Ziņas

Vasaras nometnes Rudē, BLPJC “Varavīksne’’

Atpakaļ

Šī gada vasara mums ir dāsni dāvājusi silto laiku. Lai pagarinātu vasaru  pēc iespējas garāku un interesantāku, arī šajā gadā Rojas pagasta bērniem un jauniešiem tika piedāvātas divas vasaras dienas nometnes „Spirgts un vesels”, kas notika no 8.- 12.augustam un no 22.– 26.augustam Rudē,  BLPJC “Varavīksne”. Šajās nometnēs piedalījās  bērni un jaunieši vecumā no 9-12 gadiem un  no 13-15 gadiem.  Bērnu nometnes tika realizētas ar  ES fonda projekta “Esi vesels - ieguldījums tavai nākotnei !” Nr.9.2.4.2./16/I/044 finansiālu atbalstu.

Abas vasaras dienas nometnes notika piecas dienas un deva iespēju 24 Rojas pagasta bērniem un jauniešiem piedalīties  dažādas aktivitātēs, kas popularizē  veselīgu dzīvesveidu.

Nometnes dalībnieki katru dienu tika iesaistīti sportiskās aktivitātēs ar dažādām sporta spēlēm, kā piemēram, populārākās spēles bērnu un jauniešu vidū bija - volejbols, futbols. No netradicionālām sporta spēlēm- dvieļu bols, tautas bumba, jautrās stafetes, saliedēšanās spēles, kur tika izmantots sporta inventārs, kas iegādāts par projekta līdzekļiem.

Nometnes dalībnieki devās pārgājienā gar Rojas upi uz ierīkoto atpūtas vietu, kur viņus sagaidīja bibliotekāre-Iluta Graudiņa , kas bija iejutusies laupītāja meitas Ronjas lomā ar dažādiem, interesantiem uzdevumiem kā dzīvot veselīgi. Dalībnieki tika sadalīti komandās, tika iesaistīti dažādu atjautības uzdevumu veikšanā, kā arī dārzeņu un augļu degustācijā, ko varēja atpazīt tikai  pēc garšas un smaržas ar aizvērtām acīm. Katram komandas dalībniekam bija jāatrod apslēptais uzdevums mežā, pēc dotajām norādēm, kas tika veiksmīgi izpildīts. Pēc labi padarītā darbiņa, dalībnieki varēja baudīt gardo veselības dzērienu un apēst augļus, kā balvu no “laupītāja meitas Ronjas ”.

Dalībnieki tika iesaistīti radošajās darbnīcās, ko vadīja interešu pulciņu vadītāja Kristīne Rudzīte. Bērni un jaunieši apgleznoja stikla burciņas, audumu somas, kā arī izgatavoja magnētus no Fimo masas, kur tika attēloti veselīgā uztura produkti, lai popularizētu to vērtību.

Nometņu programmā tika iekļauta veselības veicināšanas tēma, kas ir saistīta ar veselīgu uzturu, kā praktiski pagatavot dažādus dārzeņu salātus. Nometnes dalībnieki katrs izdomāja saviem salātiem nosaukumu, kā arī pastāstīja, kā to pagatavojis. Īpašu prieku bērniem sagādāja enerģijas batoniņu gatavošana no žāvētiem augļiem, riekstiem un dažādām sēkliņām.

Nometnes dalībniekiem bija iespēja darboties kopā ar uztura speciālisti Kristīni Sekaci, kur tika apgūtas prasmes, kā garšīgi, veselīgi un interesanti pagatavot ēdienu, veidot izpratni par sabalansētu un veselīgu uztura šķīvi. Bērni ieguva vērtīgu informāciju par to, ka saldumi un našķi ikdienas uzturā nav nepieciešami tik daudz, cik tie tiek patērēti, un to var aizvietot ar veselīgiem augļiem un dārzeņiem.

Vienas dienas ietvaros  nometnes dalībniekiem bija paredzēta ekskursija uz Tukuma novadu, kur fiziskās aktivitātes varēja turpināt izejot, baskāju taku “Valgumu pasaulē” un radoši izpaust sevi darbojoties, “Salmu muzejs- darbnīca” Tukuma pilsētā.

Nometnes pēdējā dienā dalībniekus iesaistīja “Dārgumu meklēšanas aktivitātē” ar uzdevumiem pa Rudes teritoriju, kas pilnveidoja bērnu zināšanas un izpratni par veselīgu dzīvesveidu kopumā. Nometņu dalībnieku komandas prezentēja un izvērtēja visu,  ko bija uzzinājuši un apguvuši piecu dienu laikā.

Šī projekta ietvaros bērnu un jauniešu nometnes ir noslēgušās. Ceram, ka nākošajā gadā būs jaunas iespējas, lai realizētu  vasaras dienas nometnes bērniem un jauniešiem, lai popularizētu aktīvu, veselīgu dzīvesveidu un interesanti pavadītu savu brīvo laiku.

 

Informāciju sagatavoja nometnes vadītāja Lienīte Voronova

Ziņas