Ziņas

Grupas “Karūsiņas” bērnu tikšanās ar Pepiju Rojas bērnu bibliotēkā

Atpakaļ

Atraktīvi un jautri aizvadot 1. septembri – Zinību dienu, sākas jaunais 2021./2022. mācību gads PII “Zelta zivtiņā”. Lai kļūtu zinošāki un pieredzes bagātāki, dodamies mācību ekskursijā uz Rojas bibliotēku jau nākamajā dienā. Ievērojot epidemioloģiskos noteikumus, mūs sagaida jaukā un atraktīvā bibliotekāre Iluta, iejūtoties Pepijas lomā. Bērni ar lielu interesi klausās un vēro viņas stāstīto un rādīto par bibliotēkas darbu ikdienā.

Bērni gudri un zinoši atbild uz Pepijas asprātīgajiem jautājumiem un uzdevumiem. Daļa no bērniem jau viesojušies bibliotēkā kopā ar vecākiem, jo tur visu vasaru atradās mūsu bērnu radošo darbiņu izstāde, lai priecētu visus bibliotēkas apmeklētājus, šoreiz to vēro arī bērni, kuri to nav redzējuši, ar prieku atrod savus darbiņus. Bērni vēro, kā tiek saņemta atpakaļ skolotājas iepriekšējā dienā stāstītā grāmata un saņemtas jaunas grāmatas, kuras izvēlējušies paši bērni. Tad tiek pētīta grāmatu daudzveidība – vismazākā, vislielākā, visbiezākā un vissmagākā grāmata, kuru katram bērnam gribas pacelt un izmēģināt savus spēkus. Bērniem liels pārsteigums atrasties uz bibliotēkas balkona, kur redzama plaša ainava un celtnieku rosība, veidojot jauno laukumu kultūras centra priekšā.

Īpašu bērnu interesi piesaista mākslinieces I. Hakas adīto augļu un dārzeņu izstāde, kura izskatās tik dabiska un krāsaina, ka bērniem kārotos katrā no tiem iekosties un pagaršot. Bērni atpazīst un nosauc visus no redzamajiem augļiem un dārzeņiem. Sakām paldies māksliniecei, ka izstādes materiāls tik ilgu laiku atradās Rojas bibliotēkā, jo ļoti vēlējos to parādīt bērniem, kuri tikai vakar atgriezās grupā pēc vasaras brīvdienām. Šovakar, sapakoti kastē, brīnišķīgie adījumi atgriežas Smiltenē.  Pepija katram bērnam dāvina grāmatzīmi ar uzlīmi, lai rosinātu visus apmeklēt bibliotēku un lasīt grāmatas, kā pārsteigums bija gudrības konfekte, kuru apēdot kļūsim gudrāki un gudrāki. Paldies bibliotekārei Ilutai par brīnišķīgo ceļojumu bibliotēkā un grāmatu valstībā!

Skolotāja Iveta Rozentāle

Ziņas