Ziņas

2019. GADA ROJAS NOVADA KALENDĀRA ATVĒRŠANA

Atpakaļ

7.decembra vakarpusē Rojas Izstāžu un radošo darbnīcu centrā notika 2019. gada Rojas novada kalendāra atvēršanas pasākums.

Šis jau ir otrais gads, kad Rojas novadam ir izveidots un izdots pašam savs kalendārs. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šoreiz pasākumā vēlējāmies teikt paldies iesūtīto fotogrāfiju autoriem, dāvinot viņiem jauno kalendāru.

Šoreiz aicinājumam iesūtīt savas fotogrāfijas jaunā kalendāra tapšanai atsaucās Arnis Enzels, Normunds Indāns, Ieva Haselbauma, Inga Nilsone, Arta Mitenberga, Karmena Bankovska, Kristīne Maslovska, Alise Lūse, Laima Landmane, Toms Zalāns, Olga Klubova, Edgars Lācis un Zane Amatniece.

Pasākuma apmeklētājiem tika stāstīts par to, kā tapa kalendārs, kā tika izvēlētas fotogrāfijas un ar kādām grūtībām nācās saskarties kalendāra tapšanas procesā. Lai cik tas neliktos dīvaini, šoreiz grūtības sagādāja tieši bilžu izvēles trūkums vasaras mēnešiem. Rudenī un ziemā daba mūs vairāk lutina un pārsteidz ar dažādiem brīnumiem - vētru jūrā, moliem, kas ietērpti dažādās ledus skulptūrās, vai iespaidīgiem ledus kalniem, kas mūs priecēja pagājušajā martā. Šāda veida fotogrāfijas bija iesūtītas visvairāk.

Viens no galvenajiem nosacījumiem bilžu izvēlē bija, lai fotogrāfijā būtu redzama un atpazīstama Roja vai cita vieta Rojas novadā.

Sirsnīgs paldies kalendāra mākslinieciskajai autorei Daigai Brinkmanei, par ieguldīto darbu maketa izstrādē.

Paldies biedrībai "Rojas Poga" par iesaistīšanos un atbalstīšanu kalendāra tapšanas procesā!
Tiem, kuriem vēl nav savs Rojas novada kalendārs, nāciet uz Rojas tūrisma informācijas centru vai Rojas Jūras zvejniecības muzeju, kur tos ir iespējams iegādāties.

Krājiet savus foto mirkļus jau tagad, lai nākamajā gadā būtu daudz pārsteidzošu fotogrāfiju, ar kurām papildināt nākamo kalendāru!

Kristīne Voldemāre,

Rojas TIC vadītāja

Ziņas