Ziņas

Noķert mirkļa burvību Rojas Upes svētkos

Atpakaļ

Pienākot vasaras izskaņai, Rojā tiek atzīmēti upes svētki.

Turpinot pagājušajā gadā iesākto pasākuma konceptu, arī šogad svētki norisinājās mierpilnā, sajūtu un emociju raisošā gaisotnē.

Iepriekšējā vakarā, 23. augustā, Rojā atzīmējām Baltijas ceļa 30. gadadienu un vakarā Selgas iela arī tika pārvērsta Gaismas upē, aizdedzot simtiem svecīšu ielas malā. Arī Upes svētku vakarā turpinājām šo Gaismas ceļa tradīciju, un Rojas upe iemirdzējās daudzās mazās gaismiņā, un rāmajos upes ūdeņos iepeldēja laiviņas un SUP dēļi ar pasākuma apmeklētājiem, kuri vēlējās piedalīties lāpu braucienā  un kopā izgaismot Rojas upi.

Lāpu brauciena priekšgalā brauca Normunds Liepa ar mūziķiem Ingu Ulmani un Aigaru Voitišķi, kas šajā vakarā uzstājās svētku koncertā. Pasākums spēja sapulcināt daudzus klausītājus un vakara baudītājus upes abos krastos, arī uz tilta.

Tik brīnišķīgā vakarā arī koncerts uz plosta upē bija brīnišķīgs un emocijas raisošs. Arī paši mūziķi atzina, ka koncerts izdevies burvīgs un emocionāls.

Pēc spraigās, emocijām un piedzīvojumiem bagātās vasaras, šāds mierpilns vakars ir nepieciešams ikvienam, lai mierīgi pasēdētu pie ūdens, paklausītos burvīgu koncertu uz ūdens un gremdētos atmiņās un pārdomās.

Sirsnīgs paldies tiem Upes ielas iedzīvotājiem, kuri atsaucās manam aicinājumam un iededza lielākas un mazākas gaismiņas upes krastā, tas bija burvīgi!

Un paldies visiem, visiem, kas iesaistījās un palīdzēja notikt šim pasākumam:

Normundam Liepam un Dāvidam par plostu un laivu nomu, abiem mūziķiem par brīnišķīgo koncertu, Marekam Štālam par koncerta tehniskās puses nodrošinājumu. Paldies Dinai Čubai par silto tēju,  “Cīrulīšu” mājas saimniecei Guntai Rožkalnei,  Raivim Reinholdam par cienastu mūziķiem, Alisei un Jānim Lakšmaņiem,  Evai Kiršteinei un visiem pārējiem lieliem un maziem, kas pielika roku svētku tapšanā. 

Rojas TIC vadītāja

Kristīne Voldemāre

Ziņas