Skaistos mirkļus vajag krāt

28. oktobrī Rojas Jūras zvejniecības muzejs aicināja uz Latvijas Avīzes fotogrāfes Andas Krauzes izstādes atklāšanu. Kā atklāšanas pasākumā jokoja muzeja vadītāja Inese Indriksone, tik daudz Latvijā pazīstamu kungu,alt kas skatītāju rosina dažādām pārdomām un nostalģiskām atmiņām, muzejā ir pirmoreiz, par ko, protams, paldies foto māksliniecei.

Uz pārdomām vedināja arī muzeja darbinieces Gundegas Balodes paustais. Šodien fotografē ikviens no mums un šķiet, ka fotogrāfija tāds nieks vien ir, taču izrādās, ka tieši šis mazais nieks ir tas, ko izšķirīgos brīžos cilvēki vēlas paņemt līdzi un saglabāt kā dārgāko piemiņu.

Kā pastāstīja pati Anda, fotografēt viņai paticis vienmēr un, ja vēl izdodas cilvēkā ieraudzīt kaut ko no dvēselītes – tā ir viņas vislielākā laime. Un nav svarīgi, ar kādu fotoaparātu tu fotografē, galvenais ir fotografēt ar sirdi. Pēc Andas domām, fotografēšana ir līdzīgi pirmajai iemīlēšanās sajūtai – tu skaties uz viņu un atklāj ko jaunu, ieraugi to, ko neredz citi, tev šis cilvēks liekas īpašs.

No fotogrāfijām mūsos raugās Andas Krauzes īpašie cilvēki – Mārtiņš Freimanis, Jānis Paukštello, Kaspars Znotiņš, Niks Matvejevs, Ēriks Hānbergs un daudzi citi sabiedrībā labi zināmi cilvēki, no kuriem daudzi ir atstājuši kādus nospiedumus vai ikkatra mūsu dzīvē.

Kopā ar Andu Krauzi pavadītajā stundā vai ikviens no klātesošajiem kļuva par viņas fotomodeli. Bailīgākos viņa iedrošina sakot, ka patiesībā ikviens cilvēks ir fotogēnisks. Anda Krauze: “Vajag bildēties skaistos brīžos, kad esat kopā ar mīļiem cilvēkiem. Vajag iebrist puķēs, iekrist sniegā un taisīt skaistas bildes, kad jūs esiet laimīgi. Skaistos mirkļus vajag krāt!”

Dace Klabere