Ziņas

Talko arī Rojas novadā

Atpakaļ

28. aprīlī visā Latvijā, tostarp Rojas novadā, notika Lielā talka, kurā tika aicināts piedalīties ikviens, kam rūp dzīvot tīrā, sakoptā un nepiesārņotā vidē. Talkas ideja balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot tās dalībniekos saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, kura iedibināja šo tradīciju pirms 10 gadiem – 2008. gadā, kas bija veltījums Latvijai tās 90. dzimšanas dienā.

Rojā visi talkot gribētāji bija aicināti pulcēties pie Rojas novada domes, no kurienes Rojas novada domes izpilddirektors Jānis Pūce viņus aizvizināja uz Kalteni. Tradicionāli Kaltenē talciniekus sagaidīja Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere. Pēc brokastu kafijas iemalkošanas un darbu sadales, talcinieki izklīda virzienos uz Roju un Valgalciemu, ar mērķi sakopt jūras malu, lai tajā būtu patīkami atpūsties gan pašu ļaudīm, gan viesiem. Kā vienmēr, visaktīvākie bija Rojas invalīdu biedrības ļaudis, ar kuriem Vaideres kundzei izveidojusies cieša sadarbība jau vairāku gadu garumā. Pēc krietni padarīta darba visi talcinieki pulcējās Rojas Jūras zvejniecības muzeja pagalmā uz godam nopelnītām pusdienām. Izraisot lielu jautrību, tika aplūkoti interesantākie atradumi, saņemtas nelielas piemiņas dāvanas un dziedāts kopā ar grupas “Roja” solistu Jāni Kalniņu.

Savukārt jau rīta agrumā Rojā pie tilta pulcējās makšķernieki, lai Valda Kvalberga vadībā sapostu upes krastus. Lai arī makšķernieki upes krastus tīra regulāri, arī šajā reizē tika savākti trīs lielie maisi ar atkritumiem. Par savas apkārtnes tīrību gādāja arī PII “Zelta zivtiņa”, Rojas Mūzikas un mākslas skola kopā ar DzKU vīriem, Rojas stadions un citi. No rojeniekiem neatpalika arī ļaudis Rudē, Kaltenē, Valgalciemā, Ģipkā un Melnsilā.

Novada iedzīvotāji aktīvi izmantoja arī iespēju novietot ceļmalās lielgabarīta atkritumus, kurus bez maksas savāca Rojas DzKU vīri. Kopā tika pieteiktas 59 adreses, kuras DzKU darbinieki apkalpoja trīs dienās. Savukārt 28. aprīlī - Lielās talkas dienā - Rojas novadā tika savāktas nepilnas četras tonnas atkritumu.

Dace Klabere

Ziņas