Ziņas

Zvejnieksvētki Rojā 9. jūlijā PROGRAMMA

9.jūlijs - Zvejnieksvētki Rojā! Dos pa bundžām!

5.00-8.00 sacensības makšerēšanā - Rojas upē pie tilta

9.30 – svētku rīta vingrošana lieliem un maziem- pie pludmales skatuves

No plkst. 10.00 – Zvejnieksētku tirdziņš - Ostas ielā

No plkst. 10.00 līdz 19.00 vizināšanās jūrā ar burinieku  un jahtu (par maksu) - ostā

No plkst. 10.00 – sacensības  pludmales volejbolā un futbolā – pludmalē, info t.28394308

No plkst. 10.00 – Smilšu piļu pilināšanas konkurss bērniem – pludmalē

No plkst. 10.00 – Viss par un ap jūru – ekspozīcijas Rojas jūras zvejniecības muzejā Selgas ielā 33 ( Ieeja 1,- eur; skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 0.50 eur)

plkst. 11.00 – Starptautiskās sacensības Jāņa Kuģenieka piemiņas turnīrs svara bumbu celšanā -pludmalē , info t.28394308

plkst. 11.00 – ūdensskrējiens bērniem un pusaudžiem - pludmalē

12.00  Dos pa bundžām ,gaidot Neptūn`ar grupas  CREDO dziesmām ,muzicē GUNTIS VEITS & GUNTIS BRANCIS -pludmalē 
13.00 – JŪRAS VALDNIEKA VIZĪTE ROJĀ - pludmalē
13.40- tradicionālais Jūras valdnieka apsveicināšanās brauciens pa Rojas ielām

 vienīgā pasaulē Neptūna orķestra “ZELMERI PRO” mūzikas un “KABRIOKLUBA” auto pavadībā  ,sagaidīšana maršrutā : Ostas-Jūras-Selgas-Talsu-Dzintara-Saules-Meža-Talsu-Kosmonautu-Plūdoņa-Miera-Peldu-Torņa-Skuju-Akas-Peldu-Miera-Kapteiņu-Vēžu-Zušu-Kuršu-Asaru-Vēžu-Kapteiņu-Selgas-Jūras- Ostas ielās . 

14.00 – “JAUTRĪBA UZ KLĀJA””  rotaļu programma bērniem – estrādē ielokā

14.30    Pa bundžām dos ritma grupa  SAMBA DE RIGA un

eksotisko deju grupa MISTĒRIJAS  – pludmalē

plkst. 15.00 -17.00 Zvejniekspēles -  zābaka mešana, enkura celšana, savas nāras nešana ,u.c -lielajiem un zivtiņu ķeršana pašiem mazākajiem - pludmalē

15.00 KONCERTS– RALFS  EILANDS un grupa THE HOBOS   - estrāde, skatuve 
No plkst.16.00 līdz 18.00 burbuļošana kopā ar  “Mārtiņa burbuļiem”- pļaviņa Ostas ielā

15.00-17.00 Kabrioletu izstāde- skaistumkonkurss -autostāvlaukumā pie jūras
16.00 – GREENTRIALS  11.sezonas  ekstrēmais šovs-  Velotriāls, BMX freestyle un BMX Flatland  estrādē 

no 16.00 – JŪRAS VILKI, SANĀK! Ikgadējais zvejnieku saiets “Zvejnieku sētā” – atpūtas centrā “Otra puse”
17.00  MUZICĒ  GRĒTA GRANTIŅA  (balss) un  Eliza Apine (ģitāra) –  estrādē  ielokā

18.00  Dejas un rotaļas pieaugušajiem kopā ar UFO  GRUPU – estrādē ielokā

19.00  Iepūš` pa ceļam uz  ball`  ar  ZELMERI  PRO  -  Ostas ielā

Visas dienas garumā atrakcijas, izklaides, katapults, ūdens bumba, izjādes ar zirgiem  u.c ( par maksu)
plkst. 20.00-04.00  LIELĀ PLUDMALES BALLE

Dos pa bundžām līdz rītam  kopā ar grupām:

LABVĒLĪGAIS TIPS, DELZS VILKS, CITI ZĒNI, BET BET, TRIO NO RIO, MĀKOŅSTŪMĒJI, LUSTĪGAIS BLŪMĪZERS un DJ ROBERTU LEJASMEIJERU, DJ JAX ,kā arī diskobāru “Ezītis miglā”

Biļetes iepriekšpārdošanā  uz vakara balli no 15,- eur  www.bilesuparadize.lv, bērniem līdz 12.g.v. ieeja brīva.
Visas dienas garumā Radio SWH tiešraide no Zvejnieksvētkiem Rojā!

Svētku dreskods - svītrains.

 

Vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu tālr. 112,  pašvaldības policija  t. 26132701 ,diennakts taksometrs  t.28644440 ,ātrā palīdzība- ostas caurlaidē.

Ir vasara un kāzu laiks

Kāzas ir ļoti skaists un brīnišķīgs notikums katra pāra dzīvē. Šim brīdim nav svarīgs jaunlaulāto vecums, viņu kopā pavadītais mīlestības laiks vai viesu daudzums kāzās. Ir brīnišķīgi, ka pāri, kuri dzīvo kopā nereģistrētās attiecībās jau ilgi, ir bērni, mazbērni un mazmazbērni, un beidzot nolemj sakārtot savas attiecības likumiski, ar laulības noslēgšanu. Oficiāli noslēgta laulība ir pāra tiesību juridiskā drošība. Kopdzīve bez laulības reģistrēšanas pēc būtības nozīmē to, ka partneri juridiski savā starpā ir sveši cilvēki. Ikdienā to mēdzam dēvēt «kopādzīvošanu» vai «vienas saimniecības vešanu» un tas negarantē pāra likumiskās garantijas. Tā dabā iekārtots, ka neviens šajā pasaulē neesam mūžīgi… Ir daudz iemeslu, kas rada finansiālus zaudējumus un tiesisko nedrošību pārim, kas izvēlas dzīvot kopā, nereģistrējot savas attiecības: nav mantojuma tiesību uz nekustamo īpašumu; nav tiesību saņemt pārdzīvojušā laulātā pensijas daļu vai mantot uzkrāto 2. pensijas līmeni, nav tiesību bez otra vecāka reģistrēt bērna piedzimšanu bez kopīga paternitātes iesnieguma vai arī reģistrā izdara ierakstu tikai par māti; nav juridisku tiesību uz kopīgu mantu; nav tiesību uz nodokļu atmaksu un atvieglojumiem; nav atvieglojumu uz nodevām; nav tiesību saņemt informāciju no ārstniecības iestādēm par dzīvesbiedra (nelaulāta) ārstēšanās procesu...

Valsts nodeva laulību reģistrācijai ir 14 €, bet, savukārt, pašvaldības nodeva laulību reģistrācijai svinīgos apstākļos ir noteikta kā maksas pakalpojums 30 € vai 50 € (piemēram, Dundagas pilī, atkarīgs no viesu skaita), un 150 € par izbraukuma laulību ceremoniju. Ja laulības reģistrācija notiek dzimtsarakstu nodaļas kabinetā, tad jāmaksā tikai valsts nodeva 14 €.

Par laulību noslēgšanu var vienoties jebkurā dienā, izņemot svētdienas, ja vien šis datums nav jau aizņemts, un ne ātrāk kā pēc viena mēneša, kopš iesniegts iesniegums dzimtsarakstu nodaļā, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā. Talsos, Dzimtsarakstu nodaļā ir prakse laulību reģistrāciju veikt piektdienas pēcpusdienās un sestdienā.

Vēlamies iedrošināt pārus, kuri vēlas noslēgt laulību! Tas nav ne sarežģīti, ne kaut kā citādi apgrūtinoši vai laikietilpīgi…

Aicinām pārus pieteikties Dzimtsarakstu nodaļā Dundagā, Pils ielā 5-1 vai Rojā, Zvejnieku ielā 3 otrdienās, trešdienās un ceturtdienās vai arī Talsos, Lielā ielā 25 no pirmdienas līdz piektdienai (sk.darba laiku www.talsi.lv). Iepriekš vēlams zvanīt par ierašanās laiku, jo ir aktīvs kāzu laiks.

Kā jau katru gadu, arī šogad, aicinām tos pārus, kuri šogad svin savas laulības 50, 55, 60, 65, 70 utt. gadu kāzu jubilejas, pieteikties pabalsta saņemšanai!

Ne tikai Talsos, bet arī dzimtsarakstu nodaļās Rojā un Dundagā veicam bērnu piedzimšanas reģistrus, vadām laulību ceremonijas un izdarām ierakstus miršanas reģistrā, kā arī izsniedz atkārtoti apliecības un izziņas no reģistriem, veic vārda, uzvārda un tautību maiņu utml. .

 

«Cilvēkus kopā satur mīlestība un pienākums. Kad ir tie abi, tad nāk arī svētība.» 

(Anda Līce)

 

Uz tikšanos!

 

Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietnieces:

 

 Alita Vicinska (Talsos) – telefons 28023331

Daiga Muceniece (Dundagā) - telefons 29149134

Liāna Bērziņa (Rojā )- telefons 28230035

 

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Antra Jesineviča (telefons 28653520

Aicina Rojas iedzīvotājus nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt noderīgas balvas!

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”,  sadarbībā ar “Tet” un “Maxima Latvija” no šā gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros, sadarbībā ar SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"", aicina Rojas iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas kampaņas otrajā posmā, kas no 1. līdz 31.jūlijam notiks atkritumu šķirošanas laukumā - Rojas pagastā, Rojas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā. Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Katrs dalībnieks, kurš šķirošanas laukumā nodos vismaz vienu iekārtu, varēs reģistrēties izlozei par sevis izvēlētu balvu – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.* Izloze, atbilstoši balvu kategorijām, notiks un rezultāti tiks paziņoti 18.augustā, tos publicējot Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv sadaļā “Aktuāli”, kā arī ar laimētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli.

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Kampaņa “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” Latvijas reģionos notiek no 19.maija un turpināsies līdz 31.jūlijam. Tās pirmajā posmā nevajadzīgo tehniku iedzīvotāji bija aicināti nodot speciālos pieņemšanas punktos pie veikaliem “Maxima” vairāk nekā 20 pilsētās. Līdz šim lielāko daudzumu veco elektroiekārtu kampaņas laikā pārstrādei nodeva Saldus iedzīvotāji – vairāk nekā 14 tonnas. Plašāka informācija par kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” pieejama www.ecobaltiavide.lv sadaļā “Jaunumi”.

 

* Informējam, ka, reģistrējoties izlozei elektrotehnikas nodošanas brīdī, visi iegūtie dati var tikt izmantoti tikai un vienīgi kampaņas izlozes vajadzībām.

3 attēli

Būsim savējie

Jau piecpadsmito gadu pēc kārtas Rojas dienā mūsu bibliotēkā atvērām jaunu rakstnieces Dzintras Žuravskas grāmatu – romānu “Svešs starp savējiem”. Tiesa, šogad lielākā daļa svētku pasākumu tika plānoti Rojas estrādē un tās tuvumā, tāpēc savu pasākumu bibliotēkā organizējām piektdienas pēcpusdienā kā jauku svētku ieskaņu.

Lasījām fragmentus no jaunā darba un Dzintras dzeju, kurā atbalsojas liktens un cilvēka izvēles tēma, uzzinājām, kā tapis konkrētais sižets, kā arī pārrunājām reālus faktus, kad dzemdību namā tikuši samainīti bērni un kā tas atklājies.

Rakstniece labprāt atbildēja apmeklētāju jautājumiem kā tēli tiek portretēti, ka jābūt skaidrai idejai, kā darbs sāksies un beigsies. Pēc dzīvesveida būdama cīruļa tips, savus darbus raksta rīta stundās, lai norakstītu nost visu, kas domās sakrājies, un atbrīvotos vieta turpinājumam.

Pateicamies Dzintras Žuravskas aktīvajiem lasītājiem un ikvienam, kurš atrada laiku atnākt, lai apsveiktu rakstnieci ar grāmatas iznākšanu un pateiktu paldies par ieguldīto darbu. Pasākuma izskaņā bijām vienprātīgi pārliecināti, ka labāk būt savējam starp svešiem nekā svešam starp savējiem. Lai Dzintrai pietiek spēka jauniem darbiem, lai tiekamies kādas jaunas grāmatas atvēršanā nākamajās Rojas dienās, lai Dzintra vienmēr Rojā justos kā savējā.

 

Teksts: Irēna Svitiņa

Foto: Iluta Graudiņa

Ziņas