Ziņas

Noslēgusies Rojas brīvdabas estrādes - vasaras koncertzāles - pirmā sezona

Atpakaļ

Vienmēr šķitis, ka vasara ir vienīgais gadalaiks, kas Latvijā ir salīdzinoši īsu laika sprīdi. Varbūt man tas saistās ar to, ka tieši vasarā interesentiem tiek piedāvāts plašs kultūras pasākumu piedāvājums, ka tieši vasara ir tas laiks, kad gribas savu brīvo laiku pavadīt pie dabas?! Iespējams tāpēc, lai to visu apvienotu, Latvijas iedzīvotāji un valsts viesi vasarās tik daudz apmeklē dažādus brīvdabas kultūras pasākumus dažādās Latvijas vietās.

Rojai un tās novadam šī vasara paliks atmiņā ar to, ka šī gada 29. jūnijā tika piepildīts sen lolotais sapnis – atklāta jaunuzceltā Rojas brīvdabas estrāde – vasaras koncertzāle. Tā ir viena no četrām brīvdabas kultūras telpām Latvijā, kas visā sezonas garumā atrodas zem jumta seguma, ar plašu skatītāju zonu un vienu no lielākajām skatuvēm Latvijas teritorijā.

Atskatoties uz Rojas brīvdabas estrādes – vasaras koncertzāles - pirmo sezonu, var teikt, ka tā ir izdevusies. Ņemot vērā konkurenci, vasaras koncertzālē notikušie pasākumi kopā pulcējuši gandrīz 9000 apmeklētājus.

Šovasar jaunajā estrādē varēja izbaudīt sentimentu un nostalģiju, apmeklējot muzikālā iestudējuma “Čikāgas piecīši – leģendu atgriešanās” pirmizrādi. Apmeklētāju skaits liecina, ka muzikālais iestudējums izpelnījies ievērojamu atzinību, padarot to par apmeklētāko sezonas pasākumu. Otro vietu apmeklētības ziņā ieņem Aijas Andrejevas un draugu koncerts, savukārt trešajā vietā – leģendārās grupas „Pērkons” koncerts.

Sezonas laikā Rojas brīvdabas estrādes apmeklētāji domās varēja aizceļot uz Itālijas romantiskākajām vietām, klausoties itāļu opermūzikas skaistākās ārijas koncertā “Arrivederci, Roma”, ieklausīties latviešu tautas dziesmās ar etno folka pieskārienu, grupas “ElektroFolk” koncertā, izdziedāt līdzi romantiskākajām latviešu teātra mīlas dziesmām koncertā “Mīlestība”, kārtīgu smieklu devu gūt, apmeklējot izrādi “No saldenās pudeles”. Savukārt “Baltijas ceļa” 30-gadē ikvienam bija iespēja ielūkoties kultūrvēstures spogulī un salīdzināt šodienu ar vakardienu koncertuzvedumā “Es rakstu tavu vārdu: BRĪVĪBA”.

Pirmo sezonu noslēdzām ar lustīgu apdziedāšanos kurzemnieku un latgaļu izloksnē koncertā “Lustīga ziņģu un danču andele”. Zaļumballes šarmu šovasar estrādei sniedza grupu “Zvaigžņu lietus”, “Roja” un “Miera vējos” izpildītās dziesmas. Tik žanriski raiba un dažādā ir bijusi Rojas brīvdabas estrādes pirmā sezona!

Paldies visiem, kuri šovasar apmeklēja estrādē notiekošos pasākumus. Liels paldies visiem tiem uzņēmējiem un cilvēkiem, kuri piekrīt teicienam “Ikvienam roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet”, ieguldot savu darbu un laiku, atbalstot estrādes pasākumus un darbību. Īpašs paldies Aldai Vecbērzai, Kražovsku ģimenei Rudē, SIA “Stagarēni” un personīgi Andai Maslobojevai, veikalam “Ķipītis”, Rojas stadiona vadītājam Armandam Indriksonam, “Rojas DzKu” un personīgi Jānim Podniekam un Gaitim Grīnītim, Andrim Rutkovskim. Paldies par atbalstu un padomiem Rojas Kultūras centra kolēģēm Ārijai Veidei un Dacei Brokai, Rojas Jūras zvejniecības muzejam un īpaši vadītājai Inesei Indriksonei. Liels paldies estrādes mazajai vasaras komandai: Ilmāram Tamanim, Ivetai Neimanei, Elīnai Paulai, Līgai Briģei, Baibai Rezefeldei un Rutai Sīpolai! Vislielākais paldies Rojas novada pašvaldībai, kura ar lielu mērķtiecību un neatlaidīgu darbu spēja uzcelt jauno estrādi un turpina strādāt pie estrādes teritorijas attīstības un labiekārtošanas.

Lai mums visiem krāsaini, kultūras piedzīvojumiem un pasākumiem piepildīti Latvijas “garākie” gadalaiki: rudens, ziema, pavasaris. Uz tikšanos Rojas brīvdabas estrādes – vasaras koncertzāles - jaunajā sezonā 2020. gadā!

Madara Aizgrāve,

Rojas brīvdabas estrādes mākslinieciskā vadītāja

Ziņas