Ziņas

Novembris – valsts svētku mēnesis

Atpakaļ

11. novembris – Lāčplēša diena un 18. novembris – Latvijas Republikas proklamēšanas diena, īpaši jau šogad, ir kā apliecinājums tam, ka arī šajā tumšajā, pandēmijas pārņemtajā rudens laikā var piedzimt gaisma, godinot mūsu valsts brīvības cīnītājus. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ šogad Rojā nenotiks tradicionālais Lāčplēša dienas Lāpu gājiens, nenotiks arī valsts svētkiem veltītais pasākums 18. novembrī Rojas kultūras centrā.

11. novembrī, pieminot cīnītājus par Latvijas brīvību, katrs novada iedzīvotājs aicināts iedegt svecīti savas mājas vai darba vietas logos. No pulksten 16.30 būs iespēja savu svecīti atnest un pievienot Gaismas rindām uz kultūras centra kāpnēm. Izgaismota būs arī Rojas estrāde, kultūras centrs, svecīšu liesmas gaiši degs arī Rojas vidusskolas logos, lāpās pie Rojas novada domes ēkas un laukumā pie Rojas kultūras centra. Kā aicina Rojas novada kultūras pasākumu organizatore Dace Broka, būsim vienoti domās, katrs savā sirdī pieminot Latvijas brīvības cīnītājus.

Lai mūs visus stiprina un iedvesmo Rojas vidusskolas 11. klases skolnieces Megijas Janševicas pārdomas ar nosaukumu “Mūsdienu varonības tēli Latvijā”.

Kas ir varonis? Ko šī persona ir paveikusi, lai to godātu šādā vārdā? Mana atbilde ir šāda. Mūsu valsts varonis jeb varoņi ir tauta. Tie esam mēs visi, katrs savas drosmes izvērtēts.

Mēs ikdienā bieži aizmirstam īsto nozīmi vārdam ‘’varonis’’. Kas mums katram ir valsts varonis? Mans valsts varonis ir cilvēks, kurš ar visiem spēkiem apzinās savu vērtību būt valsts patriota vietā, kurš spēs doties aizstāvībā par savu valsti, ja tas būs nepieciešams. Cilvēks, kura sirds pieder vietai, kurā viņš ir uzaudzis. Tas, kuram svarīga ir ģimene, tās mīlestība un labklājība.

Manuprāt, mēs katrs varam kļūt par varoni, tikai savā jomā. Mūsu valsts ir apveltīta ar varoņiem. Mūsu varoņi ir cilvēki, kuri ikdienā ziedo savu dzīvību, lai palīdzētu mums. Cilvēki, kuri cīnās par mūsu veselību, kuri palīdz un dod iespēju mums izglītoties, un cilvēki, kuri savu ikdienu saista, lai mūs aizsargātu no visiem draudiem, kuri mūs var sagaidīt tepat blakus. Mūsu valsts varonis var būt vienkārša veikala pārdevēja, kura katru dienu kādam cilvēkam novēlēs jauku dienu! Dažkārt ar to pietiek. Mēs vienmēr būsim pateicīgi šiem cilvēkiem par viņu spēju būt cilvēcīgiem un nēsāt daļiņu no vārda ‘’varonis’’.

Kā jau teicu, mans valsts varonis ir cilvēks, bet viņam nav konkrēts vārds. Tā ir persona, kura pazīst savu valsti, savas mājas, savu Tēvzemi. Es vienkārši zinu un ticu, ka šis cilvēks ir.

Pateicoties mūsu tautas varonībai, mēs varam dzīvot savā valstī, kurai ir sava teritorija un runāt savā valodā. Tautai, kura mēs esam pašlaik, ir liela nozīme, jo mēs savas pozīcijas esam nostiprinājuši ilgā laika periodā. Doma par to, kas notiks tālāk, nākotnē, dažkārt rosina mūsos bailes, kuras nav vajadzīgas, jo varonis nekad nebaidās. Viņš dodas pretī nezināmajam un nedomā par to, kas viņu sagaida. Viņam ir šī ticība un mīlestība pret to, par ko viņš cīnās.

Mēs varam kļūt par tautas varoņiem ar ticību un mīlestību, bet tai jābūt patiesai un īstai. Tikai tā mēs spēsim viens otru atbalstīt un palīdzēt grūtos brīžos. Tikai tā mēs spēsim būt vienoti. Tikai tā mēs kļūsim par varoņiem un vienotu tautu. Mēs tiecamies iet pa to ceļu, kurš mūs vedīs pretī ilgai un vienotai laimei.

Mūsdienu varonis ir daļa no mūsu valsts. Mūsu valsts ir vieta, kurā saglabājas ticība par to, ka nākotne būs vēl labāka, ka laime būs ilga, un, ka mēs vienmēr atcerēsimies pateikties saviem varoņiem.

Mēs esam ceļā uz vienotu laimi un varoņa cienīgu mūžu.

Dace Klabere

Ziņas