Ziņas

Invalīdu biedrībā ar izstādi noslēdzas aktīvā rokdarbu sezona

Atpakaļ

29. maijā uz padarīto iepriekšējā sezonā atskatījās Rojas invalīdu biedrības kolektīvs. Biedrības telpās iekārtotā darbu izstāde liecināja, ka gads bijis ražīgs. Acis piesaistīja daudzveidīgās pašdarinātās rotaslietas, ar kurām īpaši aizrāvusies Līvija Veckāgane, adījumi, zīmējumi, dažādas ikdienā izmantojamas praktiskas lietas, kā adatu spilventiņi, īpašā tehnikā apdarināti trauki utt. Neskaitāmas stundas pie sava darba – no dziju pārpalikumiem tamborētas segas – pavadījusi Baiba Rozefelde.

Darbs liels un laikietilpīgs. Liekas, ka tik daudz jau uztamborēts, bet Baiba apgalvo, ka segas nobeigums vēl tikai sekošot. Apbrīnoju arī Dinas Kalvānes zīmētos darbus. Nesen viņas zīmējumus varējām vērot arī izstādē Rojas kultūras centrā. Apbrīnas vērta ir Dinas precizitāte, pārzīmējot attēlos redzamos putnus un dzīvniekus. Dina pati gan apgalvo, ka viņas darbos precīzas kopijas neatrast, un tas nav arī vajadzīgs – putni ir tik dzīvi un krāsaini, ka varam tikai priecāties par šo Dinas talanta šķautni.

Kā pastāstīja invalīdu biedrības interešu pulciņa audzinātāja Kristīne Sauškina, viens darba posms noslēdzies. Viņa ir gandarīta par savu audzēkņu veikumu – papjē-mašjē tehnikā darinātajām bļodiņām, par glītajiem adatu spilventiņiem, kas prasījuši smalku un laikietilpīgu darbu, par savu laiku nokalpojušo flīzīšu apgleznošanu, kas nu var tik izmantoti kā paliktņi, par krāsainajām glezniņām, kas tapušas no dziju pārpalikumiem un dažādiem citiem darbiem, kas tiek izmantoti dāvanām, lai lieki nebūtu jātērē biedrības ierobežotā budžeta līdzekļi. Beidzoties aktīvajai rokdarbu sezonai, Kristīne lūdz biedrības dāmām padomāt par to, kas viņas varētu interesēt nākamajā sezonā, kas atkal atsāksies rudenī. Starp citu, nodarbības notiek brīvā laika pavadīšanas centrā, tādēļ Kristīne uzsver, ka uz nodarbībām gaidīts ikviens interesents.

Lai arī aktīvā rokdarbu strādāšana vasaras sezonā nenotiks, nekas jau nav beidzies. Biedrības ļaudis tāpat turpinās tikties, un, kā pastāstīja invalīdu biedrības vadītāja Erna Grīnvalde – vasara ir jau saplānota. Priekšā kopīga Saulgriežu svinēšana ar Rudes pensionāru biedrības “Rūķi” ļaudīm, Mālpils invalīdu biedrības uzņemšana Rojā, sportošana Saldū, ekskursija pa Tukuma novada skaistākajām vietām utt.

Dace Klabere

Ziņas