Ziņas

Burāšana jauniešiem

Atpakaļ

Jau trešo gadu pēc kārtas no 21.-22. jūlijam Rojas akvatorijā norisinājās burāšanas regate jauniešiem “Rojas Lielā Balva”, kas ir viens no Latvijas kausa posmiem.

Simtiem atpūtnieku divas dienas varēja vērot 45 dalībnieku buru spēli pretī pludmalei, kas bagātināja mūsu Rojas ūdeņus. Regatē piedalījās jaunie burātāji no Rojas NSS, Engures, Rīgas, Jūrmalas un Usmas jahtklubiem.

Viskuplāk tika pārstāvēta mazākā “Optimist” jahtu klase - 37 dalībnieki, kur kopvērtējumā 1. vieta A. Einausei (Rīga), 2. vieta K. Dubram (Engure), 3. vieta R. Pļaviņam (Rīga). No mūsējiem labākais rezultāts Rihardam Bramanim – 19. vieta kopvērtējumā. Markuss Pēda septiņu pašu jaunāko dalībnieku konkurencē C klasē (2009. g.dz.un jaunāki) ierindojās 4. vietā. Pirmoreiz šāda mēroga sacensībās piedalījās Rojas novada Sporta skolas jaunie burātāji - Ilva Kučere, Ralfs Gnevohs un Anrijs Linards Krievaitis.

“Laser” laivu klasēs piedalījās 8 dalībnieki, labākā no mūsējiem bija Hanna Elizabete Zandere, kas “Laser 4,7” klasē kopvērtējumā ierindojās 4. vietā un starp meitenēm palika 3. vietā. Žēl, ka dažādu iemeslu dēļ nepiedalījās mūsu divvietīgās “RS Feva” laivas. Bet ne jau visiem jākļūst par augsta līmeņa burātājiem, ir tikai jāpārstāv savs jahtklubs un jāpopularizē tas, ja ir dota tāda iespēja. Liels paldies mūsu sponsoriem SIA “Banga Ltd” un I. Veckāganam, Rojas novada domei un Rojas ostai. Paldies vecākiem, kas palīdzēja nolaist un izcelt laiviņas un atbalstīja savas atvases.

Treneris Gunārs Reinholds

Ziņas