Ziņas

Būt kopā domās un sajūtās

Atpakaļ

6. martā pulksten 17.00 Raida Roja vietnē www.facebook.com interesenti varēja sekot līdzi tiešraidei no Rojas kultūras centra – veltījumu koncertam Starptautiskajā sieviešu dienā “Vienīgi jums”. Klausītāju iemīļotās dziesmas izpildīja grupas “Roja” solists Jānis Kalniņš, bet iesūtītos mīlestības pilnos apsveikuma vārdus lasīja Dace Broka. Vairāki no apsveikumiem bija veltīti kādai īpašai mammai, vecmāmiņai, krustmātei, māsai, bet tikpat daudz veltījuma dziesmu izskanēja arī visām novada sievietēm. Kā uzzinājām no Daces stāstītā, Rojas novadā pašlaik dzīvo 1007 sievietes. Vecākajai no viņām ir 97 gadi, un viņa dzīvo Rojā.

“Uz šīs pasaules nav labāka neviena”, “Tu mums esi viss – burvīga sieviete, lieliska mamma savām meitām, superome atraktīvajiem mazbērniem un labākais draugs, kas vienmēr ir līdzās” – šādi un līdzīgi mīļuma pilni vārdi izskanēja veltījumu koncertā. Pateicībā par allaž laipno apkalpošanu dziesmas izskanēja arī “Citro”, “Maxima” un “Ķipītis Roja” meitenēm, restorāna “Otra puse” un viesnīcas “Roja” darbiniecēm, frizierēm Aigai, Ingai, Aijai, Undai, Initai, Janai, Andai, kora “Kalva” meitenēm un daudzām citām daiļā dzimuma pārstāvēm. Sirdi sildošus apsveikumus video formātā sievietēm bija atsūtījuši arī Zandis Pakalnietis un Roberto Melone.

Sabiedrībā joprojām nebeidzas diskusijas par 8. marta svētku nozīmi. Viena sabiedrības daļa tos pilnībā noliedz, daļa uzskata, ka svētku nekad nav par daudz, bet vēl daļa sabiedrības 8. marta svētkus asociē ar pavasari un mīlestību. Un kādēļ gan neļauties svētku priekam? Vēl jo vairāk tādēļ, ka 8. marts atnāk pēc dažkārt stindzinoši aukstas, bet citreiz pelēkas un slapjas ziemas, un laukā sāk ziedēt sniegpulkstenītes un neprātīgi vīterot putni. Piekļausim seju mūsu vīriešu dāvātajiem vārajiem tulpju ziediem un mīlēsim. Sevi, dzīvi, cilvēkus.

Paldies Dacei un Jānim par lielisko ideju, kas ļāva tūkstošiem ļaužu vismaz domās un sajūtās būt kopā.

Daces Klaberes teksts

Ziņas