Ziņas

Lielā kino elpa mazajā Rojā

Atpakaļ

4. maijā Rojas kultūras centrā jau astoto reizi izskanēja skatītāju iemīļotais atraktīvi muzikālais šovs “Meklējam solistu”, kurā uzstājās astoņi talantīgi pašmāju dziedātāji. Par to, ka savējos Rojā mīl un atbalsta, esam pārliecinājušies jau iepriekšējos šovos, un šis nebija izņēmums – skatītāju atsaucība bija tik liela, ka skatītāju zāle tika piepildīta divreiz.

Pēc pasākuma vadītāju Daces Brokas un Jāņa Kalniņa ieceres šoreiz šovs bija veidots kā seriāls, ienesot lielā kino elpu arī mūsu mazajā Rojā. Seriāla galvenie varoņi – mūsu talantīgie novadnieki.

Pirms tika dots vārds seriāla varoņiem, ar spilgtu un elpu aizraujošu priekšnesumu skatītājus pārsteidza vijolniece Inta Broka, savukārt vandzenieču Jolantas Ozoliņas un Andas Jansones priekšnesums deva iespēju vēl sakopot spēkus un pārvarēt uztraukumu mūsu galvenajiem seriāla varoņiem.

Un tā – pirmās sērijas galvenajā lomā Artūrs Čeksters – smaidīgs, omulīgs, humora pilns cilvēks, kuram klausa ne tikai viņa divi bērni, bet arī meža tehnika. Artūrs spīdoši tika galā ar savu lomu, ienesot skatītājos prieka pilnus mirkļus. Otrās sērijas galvenā varone – Inga Puntule. Inga strādā par vēstures skolotāju Rojas vidusskolā, un bez tā, ka viņa ir ļoti laba skolotāja, viņa ir arī laba mamma saviem bērniem, jauka sieva un izcila draudzene. No Ingas neatpaliek arī trešās sērijas varone Vita Gideka. Arī Vitas darbadiena paiet Rojas vidusskolā, strādājot ar mazajiem bērniem, un arī viņa tiek raksturota kā atsaucīgs un jauks cilvēks. Pēc ceturtās sērijas varoņa Māra Lembera izpausmēm uz skatuves likās, ka tā ir gluži vai viņa ikdiena – tik atraktīvi un nepiespiesti viņš iejutās lomā. Dzīves sliedes Māri aizvedušas uz Ventspili, bet laiku pa laikam viņš vienalga iegriežas savā mīļajā, tuvajā Rojā, kurā aizritējuši viņa bērnības un pusaudža gadi. Intrigas uzturēšanai seriālā parādās vēl kāda dāma – Rudīte Mitenberga. Arī viņai tiek vislabākais seriāla veidotāju vērtējums – brīnišķīga dāma ar kārtīgu māju, lielu siltumnīcu, skaistu dārzu un veseliem pieciem lolojumiem – mazbērniem. Visas skatītājas noteikti savaldzināja sestās sērijas galvenais varonis Maikls Frīdenbergs. Ikdienā Maikls strādā tipogrāfijā “Rauda”, bet brīvajā laikā labprāt bauda labu futbolu. Skaļus aplausus izpelnījās arī septītās sērijas galvenās lomas atveidotāja Sana Lukševica. Savā darbavietā veikalā “Ķipītis” Sana tiek raksturota kā jautrības iemiesojums, allaž smaidīga un atsaucīga. Seriāls noslēdzās ar jautru ballīti, kuru astotās sērijas galvenais varonis Edmunds Uršteins bija sarīkojis sen neredzētiem draugiem.

Seriāla līkločus izdzīvot tā varoņiem palīdzēja deju studijas “Elfas” dejotājas Megija, Beate, Oksana, Evita, Signe, Eva, Adrija un puiši Toms, Dāvis, Andris un Alekss. Seriāla titros jāieraksta arī Evas Fricbergas, Mareka Štāla, Ārijas Veides, Arņa Enzeļa, Didža Alksnīša, Jāņa Petroviča, Modra Sproģa, Janas Bernadskas un Initas Cīrules vārds. Gan redzamajā, gan neredzamajā pusē pabija Dace Broka un Jānis Kalniņš. Starp citu, lai nedomātu, ka viņi tikai prot mācīt citus, skatītāji tika iepriecināti ar skaistu dziedājumu duetā.

Šis bija seriāls ar astoņām sērijām. Nākamā seriāla garums atkarīgs no tiem talantīgajiem novadniekiem, kas šajā reizē atradās skatītāju rindās. Kā informēja Dace Broka, vairāku gadu laikā uz skatuves šovā “Meklējam solistu!” uzdrošinājušies dziedāt jau 65 dziedošie talanti.

Pasākuma veidotāji pateicas par atbalstu Rojas novada domei, Dekonomai, “Pērļu bodei”, Dailes teātrim, Alfa SLS un ikvienam, kas palīdzēja un uzmundrināja. Īpašs paldies skatītājiem par uzticību un mīlestību daudzu gadu garumā.

Dace Klabere

Ziņas