Ziņas

Rudens tirgus Rojā – diena, kurā praktiskums mijās ar izklaidēm

Atpakaļ

14. septembrī simtiem ļaužu pulcējās Rojas Jūras zvejniecības muzeja rīkotajā rudens tirdziņā, degustējot, iepērkoties vai vienkārši baudot burvīgo atvasaras dienu un tirgus atmosfēru. Atmosfēra – pacilājoša un apetīti rosinoša. Es uz tirdziņu gāju ar domu tikai paskatīties, bet, kā gadījās, kā nē – mājās aizgāju ar pilnu somu labumiem.

Gardie našķi tika notiesāti pāris dienu laikā, glītā bļodiņa ar zilajiem sivēniem sānos pēc pāris dienām tiks pasniegta jubilāram, bet ontlīgā (tā to nosauca puķes saimniece) eremūra sakne drīz vien tiks stādīta puķu dobē, lai nākamgad tā kļūtu par manas dobes karalieni, kā apsolīja mutīgā eremūra saknes pārdevēja. Lai organisms spētu turēties pretī rudens un tuvojošās ziemas vīrusiem, somā iegūla smiltsērkšķu sulas pudeles un dažādu medu burciņas. Medus ar kaltētām pīlādžogām – “kas var būt labāks par šo”,  teiktu slavenais Mārtiņš Rītiņš! Kamēr priecājos par amatnieku darinājumiem un degustēju našķus, nokavēju pēdējā sklandrauša pirkšanas brīdi. Garšīgo raušu tirgotāja Elma Zadiņa arvien ir gaidīta mūsu tirdziņos, un, lai man piedod visi pārējie sklandraušu cepēji, Zadiņas kundzes ceptos sklandraušus pārspēt neizdodas nevienam. Kā smējās pati cepēja, lai cik sklandraušu arī neizceptu, tie vienmēr pietrūkstot.

Paldies Rojas invalīdu biedrības dāmām par garšīgajām ābolmaizēm! Viņas ar savu čaklumu un prasmīgajām rokām arvien lieliski papildina tirgus piedāvājumu! Paldies arī saimniecei Dinai Čubai ar komandu. Mācība nākamajai reizei – uz vietām, kur Dina gatavo pusdienas, neiet ar pilnu vēderu! Savukārt tie, kuri bija gudrāki par mani, baudīja Dinas gatavotās reņģes pienā un rūšrāceņus pilnām mutēm un nebeidza vien slavēt vienkāršo, sātīgo paēdienu.

Skaļi un jestri tirgus laukumā iesoļoja folkloras kopas “Turki” dalībnieki. Nākdama no Līvānu puses, folkloras kopa, tāpat kā “Latgolys golds” šiverīgie pārdevēji, ātri vien ar savu latgaļiem raksturīgo atraktivitāti, atbruņoja atturīgos kurzemniekus un iekaroja viņu sirdis. Tā 14. septembris Rojā izvērtās par lustīgu dienu, kurā latvieša praktiskums mijās ar vēlmi izklaidēties un ieguvēji bija visi.

Dace Klabere

Ziņas