Ziņas

Rojā pacelts pirmais dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” karogs

Atpakaļ

1.jūnijā Rojas pludmalē tika pacelts Latvijā pirmais dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” karogs, kas apliecina, ka Rojas pašvaldības pārraudzībā esošā Rojas pludmale pilnībā atbilst dabas pieejamības kritērijiem un to var izmantot visi – sākot ar cilvēkiem ratiņkrēslā un beidzot ar ģimenēm ar maziem bērniem.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Rojas novada domes priekšsēdētaja Eva Kārkliņa, Rojas novada domes izpilddirektors Jānis Pūce, Latvijas Zaļās kustības valdes priekšsēdētājs Jānis Matulis un Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” pārstāve.

Savu prieku, ka tieši Roja ir pirmais novads, kur karogs ticis pacelts, neslēpa Jānis Matulis. Kā sacīja J.Matulis darbs pie sertifikāta sācies jau vairākus gadus iepriekš, un par godu Latvijas Simtgadei 2018.gadā, Latvijas Zaļā kustība, kopā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” izstrādāja jaunu dabas pieejamības sertifikātu – NaaC. Sertifikāts balstās uz vairāku konkrētu kritēriju īstenošanu un universālā dizaina principu ievērošanu dabas objektos. Tam ir divi līmeņi – dzeltenais sertifikāts, kas apliecina, ka konkrētais dabas objekts ir gandrīz pieejams, tomēr trūkst atsevišķi dabas pieejamības un universālā dizaina elementi, kā arī zaļais sertifikāts, kas ar “NaaC” karoga piešķiršanu apliecina, ka konkrētais dabas objekts ir pilnīgi pieejams – sākot ar atbilstošu auto stāvvietu cilvēkiem ar invaliditāti un beidzot ar pieejamu universālu tualeti un dabas objektiem.

Domes priekšsēdētāja bilda, ka labiekārtošanas darbi turpinās gan Kaltenes akmeņainajā jūrmalā, gan Valgalciemā un izteica pateicību klātesošajiem par ieguldīto darbu.

Izpilddirektors Jānis Pūce izteica, ka darbi pie dabas pieejamības uzsākti jau tālajā 2013. gadā, kad Rojas novada dome, sadarbojoties ar Latvijas valsts mežiem, sākusi aktīvi īstenot savu publisko dabas objektu pieejamības nodrošināšanu. Labiekārtošanas darbi ir procesā, lai nākotnē arī Kaltenes un Valgalciema pludmales teritorijās plīvotu zaļi balti zaļais karogs un ikvienam būtu iespēja baudīt skaistos piekrastes skatus.

Karogs tika pacelts ar vēlējumu, lai tas vēl ilgi plīvo Rojas pludmalē!

 Marita Pāvuliņa

Ziņas