Ziņas

4. maijā – Baltā galdauta svētkos – ar kopīgu svētku sajūtu!

Atpakaļ

Baltā galdauta svētki ir veids, kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990. gada 4. Maiju - dienu, kad tika atjaunota Latvijas valsts neatkarība. Tā ir viena no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados, kam par godu ir aizsāktas tradīcijas, kas aicina šai dienā pulcēties pie balti klāta galda ģimenes, draugus, kaimiņus, apzināti svinot savas valsts esību, un godinot tos, kuri palīdzējuši Latviju radīt un nosargāt. Baltais galdauts, kas vieno, ir kā pašapziņas un lepnuma simbols.

Pagājušā gada 4. maijā Rojas novads iesaistījās akcijā “Apskauj Latviju”, un šogad Rojā, Valgalciemā, Rudē, Kaltenē, Melnsilā un Ģipkā jau otro pavasari sagaida mūsu stādītie Latvijas simtgades ozoliņi. Jauki iesāktā kopā būšanas tradīcija turpināsies arī šogad visā mūsu novadā.

Rudē

Rudes iedzīvotāji 4. maijā aicināti ierasties uz pasākumu no plkst.12.00-15.00 pie BPLJC “Varavīksne”.

Būs iespēja noskatīties BLPJC ''Varavīksne'' bērnu un jauniešu teātra sagatavotu izrādi ''Kāpēc es?'', koncertu sniegs Rojas novada meiteņu ansamblis, savas zināšanas varēs pārbaudīt viktorīnā “Latvijai 100”, neizpaliks arī atmiņu stāsti un kopīga zupas vārīšana un ēšana.

Informācija pa telefonu 26131764 (Inga).

Melnsilā

Arī Melnsila iedzīvotāji aicināti tikties svētkos no plkst.12.00-15.00 pie BPLJC. Būs iespēja aplūkot rokdarbu izstādi, piedalīties radošajās darbnīcās un prāta spēlē par Latviju, izteikt vēlējumus Latvijai un dzimtajam ciemam, vārīt svētku zupu un stāstīt atmiņu stāstus.

Informācija pa telefonu 26541350 (Ludmila).

Valgalciemā

No plkst. 12.00 valgalciemnieki aicināti pulcēties pie balti klātā galda Ritmas Zālītes mājas “Viļņi” pagalmā, ņemot līdzi mazu groziņu, atmiņu stāstus un fotogrāfijas par zaļumballēm. 11. augustā Valgalciemā notiks 100-gades zaļumballe, tāpēc šī informācija būs ļoti noderīga.

Pasākums iecerēts omulīgā noskaņā ar kopīgu sadziedāšanos.

Informācija pa telefonu 26144647(Egita).

Ģipkā

Ģipkas iedzīvotāji no plkst. 12.00 tiksies pie 100-gades ozola (pie veikala). Ikviens aicināts līdz ņemt groziņu, interesantas fotogrāfijas, stāstus un labu omu. Tiks baudīta kopīgi vārīta zupa.

Informācija pa telefonu 26429973(Ieviņa).

Rojā

Ikviens interesents ar savu velosipēdu aicināts piedalīties Velo ekskursijā maršrutā Roja-Rude. Pulcēšanās plkst.11.00 pie Rojas TIC (Selgas ielā 14e, Rojā). Braucienam pieteikties līdz 3. maijam (ieskaitot) pa telefonu 28630590 vai e-pastā: tic@roja.lv

 Rojas Jūras zvejniecības muzejs šajā dienā aicina iepazīt novada vēsturi un dalīties savos stāstos par ģimeni un novadu, kā arī ieaust savu dzīparu kopīgi darinātajā Latvijas simtgades karogā. Muzejs būs atvērts no plkst.10.00 līdz 17.00.

 Plkst.18.00 un 20.00 Rojas kultūras centrā būs mūsu pašu radīts un skatītāju iemīļots pasākums – jau 8. muzikāli atraktīvais šovs “Meklējam solistu!”. Dienas izskaņā – balle, kurā par latvisku mūziku gādās grupa “Roja”. Šie pasākumi ir par maksu.

 

Laika apstākļi var ienest savas korekcijas, tāpēc nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā par pasākumu norisi interesēties pie koordinatoriem.

Baltā galdauta svētkos mēs varam gan sanākt kopā savos ciemos pie pašu klātiem galdiem un savstarpējām sarunām, gan radīt tos paši katrs savā ģimenē. Godināsim savu valsti un savu tautu! Būsim PAR!

 

Dace Broka,

Rojas novada kultūras pasākumu organizatore,

Latvijas 100-gades pasākumu koordinatore Rojas novadā

Ziņas