Ziņas

Pārgājiens Kolka – Ēvažu stāvkrasts

Atpakaļ

12. jūnijā Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centri “Strops”, “Varavīksne” un Melnsila BLPJC bērni un jaunieši ar vides gidi Rutu Sīpolu devās izzinošā, piedzīvojumiem bagātā pārgājienā Kolka – Ēvažu stāvkrasts. Šis bija jau ceturtais piedzīvojums pārgājienu ciklā “Iepazīsti vietu, kurā tu dzīvo!”.

Ceļojums sākās ar mašīnām līdz Kolkai. Pirmais pieturas punkts bija Lībiešu saieta nams, kur dalībniekus mīļi sagaidīja vadītāja Ilze Iesalniece – Brukinga. Viņa izrādīja saieta namu un novadīja spēli par lībiešiem. Meklējot atbildes uz jautājumiem, bērni ļoti daudz uzzināja par lībiešu vēsturi, valodu, ciemiem, himnu, karogu.

Nākamais apskates objekts bija skatu tornis, pēc tam tika izstaigāta Priežu dabas taka, kurā varēja redzēt līdz pat trim metriem dziļi smiltīs ieputinātas priedes, kā arī uzzināt, kā priedes pielāgojušās dzīvei skarbajos vējos. Tālāk pārgājiens turpinājās gar pludmali apkārt Kolkasragam. R. Sīpola pastāstīja, kā laika gaitā rags mainījies, par postošajām vētrām, par piemiņas zīmi jūrā palikušajiem, par Dižjūru un Mazjūru.

Ceļojums turpinājās ar Zēņu dīķa apskati. R. Sīpola minēja, ka dīķis izrakts ledus iegūšanai. Tika pārrunāti arī notikumi par ūdens pazušanu, par jaunā aizsprosta būvi. Bija pienācis laiks cept desiņas. Pēc mazas atpūtas piedzīvojums varēja turpināties.

Ceļojums noslēdzās Ēvažu stāvkrastā. Pārgājiena dalībnieki vienprātīgi atzina, cik jauki, ka tik pasakaina vieta atrodas tepat netālu. Bija pienācis laiks noslēguma aplim, lai noskaidrotu, ko katrs ieguvis. Pārgājiena dalībniece Ieva Alksne: “Šajā pārgājienā es uzzināju daudz jauna par vietām mums apkārt, bija patīkama pastaiga gar jūras krastu. Manuprāt, ar šādiem pārgājieniem mēs labāk iepazīstam vietu, kur dzīvojam un saprotam, ka arī pie mums ir skaisti un nekur tālu nav jābrauc. ” Jaunatnes lietu speciāliste Inga Grosbaha: “Liels paldies jāsaka pārgājiena vadītājai Rutai Sīpolai par interesanto piedzīvojumu. Ļoti patika Lībiešu saieta nama apmeklējums. Patīkami bija vērot, ar kādu interesi un aizrautību bērni un jaunieši iesaistījās spēlē par lībiešu vēsturi.” Ruta Sīpola: “Prieks, ka pārgājienā piedalījās tie bērni, kuriem ir patiesa interese par mūsu apkārtni. Nevienā brīdī nejutu, ka dalībnieki garlaikotos, par to liecināja kaut vai tas, ka telefoni netraucēti atradās somās vai kabatās. Prieks par viņu radošumu, vēlmi iesaistīties un aizrautību. Man patika, ka bērni īsajās pauzēs paši izdomāja sev nodarbes, piemēram, saskaitīja Zēņu dīķa laipām dēlīšus, strautiņā izveidoja aizsargdambi un vāca dabas materiālus radošajām nodarbībām.”

Paldies izturīgajiem, zinātkārajiem pārgājiena dalībniekiem! Liels paldies Rutai Sīpolai par iespēju ieraudzīt un uzzināt tik daudz jauna un interesanta tepat netālu!

Māra Folkmane, BLPJC “Varavīksne” jaunatnes lietu speciāliste

Ziņas