Ziņas

Kad gaisā virmo mīlestība

Atpakaļ

Jau daudzu gadu garumā arī Latvijā 14. februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Tā ir diena, kas sniedz iespēju izrauties no ikdienas rutīnas, atcerēties savus mīļos un tuvos cilvēkus. Īpaši aizkustinoša šī diena ir mīlētājiem, jo tā ir diena, kad tiek piedotas visas muļķības, izbeigti strīdi, izteiktas svarīgas atzīšanās un saņemtas godīgas atbildes.

Diena nosaukta par godu Valentīnam, mīlētāju aizbildnim un vienam no trim svētajiem, kuri 14. februārī mira mocekļa nāvē. Patiesībā jau Valentīndienas rašanās vēsture, tāpat arī ziņas par Svēto Valentīnu, ir visai neskaidras un neprecīzas. Leģendas ir daudz un dažādas, taču viens ir zināms pavisam noteikti – šī diena apvieno Senās Romas un kristīgās pasaules tradīcijas. Viens no Valentīndienas simboliem ir sarkanas rozes, kuras pēc kādas senas leģendas parādījās, pateicoties grieķu mīlestības dievietei Afrodītei. Leģenda vēsta, ka viņa, steidzoties pie sava iemīļotā Adonīsa, uzkāpusi uz balta rožu krūma tieši ērkšķos. Afrodītes asinis pārvērtušas baltās rozes sarkanās.

Lai ko arī vēstītu daudzās leģendas, Valentīndiena ir ieņēmusi stabilu vietu mūsu, sevišķi jauniešu, sirsniņās. Un ne tikai. Zinu ģimenes, kurās bērni ar lielu rūpību gatavoja svētku pārsteigumu saviem vecākiem, un arī vecāki bija parūpējušies par mazām dāvaniņām savām atvasēm. Vai tad mīļuma vispār var būt par daudz?

Par to, lai mēs visi – liels vai mazs, jauns vai vecs, vientuļš vai ģimenes cilvēks, šajā dienā justos īpaši, 13. februārī bija parūpējušies Rojas kultūras centra darbinieki, aicinot visus uz brīnumjauku pasākumu laukumā pie kultūras centra ar nosaukumu “Kad gaisā virmo mīlestība”. Svaigajā gaisā un lielajā platībā ikviens, nebaidoties no inficēšanās draudiem, varēja mierīgi izbaudīt krāšņo lāzerpasaku par mīlestību, par ko bija gādājuši brīnumdari no SIA “Artistic”, romantisku mūziku, karstus dzērienus un našķus, ko piedāvāja “Cīrulīšu” saimniece un “Tamdārza” kulinārija. Ar savu muzicēšanu šajā vakarā klātesošos iepriecināja arī Rojas viesis Jalmars. Visi šajā vakarā uzrunātie bija tik patīkami pārsteigti par jauko pasākumu, ka vēl jaunajā darba nedēļā dalījās ar pozitīvo enerģiju, ko guvuši, par romantiskās vakara pastaigas galapunktu izvēloties laukumu pie Rojas kultūras centra. Paldies visiem pasākuma organizētājiem par brīnišķīgo vakaru, kad pēc pēc tik daudziem izolētībā pavadītiem mēnešiem ļaužu sirdis atkal bija piepildītas ar satikšanās prieku romantiskā atmosfērā.

Dace Klabere

Arņa Enzeļa foto

Ziņas