkšanā - 3.68 m (7.v./14).

15. oktobrī Carnikavā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikas krosā. Sacensības organizēja Carnikavas novada pašvaldības iestāde „Carnikavas sporta centrs” un Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar atbalstītājiem un partneriem. Sacensībās kopā piedalījās vairāk nekā 500 sportistu, un rezultāti, tāpat kā iepriekšējos gadus, tika noteikti ar čipa palīdzību, ko piestiprina pie sporta apaviem.
No mūsu sporta skolas visvairāk dalībnieku startēja U-12 grupā - astoņi audzēkņi (2006.-2007. g.dz.), bet visaugstāko 7. vietu no 20 dalībniecēm 4 km distancē izcīnīja Samanta Skujiņa U-16 vecuma gr. (2002.- 2003. g.dz.).
Jaunums trasē bija tas, kas visiem sacensību dalībniekiem bija jābūt gataviem finišēt pret mazliet palielu kalniņu. Kopumā trase, tāpat kā iepriekšējos gados, bija veidota kalnainā meža apvidū ar daudzveidīgu segumu - meža takām, smilšainākiem posmiem un vairākos trases posmos arī ar šķeldotu skaidu klājieniem. Tādēļ arī šoreiz naglenes palika mājās un startējām sporta apavos.
Sacensību vietā valdīja patīkama, sportiska gaisotne. Sportisti pēc skrējiena varēja pacienāties gan ar siltu tēju, gan uzēst mazas pusdienas. Sacensībās piedalījās arī Anna Elīza Doniņa, kura startēja 4 km distancē. Pārējie audzēkņi - Ieva Gerucka, Kerija Dinsberga, Amanda Vērpēja, Emīlija Krūziņa, Alise Oboleviča, Rebeka Ķēniņa, Reinis Briedis, Rihards Vizums, Rodrigo Kiršteins, Niks un Paula Bernāni startēja 1,76 km distancē.

Jāatzīmē, ka gribās uzslavēt pilnīgi visus sportistus par neatlaidīgo cīņas sparu, veicot savu distanci.

Piektdien, 3. novembrī, astoņi mūsu sporta skolas vieglatlēti startēja tepat, Talsu novada Sporta skolas atklātajās sacensībās vieglatlētikā. Tajās piedalījās U-14 grupas - 2005./2006. gadā dzimušie. Sacensības iesākās ar 60m skrējienu, kuru veica visi mūsu audzēkņi. Visātrākais no mūsējiem bija Rihards Bramanis, divdesmit zēnu vidū viņam 7.vieta - 9.2 sek., no meitenēm Lote Labarēviča - 9.7 sek. - 23.v./40. Kristapam Vecbērzam 60 m personīgais rezultāts 9.3 sek.. Ieva Gerucka izcīnīja 5.vietu 600m skrējienā - 02:20.9 sek. Sacensībās vēl piedalījās Rodrigo Poberžnijs, Valters Fabriciuss, Kerija Dinsberga un Nikola Leitarte.

Lai veiksmīgi turpmākie starti arī pārējiem sacensību dalībniekiem!

Vieglatlētikas trenere Anita Raspopova