Ziņas

Mantojuma glabātāja

Atpakaļ

Trešdien, 25. augustā, pulksten 17.00 Rojas Jūras zvejniecības muzejā atmiņu pēcpusdienā pieminēsim tā pirmo vadītāju un dibinātāju, vēsturnieci Līviju Šteinbaumu, kurai šogad apritētu 90. gadskārta. Veidot Rojā muzeju viņu aicināja toreizējais zvejnieku kolhoza “Banga“ priekšsēdētājs Miķelis Lisments.

Līvijai jau bija iegūta muzeja darba pieredze, strādājot Tukuma muzeja novadpētniecības nodaļā, un viņa labprāt piekrita atgriezties Rojā. Ar lielu pienākuma un atbildības sajūtu, precizitāti, Līvija Šteinbauma muzejā strādāja no 1968. gada līdz pat aiziešanai pensijā 1992. gadā. Lai varētu pēc iespējas vairāk apzināt plašo teritoriju un iegūt priekšmetus muzeja krājumam, jaunajai speciālistei tiek piešķirts transportlīdzeklis - motocikls. Droši, ka daudzu Rojas novada ļaužu atmiņā vēl ir aktīvā novadpētniece, kura praktiski nekad nešķīrās no sava fotoaparāta un motocikla. Līvija Šteinbauma devusi milzīgu ieguldījumu muzeja attīstībā, tā pilnveidošanā un jūrniecības vēstures apzināšanā. No 25. augusta muzeja telpās var iepazīties ar viņai veltīto piemiņas izstādi “Mantojuma glabātāja”.

Aicinām visus interesentus uz izstādes atklāšanas pasākumu un stāstu pēcpusdienu, lai kopā dalītos savos atmiņu stāstos par Līviju Šteinbaumu un pārlapotu novadpētnieces rakstītās dienasgrāmatas. Savukārt jaukā muzikālā ceļojumā, kas atsauks atmiņā tos ne tik ļoti senos laikus, mūs aizvedīs dziedātāja Evelīna Krama.

 

Anda Rācenāja, Rojas Jūras zvejniecības muzeja krājuma glabātāja,

Inese Indriksone, Rojas Jūras zvejniecības muzeja vadītāja

Ziņas