JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Zvejnieksvētki Rojā 9. jūlijā PROGRAMMA

9.jūlijs - Zvejnieksvētki Rojā! Dos pa bundžām!

5.00-8.00 sacensības makšerēšanā - Rojas upē pie tilta

9.30 – svētku rīta vingrošana lieliem un maziem- pie pludmales skatuves

No plkst. 10.00 – Zvejnieksētku tirdziņš - Ostas ielā

No plkst. 10.00 līdz 19.00 vizināšanās jūrā ar burinieku  un jahtu (par maksu) - ostā

No plkst. 10.00 – sacensības  pludmales volejbolā un futbolā – pludmalē, info t.28394308

No plkst. 10.00 – Smilšu piļu pilināšanas konkurss bērniem – pludmalē

No plkst. 10.00 – Viss par un ap jūru – ekspozīcijas Rojas jūras zvejniecības muzejā Selgas ielā 33 ( Ieeja 1,- eur; skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 0.50 eur)

plkst. 11.00 – Starptautiskās sacensības Jāņa Kuģenieka piemiņas turnīrs svara bumbu celšanā -pludmalē , info t.28394308

plkst. 11.00 – ūdensskrējiens bērniem un pusaudžiem - pludmalē

Lasīt vairāk
Ir vasara un kāzu laiks

Kāzas ir ļoti skaists un brīnišķīgs notikums katra pāra dzīvē. Šim brīdim nav svarīgs jaunlaulāto vecums, viņu kopā pavadītais mīlestības laiks vai viesu daudzums kāzās. Ir brīnišķīgi, ka pāri, kuri dzīvo kopā nereģistrētās attiecībās jau ilgi, ir bērni, mazbērni un mazmazbērni, un beidzot nolemj sakārtot savas attiecības likumiski, ar laulības noslēgšanu. Oficiāli noslēgta laulība ir pāra tiesību juridiskā drošība. Kopdzīve bez laulības reģistrēšanas pēc būtības nozīmē to, ka partneri juridiski savā starpā ir sveši cilvēki. Ikdienā to mēdzam dēvēt «kopādzīvošanu» vai «vienas saimniecības vešanu» un tas negarantē pāra likumiskās garantijas. Tā dabā iekārtots, ka neviens šajā pasaulē neesam mūžīgi… Ir daudz iemeslu, kas rada finansiālus zaudējumus un tiesisko nedrošību pārim, kas izvēlas dzīvot kopā, nereģistrējot savas attiecības: nav mantojuma tiesību uz nekustamo īpašumu; nav tiesību saņemt pārdzīvojušā laulātā pensijas daļu vai mantot uzkrāto 2. pensijas līmeni, nav tiesību bez otra vecāka reģistrēt bērna piedzimšanu bez kopīga paternitātes iesnieguma vai arī reģistrā izdara ierakstu tikai par māti; nav juridisku tiesību uz kopīgu mantu; nav tiesību uz nodokļu atmaksu un atvieglojumiem; nav atvieglojumu uz nodevām; nav tiesību saņemt informāciju no ārstniecības iestādēm par dzīvesbiedra (nelaulāta) ārstēšanās procesu...

Lasīt vairāk
Aicina Rojas iedzīvotājus nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt noderīgas balvas!

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”,  sadarbībā ar “Tet” un “Maxima Latvija” no šā gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros, sadarbībā ar SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"", aicina Rojas iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas kampaņas otrajā posmā, kas no 1. līdz 31.jūlijam notiks atkritumu šķirošanas laukumā - Rojas pagastā, Rojas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā. Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Lasīt vairāk
Būsim savējie

Jau piecpadsmito gadu pēc kārtas Rojas dienā mūsu bibliotēkā atvērām jaunu rakstnieces Dzintras Žuravskas grāmatu – romānu “Svešs starp savējiem”. Tiesa, šogad lielākā daļa svētku pasākumu tika plānoti Rojas estrādē un tās tuvumā, tāpēc savu pasākumu bibliotēkā organizējām piektdienas pēcpusdienā kā jauku svētku ieskaņu.

Lasīt vairāk
Zivis

Ja esat kādreiz domājuši, cik ilgi dzīvo zivis, tad jums noteikti ir skaidrs, ka liela nozīme tam, kā par  tām rūpējas. Ligitas Lauces zivis Rojā iedzīvojušās jau trešo gadu un arvien kuplākā skaitā. Tiesa – tās nav dzīvās, akvārijā vai kādā ūdenstilpnē dzīvojošās. Tās ir lietas ar zivju simboliku, un, kā piebilst Ligitas kundze – ar praktisku pielietojumu, nevis tikai kolekcija plauktam un putekļiem.

Lasīt vairāk
ROJAS PAGATA PĀRVALDES KASES DARBA LAIKS

Trešdienās:   08.00 – 12.00

Piektdienās:  10.00 – 14.00

Maksājumus kasē var veikt tikai skaidrā naudā!

Informējam, ka par nekustamā īpašuma nodokli iespējams norēķināties arī ar internetbankas starpniecību – veicot pārskaitījumu Talsu novada pašvaldības, reģ.Nr. 90009113532, norēķinu kontos:

AS “SEB banka”

 

LV49UNLA0028700130033

AS “Swedbank”

 

LV79HABA0001402059015

AS “CITADELES BANKA” 

 

LV85PARX0012750880002

AS “Luminor banka”

 

LV45RIKO0002013183564

Lasīt vairāk
Atklāj Talsu novada „pērles” un piesaki pretendentus konkursā „Radi Talsu novadam!”!

Talsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties konkursā „Radi Talsu novadam!”, lai atklātu novada skaistākās sētas, sakoptākos īpašumus un radošākos ļaudis. Pretendentus 12 nominācijās līdz 17. jūnijam var izvirzīt ikviens novada iedzīvotājs, sazinoties ar attiecīgo pilsētu vai pagastu pārvaldi.

Lasīt vairāk
Aicinām pieteikties Rojas un Mērsraga Mājas kafejnīcu dienu dalībniekus šī gada garšu piedzīvojumam mūsu piekrastē!

Pagājušās vasaras izskaņā pirmo reizi mūsu pusē organizējām pasākumu - Mājas kafejnīcu dienas. Guvām neaizmirstamu pieredzi un emocijas, kas saglabājās vēl ilgi pēc pasākuma.

Tad nu šogad mēģinām atkal!

Lasīt vairāk