Ziņas

Ekonomikas ministrs vizītē Rojā iepazīstas ar vietējo uzņēmējdarbību

Atpakaļ

4. septembrī Rojā viesojās Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Kopā ar ministru bija arī LIAA vadītājs Kaspars Rožkalns un pārstāvis no ALTUM. Savukārt Roju pārstāvēja domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Rojas ostas pārvaldnieks Jānis Megnis un uzņēmēja Zane Vaivode.

Galvenie sarunu temati – Rojas ostas attīstība un uzņēmējdarbība novadā. Viesi apmeklēja Rojas novada Sporta skolas burāšanas nodaļu, kur par Rojas novada jauno burātāju sasniegumiem pastāstīja treneris Gunārs Reinholds, pabija kuģu remontdarbnīcā, apskatīja ostas teritoriju. Pēc tam ministrs un delegācija devās uz zivju apstrādes uzņēmumu SIA “Banga Ltd”, kur tikās ar tās valdes priekšsēdētāju Ingu Veckāganu. Uzņēmējs iepazīstināja klātesošos ar saražoto produkciju un uzņēmuma nākotnes plāniem. Viesi bija sajūsmā par nodegustēto produkciju, iepakojuma kvalitāti un uzņēmēja apņēmību iekarot ne tikai savu vietu kopējā zivju konservu tirgotāju tirgū Latvijā un Eiropā, bet arī ārpus tās robežām. Jau šobrīd SIA “Banga Ltd” produkcija tiek tirgota arī Japānā.

Pēc vizītes Ekonomikas ministrs atzina, ka Latvijas mazās ostas ieņem stabilu vietu Latvijas ekonomikā un ir izveidojušās par reģionālās ekonomiskās aktivitātes centriem. Galvenie ostu darbības virzieni ir gan kokmateriālu eksports, gan zvejniecība, gan jahtu uzņemšana. Priecē, ka mazo ostu darbībā un uzņēmumos, kas saistīti ar ostu pakalpojumiem, tiek nodarbināti vietējie iedzīvotāji. Ministrs pārliecinājās, ka ostās tiek izstrādāti arī jauni investīciju projekti, kas ļauj attīstīt uzņēmējdarbību un veicināt konkurenci. Pēdējo gadu laikā arvien vairāk mazo ostu apkalpo arī jahtas, piedāvājot remonta, ziemošanas un citus pakalpojumus kuģotājiem no ārvalstīm, tā popularizējot Latviju kā tūrisma objektu.

Dace Klabere

Ziņas