Ziņas

“Senā uguns nakts” Rojā pulcē simtiem cilvēku

Atpakaļ

Ik gadus Baltijas jūras krastā tiek aizdedzināti ugunskuri, lai parādītu piejūras tautu vienotību, atcerētos mūsu vēsturi un aicinātu padomāt par to, kā mēs rūpējamies par savu vislielāko bagātību – jūru un dabu.

Šogad Latvijas valsts simtgades projekta ietvaros “Senā uguns nakts” tika atzīmēta īpaši, kopīgi ar Lietuvas un Igaunijas tautām svinot visu Baltijas valstu simtgades, kopā sajūtot vēstures elpu, vienotību un piederību savai zemei, tautai un Baltijas jūrai.

Ne visai patīkamo dienu nomainīja skaists, mierīgs vakars, kas jūras malā pulcēja simtiem tuvu un tālu ļaužu. Vakaru ievadīja Ziemeļkurzemes jauniešu kamerorķestris Indras Sproģes vadībā. Vēlāk orķestrim pievienojās solistes Aija Barovska un Sanita Maure-Burkova un mūziķis, komponists Raimonds Tiguls. Meiteņu dziedātā Raimonda Tiguļa dziesma ar Noras Ikstenas vārdiem “Dod, Dieviņi”, daudzu klausītāju acīs lika sariesties asarām. Tāpat kā pirms tam orķestra izpildījumā atskaņotā klasiskā mūzika, tā aizķēra līdz sirds dziļumiem ikvienu klausītāju, par ko liecināja arī nerimtīgie aplausi, izlūdzoties dziesmas atkārtotu izpildījumu.

Koncerta otrā daļa radikāli atšķīrās no pirmās – tajā skanēja komponista elektroniskā mūzika, kas radusies pirms gada, apvienojot Raimonda Tiguļa radošos nospiedumus no ceļojumiem Gotlandē, Londonā, Ņujorkā, Austrālijas vidienē un citās valstīs.

Pēc augstvērtīgā koncerta sekoja svētku kulminācija, aizdedzot Agra Dzilnas un Ulda Balgas radīto uguns skulptūru, kurai autori devuši nosaukumu “La”. Uz šīs nots sākas Latvijas himna – ar šo vienu skaņu uzplaukst mūsu tautas spēka vārdi, bet šajā vakarā mūsu priekšā atvērās ugunspuķe – īsts uguns brīnums.

Pasākums notika ar LR Kultūras ministrijas un Roja novada domes finansiālu atbalstu. Pasākuma veidotāja, Rojas novada kultūras pasākumu organizatore Dace Broka pateicas par atbalstu svētku veidošanā arī Imantam Ločmelam, Pirvicu ģimenei, veikalam “Ķipītis”, kafejnīcai “Čiekurs”, Zanei Vaivodei un visiem pārējiem, kas sniedza palīdzīgu roku šī skaistā pasākuma veidošanā.

Dace Klabere

Ziņas