Ziņas

Rojenieki un viesi iepērkas Rudens tirdziņā

Atpakaļ

12. septembrī ikdienā klusajā Rojas Jūras zvejniecības muzeja sētā valdīja liela rosība – te ļaudis bija pulcējušies ikgadējā muzeja rīkotajā tirdziņā.

Ja vien naudas maciņš bija līdzi, tad šeit varēja iegādāties visu, ko sirds kāro – gan gardumus tūlītējai apēšanai, gan nopietnākas lietas ziemas krājumu papildināšanai, gan dažādas saimniecības lietas vēl neatskārstai vajadzībai. Ļaudis stāvēja rindā arī pēc augļu koku, krūmu un puķu stādiem, kāds cits jau otru reizi bija atskrējis pēc brīnumgardās lukumas un halvas. Apjukt varēja arī daudzo sieru, kūku un sklandraušu izvēlē, sievietes vienaldzīgas neatstāja arī piedāvātās rotas, gaumīgi no klūdziņām pītie grozi, visdažādāko garšu mājas vīni un mājās gatavotā zivju produkcija. Un, kad jau iepirkumu maisiņš piepildīts, bija laiks nogaršot saimnieces Dinas un viņas meitas Simonas ceptās pankūkas, ko lieliski papildināja Dinas dzīvesbiedra Aivara vārītā ābolu zapte no turpat muzeja pagalmā lasītiem āboliem. Blakus Dinai savu kulinārijas brīnumu – zaļo maizi, kas gatavota no spinātiem, pētersīļiem un siera – piepalīdzot Rojas vidusskolas audzēkņiem, piedāvāja skolotājs Gaidis Riekstiņš-Maure. Abi pavāri bija gatavojušies pannu kariem un labi, ka uzvarēja draudzība, jo, kas zina, kā vēl Gaidim veiktos pannu karos, jo Dinas pusē pankūkas cepās veselās četrās pannās! Lielu interesi izraisīja arī tā sauktās bada pankūkas, jo daudzi no klātesošajiem, tai skaitā arī es, tādas baudīja pirmoreiz. Savukārt kādai citai tirgus apmeklētājai gan bada pankūkas, gan sklandrauši izraisīja nostalģiju, atceroties bērnību, kad allaž baudīti šie mammas ceptie gardumi.

Un tad jau klāt arī brīdis, kad tirdziņa apmeklētājiem uzstājās dziesminieks Ēriks Loks. Šķiet, ka ar mūziķa izvēli šoreiz bija trāpīts desmitniekā – tik ļoti tīkamas ausīm bija gan jau dzirdētās, gan pavisam jaunās dziesmas Ērika Loka izpildījumā, un arī viņa pastāsti iz dzīves bija īsti vietā.

Labus paradumus un tikšanās vietas mainīt nedrīkst – uz tikšanos nākamajā tirdziņā Rojas Jūras zvejniecības muzeja sētā!

Dace Klabere

Ziņas