Ziņas

Lai egle mirdz!

Atpakaļ

14. decembris, neskatoties uz ziemai neatbilstošajiem laika apstākļiem, Rojā bija rosīgs – pa dienu tirgus lustēs varēja iegādāties kaut ko svētku galdam, sirdij un dāvanām, bet vakarā mazus un lielus rojeniekus priecēja lielās egles iedegšanas svētki ar daudzu rūķu piedalīšanos!

Tirgus lustes laukumā pie Rojas kultūras centra pulcēja daudz iedzīvotāju, kas meklēja svētkiem un veselībai ko sev tīkamu. Tirgus šogad bija varen plašs – vairāk kā 20 tirgotāji bija ieradušies gan no Talsu novada, gan tālās Latgales, gan arī vietējie iedzīvotāji neturēja sveci zem pūra un dalījās ar  saviem labumiem. Tirgū varēja nopirkt gan adventes vainagus, zeķes, cimdus, medu, sīrupus, ābolus, dažādus gaļas žāvējumus, pašu ceptu maizi, piparkūkas, kūkas un kūciņas, sklandraušus, vīnus un daudz ko citu! Mazi un lieli tirgus apmeklētāji rūķītes Ilzes vadībā gatavoja rotas, rūķītes Tatjanas vadībā sportoja un saimniece Dina ar saviem rūķu palīgiem bija sagatavojusi gardu ziemas zupu, kuru iegādājoties, varēja sniegt atbalstu Voronovu ģimenei pēc nelaimes ugunsgrēkā.

Vakarā iedzīvotāji, neskatoties uz lietu, kuplā skaitā bija ieradušies uz lielās egles iedegšanas svētkiem. Lai tā degtu, šogad bija nepieciešams savākt gana daudz brīnumu putekšņu. Gan mazi, gan lieli rūķi, neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, spēja priecēt klātesošos, lai radītu prieku un svētku sajūtu. Taču vislielāko sajūsmu radīja gana iespaidīga uguņošana!

Šogad svētkus svinēt un eglei iemirdzēties palīdzēja ar jautrām dejām tautisko deju kolektīvs “Pērkonītis”, mazas un lielas Elfas, ar skanīgām dziesmām “Jāņa bērni”, Rojas amatierteātris palīdzēja tirgoties, skaisto salūtu uzdāvināja SIA “Petardes” un Jānis Nutovcs! Tāpat palīdzīgu roku sniedza SIA “Ķipītis” komanda, Māris Maķinskis, bet, lai būtu, ko iedegt, jāsaka  liels paldies SIA “DzKU” rūķiem un Rojas kultūras centra darbiniekiem, par iespēju sajust Ziemassvētku garu!

 

Marita Pāvuliņa  

Ziņas