Ziņas

Rojas upes dabas takā atjaunota infrastruktūra

Atpakaļ

Rojas upes dabas takā nesen kā tika pabeigti labiekārtošanas darbi. Pilnībā ir atjaunotas visas trīs atpūtas vietas dabas takas ietvaros un no jauna saliktas norāžu zīmes. Pēdējo gadu laikā rojenieki un arī mūsu viesi iecienījuši šo dabas taku gar Rojas upi, tāpēc bija radusies nepieciešamība atjaunot takas ietvaros esošo labiekārtojuma infrastruktūru, kas savu laiku bija nokalpojusi un jau palikusi bīstama atpūtniekiem.

Labiekārtošanas darbu ietvaros tika pilnībā atjaunoti visi labiekārtojuma elementi, kas atradās ierīkotajās atpūtas vietās – galdi, soli, vingrošanas līstekas, šūpoles. Lai atjaunotie koka elementi kalpotu ilglaicīgi, tie tika izvietoti uz iebetonētiem metāla enkuriem. Līdz ar to elementu koka daļām nav saskares ar zemes virskārtu, kas ievērojami paildzina koka infrastruktūras kalpošanas ilgumu. 

Papildus veiktajiem uzlabojumiem, takas ietvaros drīzumā tiks izvietotas arī informatīvas zīmes par to, ka šajā labiekārtotajā dabas takā aizliegts braukt ar motocikliem un kvadracikliem. Ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem tiek stipri bojāta takas virskārta, kas apgrūtina velobraucēju un kājāmgājēju pārvietošanos pa dabas taku.

Brīvdabas taka gar Rojas upi piedāvā 3 dažāda garuma distances maršrutus pārgājieniem vai velo braucieniem gar Rojas upi– 2 km, 7 km un 15 km, kas katra atzīmēta ar savas krāsas norādi.

Visus labiekārtošanas darbus veica uzņēmums SIA "Kalvas". Paldies par paveikto visiem darbiniekiem un personīgi Gatim Grīnītim!

Visi labiekārtošanas darbi veikti par Rojas novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Ejot dabā, būsim saudzīgi pret dabu un arī cilvēka radīto, lai ikvienam būtu patīkami šeit atpūsties!

Kristīne Voldemāre,

Rojas TIC vadītāja

Ziņas