Ziņas

Latvijā sākušās medības ar dzinējiem

Atpakaļ

Klāt oktobris, laiks, kad Latvijā sākas medību sezona ar dzinējiem – viens no aizraujošākajiem un aktīvākajiem medību veidiem, kas vienlaikus prasa maksimālu koncentrēšanos un pedantisku drošības noteikumu ievērošanu.

Sestdien, 5. oktobrī, šīs sezonas pirmajās medībās ar dzinējiem devās arī mednieku kluba “Ģipka” biedri. Kā pastāstīja tā vadītājs Ansis Svitiņš, Ģipkā šajā dienā bija sapulcējušies 11 mednieki un 4 dzinēji. Uz jautājumu, kā gāja, Ansis atbild, ka nevar sūdzēties. Zvēru bijis daudz, taču tie nenākuši ārā, bet tukšā mednieki arī nav palikuši – nomedīts brieža bullis. Bez tam vēl vīri medības apvienojuši ar sēņošanu – kopā salasīti vairāki maisi ar baravikām! Mežā bijuši daudz sēņotāju, tādēļ mednieki gājuši dziļāk mežā, kur parasts sēņotājs savu kāju nesper. Drošība medniekiem ir pirmajā vietā un, kā saka medību kluba vadītājs, tu esi atbildīgs par lodi, kuru izšauj.

 Ansis netic tam, ka Latvijā vairs nav mežacūku. Viņaprāt, cūkas ir, tikai nesalīdzināmi mazāk. Protams, ka viņam kā medniekam gribētos, lai dzīvnieku mežā būtu vairāk. Uz manu iebildi, ka mežacūkas nodara lielu kaitējumu vietējiem zemniekiem, Ansis atbild, ka to jau nodara jebkurš meža dzīvnieks, ne tikai cūkas.

Katrā medību kolektīvā ir izveidojušās savas tradīcijas un tiek gādāts par to, lai vīros nostiprinātos draudzība, biedriskums un kopības sajūta, lai medību sezonas sākums un nobeigums tiktu atzīmēti īpaši. Šajā reizē par to bija parūpējusies Anša mamma Ieviņa Svitiņa ar savu izpalīdzi Megiju Janševicu, kuras vīrus sagaidīja ar karstu, uz ugunskura vārītu zupu un izdekorētu mednieku namiņu.

Dace Klabere

D. Sileviča foto

Ziņas