Ziņas

Bibliotēkā saulespuķes!

Atpakaļ

Saulespuķes daudziem ir mīļākie ziedi, jo tie gluži vienkārši nespēj atstāt vienaldzīgu ar savu košo saulainumu. Un, kamēr dažus laimīgos dārzu īpašniekus iepriecina pašu audzētās saulespuķes, pārējie puķu mīļi var iegriezties Rojas novada bibliotēkā, kur apskatāma Vizmas Gitendorfas vaļasprieka izstāde "Saulespuķes".

"Manā ikdienā saulespuķe ir visur! Tā var būt pavisam niecīga uzlīmīte uz blociņa vai izšūta uz spilventiņa, kas vienmēr ir man līdzi, kad braucu ar auto. Gatavojot ēdienu, virtuvē darbojos aplikusi priekšautiņu ar saulespuķēm. Ja kāds saņem no manis dāvanu, tad parasti tā ir iesaiņota dāvanu maisiņā, uz kuras ir šis saulainais zieds. Saulespuķe - tā ir mana vizītkarte!" - stāsta pati kolekcijas īpašniece Vizma.

Viss aizsācies tālajā 1987. gada martā, kad Rojas ambulances kolektīvs savam jaunajam kolēģim dzimšanas dienā uzdāvināja A. Āboliņa akvareli no cikla "Tīrumi" ar trim saulespuķēm. Vēlāk aukstajos un garajos ziemas vakaros, kad bērni slimojuši un dzīve rādījusies pavisam drūmās krāsās, Vizma skatījusies uz darbu un viņai šķitis, ka ziedi akvarelī ir kā aizmiguši. "Un tad es domāju," - stāsta Vizma - "cik labi būtu, ja man būtu daudz šādu saulespuķu, tad es varētu, kā saulespuķe griezt galvu līdzi saulei un saskatīt dzīvē to labāko." Tā pamazām dažādi priekšmeti ar saulespuķi virsū Vizmas mājās saradās gan ar draugu un tuvinieku gādību, gan pašas pirkti. Tā, piemēram, izstādē var apskatīt sienas vāzi, kura iegādāta Vācijā,  mazdēla dekupētu kokosrieksta čaulu, kura pārtapusi par svečturi, dekupētu televizora kineskopu, kurš tagad kalpo kā augļu trauks, visdažādākās apsveikuma kartiņas un salvetes.

To, ka šī saulainā kolekcija atstāj siltu iespaidu uz bibliotēkas apmeklētājiem, es piedzīvoju kādā no lietainajām augusta dienām, kad kāda bibliotēkas apmeklētāja ienāca bibliotēkā ar diezgan drūmu sejas izteiksmi, bet, ieraugot izstādi, pasmaidīja un iesaucās: "Šajā lietainajā dienā prieks ieraudzīt tik daudz saules!"

Iluta Graudiņa

Ziņas