Ziņas

“Ak, dzīve! Ko nu dzīve! “ – deju kopa “Gaspažiņas” svin savus 15

Atpakaļ

Ja Rojas kultūras centru pamatoti saucam par otrajām mājām, tad šajā ģimenē vienam no “bērniem”, dāmu deju kopai “Gaspažiņas”, ar koncertu “Ak, dzīve! Ko nu dzīve!“ 23. novembrī tika atzīmēta 15 gadu jubileja. Tāds padsmitnieku vecums vien ir! Spridzīgas, košas, aizrautīgas savu mēģinājumos izkopto dejotprasmi demonstrēja “Gaspažiņu” dalībnieces – Raisa Zandere, Ilze Krišjāne, Skaidrīte Nicmane, Ārija Olande, Inta Plāte, Inese Priede, Aija Mitenberga, Ruta Duvalka, Maija Zembaha, Aina Dzeguze, Mārīte Maurmane, Pārsla Mārtiņsone, Rasma Eisaka, Vizma Lāce, Valentīna Lapiņa un Liene Mieze.

Kad 2004. gadā vadītāja Ārija Veide izziņoja pieteikšanos jaunumam - Eiropas deju kopai, kā kolektīvu pirmsākumos sauca, atnācējas ieradās ar mērķi izkustēties un interesanti pavadīt brīvo laiku. Toreiz dejotājām ne prātā nebija, ka varētu nākties uzstāties publikas priekšā. Tomēr jau, pienākot pavasarim un Rojas pagasta svētkiem, kolektīvs sniedza savus pirmos priekšnesumus. 15 gadu laikā “Gaspažiņas” ir piedalījušās pasākumos daudzviet Latvijā un, protams, neiztrūkstoši dažādos notikumos Rojā. Savu “odziņu” piedod Ārijas “Gaspažiņām” rakstītās dejas, kuras savu kolektīvu repertuāram izmanto arī citi vadītāji . Viņas deja “Kučierpolka” senioru deju jaunrades konkursā pat ieguva 1. vietu! Savukārt Vislatvijas senioru deju festivālā Olainē, kas bija veltīts Latvijas 100-gadei, viņas dejas izpildīja visi apvienotie deju kolektīvi no Kurzemes.

Tā kā 15 gadu laikā pabūts un dejots dažādās vietās, ir iegūti dejas draugi, un daļa no tiem viesojās Rojā un piedalījās “Gaspažiņu” jubilejas koncertā. Labākais ciemakukulis šādā reizē, protams, ir deja, un to bija atveduši kolektīvi : “Preilene “un “Sniegaroze” no Siguldas, “Veldze” no Jaunolaines, “Ciecerīte” no Saldus, “Senlejas” no Jaunlutriņiem, ”Magdalena” un “Aspazija” no Rīgas, “Madaras” no Kuldīgas un tuvākie kaimiņi “Silvas” no Mērsraga.

Savus muzikālos sveicienus koncertā sniedza sieviešu vokālais ansamblis “Con Vita” un grupas “Roja” līderis, dziedātājs Jānis Kalniņš. Laba vēlējumus jubilejā kolektīvam teica Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, mājinieki – Rojas kultūras centrs, sieviešu koris “Kalva”, senioru koris “Banga”, bērnu deju kolektīvs “Pērkonītis”, amatierteātris, senioru klubs ‘Liedags”, kā arī individuālie sveicēji.

Svētku koncerts izskanējis. Paldies par 15 kolektīva gadiem gan esošajām, gan visām bijušajām dejotājām!

Sveicot “Gaspažiņas” , domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa izteica minējumu, ka, skatoties jubilejas koncertā raito dejas soli, dalībnieču skaits varētu palielināties! Un kāpēc gan ne! Šīs jaukās dāmas tiekas ik trešdienu plkst 19.00 Rojas kultūras centrā mēģinājumos, lai draudzētos ar deju, būtu kustībā un labi pavadītu laiku. Laipni lūgtas!


Dace Broka,

Rojas novada kultūras pasākumu organizatore

Ziņas