Ziņas

Novembris – patriotu mēnesis

Atpakaļ

Pieliec delnu pie acīm un skaties:

līdz pat pēdējam olim viss tavs.

Neatdod, dzirdi, neatdod

mazo Latviju – lielākas nav.

Leons Briedis

Nedēļa starp Lāčplēša dienu – 11. novembri – un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu 18. novembrī tiek dēvēta par patriotu nedēļu. Patiesībā mēs visu novembri droši varam dēvēt par patriotu mēnesi, jo jau novembra pirmajās dienās daudziem Latvijas iedzīvotājiem pie apģērba parādās sarkanbaltsarkanās lentītes, bet automašīnas tiek rotātas ar sarkanbaltsarkanajiem karodziņiem. Šis ir laiks, kad mūsu sabiedrībai, sevišķi jau jaunajai paaudzei, vēlreiz tiek atgādināts par mūsu valsts vēsturi un tās neatkarības cenu, kas maksāta ar cilvēku dzīvībām.

Mūsdienās 11. novembra ideja ir nedaudz mainījusies. Godinot visus Latvijas brīvības un neatkarības cīnītājus un viņu devumu Latvijas Republikas neatkarības nosargāšanā, Lāčplēša diena arvien vairāk kļūst par karavīru un Latvijas armijas svētku dienu. Un kā gan citādi – 11. novembris iegājis vēsturē kā Latvijas armijas lielākās militārās uzvaras diena, kas sasniegta visas tautas kopīgiem spēkiem.

Sakarā ar nelabvēlīgo epidemioloģisko situāciju valstī šogad izpaliek kopīga svētku atzīmēšana, taču tas neliedz radīt svētku sajūtu katram savā sirsniņā, savās mājās. Piespraudīsim pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti un Lāčplēša dienā un 18. novembrī, godinot mūsu valsts brīvības cīnītājus, iedegsim logos svecītes kā apliecinājumu mīlestībai uz savu valsti, savu Dzimteni – vienīgo, visdārgāko.

Dace Klabere

Ziņas