Ziņas

Diagnostikas nodaļas pakalpojumi ZKRS Talsu filiāles slimnīcā

Atpakaļ

Diagnostika ir viens no atbildīgākajiem ārsta darba posmiem. Diagnozes precizitāti nosaka izmeklēšanas apjoms un kvalitāte, kā arī ārsta kvalifikācija, pieredze un spēja pareizi interpretēt izmeklēšanā iegūtos rezultātus.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles slimnīcas Diagnostikas nodaļā ir pieejami daudzveidīgi diagnostikas izmeklējumi:

  • rentgenoloģiskie;
  • datortomogrāfijas;
  • ultrasonogrāfijas;
  • endoskopiskie;
  • sirds un asinsvadu;
  • ehokardiogrāfija.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Talsu filiālē, diagnostikas nodaļas modernizācijā 2018.gadā ieguldīti vairāk kā 374 tūkstoši eiro, no tiem 85% ERAF finansējums, 9% valsts budžeta līdzekļi un 6% Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas finansējums. Savukārt 2019.gadā plānots iegādāties jaunu ultrasonogrāfijas iekārtu. Diagnostikas nodaļas modernizācijas I kārtas noslēgums pavēris jaunas diagnostikas iespējas radiologu un citu specialitāšu ārstiem – Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas rīcībā esošās diagnostiskās iekārtas ļauj veikt diagnostiku pasaules līmenī.

Šogad, ERAF projekta ietvaros Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē tika iegādāta jauna datortomogrāfijas un endoskopojas iekārta. Jaunās datortomogrāfijas iekārtas nozīmīgākā īpašība ir zemāks starojums, kuru saņem pacients izmeklējumu laikā un augstāka attēlu kvalitāte, īsāks izmeklējuma laiks. Iekārtā ir jaunākās starojumu samazināšanas tehnoloģijas – interaktīva rekonstrukcija, skanēšanas režīmi darbam ar protēzēm un jaunākā tendence datortomogrāfijā – izmeklējumi ar samazinātu starojuma enerģiju. Jāatzīmē, ka šobrīd datortomogrāfijas izmeklējumam, valsts finanšu ietvaros, gaidīšanas laiks ir tikai viena nedēļa.

Projekta ietvaros iegādāts arī augstas izšķirtspējas endoskopijas iekārtu komplekts, kas nodrošina endoskopijas un kolonoskopijas izmeklējumiem uzlabotu vizualizāciju un līdz ar to ievērojami precīzāku diagnostiku, īpaši uzsverot agrīno onkoloģisko diagnostiku un ārstēšanu. Īpašais NBI (termina saīsinājums no angļu valodas - Narrow Band Imaging) gaismas filtru režīms ļauj atšķirt patoloģiskus audus no normāliem jau pašā slimības sākumā, izvērtējot mikrokapilāru tīklojumu. Pacientu ieguvums endoskopijas iekārtas modernizācijas procesā ir ātrāki, precīzāki un nesāpīgāki izmeklējumi!

Pateicoties kvalificētiem speciālistiem un medicīnas personālam, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles Diagnostikas nodaļā ir pieejami augstas kvalitātes diagnostiskie izmeklējumi. Talsu filiāles slimnīcas diagnostikas nodaļā strādā divi sertificēti radiologi-diagnosti, divi rezidenti radiologi - diagnosti, seši radiologa asistenti un māsu palīgs. Šogad 26. oktobrī, Talsu novada pašvaldībā tika parakstīts trīspusējs līgums par pašvaldības stipendijas piešķiršanu jaunai ārstniecības speciālistei radioloģei - diagnostei Andai Pramaltei. Novembrī darbu Talsu filiāles slimnīcā uzsāka radiologs - diagnosts Kaspars Stepanovs, kurš ir ieguvis starptautisku ESGAR (European Society of Gastrointestinal and Abdominal Radiology) sertifikātu radioloģijā. Pateicoties Dr. Stepanovam tiks paplašināts diagnostikas izmeklējumu klāts un sākot ar decembri būs pieejami datortomogrāfijas angiogrāfijas izmeklējumi.

Pieteikties uz diagnostikas izmeklējumiem varat zvanot uz Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 63259997 vai klātienē.

 

Informāciju sagatavoja:

Marija Marlēna Krekovska

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ziņas