Ziņas

Dzintra Žuravska publicējusi jau 42. grāmatu

Atpakaļ

Piektdien, 16. novembrī, Rojas nopvada bibliotēkā notika mūsu novada rakstnieces un dzejnieces Dzintras Žuravskas dzejoļu krājuma “Laikmetu atšalkās” atvēršanas svētki. Krājums veltīts Latvijas simtgadei.

“Laikmetu atšalkās” ir Dzintras Žuravskas jau 42. publicētā grāmata. Tajā apkopoti un sakārtoti vairāku gadu laikā tapušie dzejoļi. Grāmatas mākslinieciskajā noformējumā izmantoti meitas Inas Žuravskas zīmējumi.

Krājuma sešās atšalku nodaļās – Laikmetu atšalkās, Stresa un atelpas, Sapņu un īstenības, Šaubu un pārdomu, Mirkļa un mūžības atšalkās – risinātas vairākas tēmas – indivīda attiecības ar laikmetu, iekšējā brīvība, izmisums un samierināšanās, dzīves cikls, dzimtas un tautas vēsture kā mantojums.

Pasākuma laikā ieklausījāmies autores stāstījumā un dzejoļu lasījumā, raisījās saruna par bijušo laiku atšalkām mūsdienās, piemēram, tā dēvētajiem čekas maisiem. Ikviens pasākuma apmeklētājs dzejnieces parakstītu grāmatu varēja iegādāties savā īpašumā. Bija prieks dzirdēt lasītāju paldies par jau iemīļotiem darbiem un vēlējumiem nepagurt.  Šīs pēcpusdienas pateicības vārdi, mīļumvārdi un veselības vēlējuma vārdi lai dod spēku mūsu dzejniecei arī turpmāk sūtīt savus darbus pasaulē –

“Lai spieto tie projām, sev aiznesot līdzi

Pa ziedputeksnim, pa medus lāsei

No mana dvēseles dārza.” /Dz.Žuravska/

 

Irēna Svitiņa

Daigas Dambītes foto

Ziņas