Rojas novada ļaudis Ziemassvētkiem gatavi

9. decembrī laukumā pie Rojas kultūras centra norisinājās Ziemassvētku dāvanu un našķu tirdziņš, kurā katrs apmeklētājs varēja izvēlēties kaut ko savai gaumei un maciņa biezumam atbilstošu.alt

Domājot par gaidāmo ziemu, varēja iegādāties medu, propolisu ar medu, ziedputekšņus, dažādus gan grādīgus gan bezgrādīgus dzērienus, visdažādākās tējas veselības stiprināšanai, brīnumgardus sklandraušus, piparkūkas, veselīgus našķus un daudz citu lietu. Kā katru gadu, vislielākā rinda veidojās pie pašmāju ābolu pārdevēja. Starp jau zināmajām ābolu šķirnēm gozējās arī tāda pagaidām mazpazīstama šķirne kā persikveidīgie, un katram pircējam pirms maciņa atvēršanas bija iespēja nogaršot pa šķēlītei no ikvienas iekārotās ābolu šķirnes.

Ikviens no klātesošajiem bija laipni aicināts iegriezties arī kultūras centra mazajā zālē, kur skolotājas Ilzes Šelkovas vadībā notika radošā darbnīca, kurā katrs varēja izgatavot savu sniegavīru, pie viena aplūkojot arī mūsu pašu rokdarbnieču veidoto Ziemassvētku dekoru un Adventa vainagu izstādi. Savukārt mazuļi ar vecākiem izmantoja iespēju nofotografēties foto stūrītī kopā ar rūķiem un nodot rūķiem savu mājās sagatavoto vēstuli.

 Tikmēr sportiskākās ģimenes aktīvi piedalījās Rojas novada sporta organizatores Tatjanas Kirilovas sagatavotajās sportiskajās aktivitātēs. Šī gada jaunums - foto orientēšanās pa Roju “Skrējiens pēc saldumu tūtas”. Uzdevums nebija no vieglajiem – pēc fotogrāfijām bija jāatrod visā Rojā izvietoti objekti un pie tiem jānofotografējas. Vidēji katrs dalībnieks noskrēja piecus kilometrus, ceļā pavadot vairāk nekā divas stundas, taču visi atgriezās sārtiem vaigiem, noguruši, bet laimīgi, un nopelnītās saldumu tūtas bija īsti laikā, lai atjaunotu patērētos enerģijas krājumus.

Atjaunot enerģiju un pie viena sasildīties varēja arī ar Dinas Čubas un viņas palīgu vārīto zupu – ziedojumu kastītē, iemetot kādu monētu Tukuma dzīvnieku patversmes četrkājaiņiem, ikviens varēja tikt pie bļodiņas ar siltu, spēcinošu ziemas sakņu zupu.

Kad zupas katls bija izēsts, tirdziņš izpirkts, un animācijas filmas noskatītas, laukumā uz brīdi iestājās klusums, līdz īsi pirms noteiktā laika tajā atkal sāka pulcēties ļaudis Rojas Lielās egles iedegšanai. Šoreiz rūpes par to, lai sanākušajos ļaudīs raisītu Ziemassvētku sajūtu un Rojas galvenā egle iedegtos visā savā krāšņumā, gādāja rūķis Kašers ar baltajām sniegpārsliņām, bet ar priekšnesumiem priecēja Rojas kultūras centra mazi un lieli dziedātāji un dejotāji. Pasākumiem piesātinātā diena skaisti noslēdzās ar daudzkrāsainu salūtu pļaviņā pie kultūras centra un varam pavisam droši apgalvot, ka Rojas novada ļaudis skaistākajiem gada svētkiem – Ziemassvētkiem – gatavi.

Daces Klaberes teksts un foto