JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Sacenšas vieglatlēti

Mazliet vējainā, 5. oktobra dienā Rojas stadionā pulcējās U-14 un U-16 vecuma grupas vieglatlēti. Sportisti ieradās no tālās Olaines, Madonas, Tukuma, Ventspils, Saldus un tepat no Talsiem. Pavisam 75 sportisti! No mūsu sporta skolas sacensībās piedalījās desmit audzēkņi. Egija Akmeņlauka izcīnīja 1. vietu lodes grūšanā, bet Samanta Skujiņa 3. vietu 800m skrējienā.       

Lasīt vairāk
Kurzemes acu centrā Ventspilī darbu uzsāk oftalmologi - Mārtiņš Ābelītis un Kaspars Ozols

Pagājušajā nedēļā tika atzīmēta Pasaules redzes diena, kas ik gadu ir otrajā oktobra ceturtdienā. Atzīmējot Pasaules redzes dienu, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca informēja, ka slimnīcā darbu ir uzsākuši divi jauni, operējoši oftalmologi.

Pasaules redzes dienu atzīmē, lai veicinātu sabiedrībā izpratni par to, ka redzei ir jāvelta īpašas rūpes, regulāri apmeklējot redzes aprūpes speciālistus ne tikai saslimšanas, bet arī profilakses nolūkos.

Oftalmologi Mārtiņš Ābelītis un Kaspars Ozols sarunā atklāja, ka savas darba gaitas Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā uzsāka jau rezidentūras laikā, kad slimnīcas vadība uzrunāja ārstus, piedāvājot labus darba apstākļus ambulatoru un stacionāru pakalpojumu sniegšanai, kā arī izaugsmes iespējas, attīstot jaunus pakalpojumus.

Lasīt vairāk
Informācija lasītājiem

23. oktobrī Rojas novada bibliotēkas slēgtas. Izbraukuma seminārs uz Dundagas novada bibliotēkām.

26. oktobrī 16.00 Rojas novada bibliotēkā tikšanās ar mākslinieci Daigu Brinkmani. Būsiet laipni gaidīti!

Lasīt vairāk
Spiningošanas sacensībās

29. septembrī Būšnieka ezerā notika Rojas novada spiningošanas sacensību 3. posms. Vislielāko lomu šajā dienā izvilka Marats Šeins un Aleksandrs Antoņuks, 2. vietā Juris Lēvalds un Modris Šteinblūms, bet 3. vietā Dainis Kolāts un Ainars Osis. 3. posma loma svars bija 22,08 kg ( 20 līdakas). Tas bija vismazākais no 3 posmiem.

Lasīt vairāk
Ansis Svitiņš – mednieks ceturtajā paaudzē

6. oktobrī visā Latvijā sākās medību sezona. Tā ir nozīmīga diena arī Ģipkas medību kolektīvam, kuru jau piekto sezonu vadīs ģipcenieks Ansis Svitiņš. Ansi uz interviju gribēju aicināt jau sen, pirms gadiem četriem, kad viņš, tolaik tikai 21 gadu vecs, kļuva par mednieku kluba “Ģipka” vadītāju. Visticamāk, Ansis no intervijas tobrīd būtu atteicies, jo arī tagad viņš par sevi runā nelabprāt un atveras vien tad, kad runājam par viņam tuvām lietām – mežu un medībām.

Lasīt vairāk
Rotaslietu izstāde Rojas bibliotēkā

Oktobrī Rojas novada bibliotēkā vaļasprieka izstādes turpinājumā piedāvājam apskatīt smalku un elegantu Līvijas Semičenkovas pērļoto rotu kolekciju dažādos krāsu toņos.

Lasīt vairāk
Apstiprināts Kurzemes reģiona deinstitucionalizācijas plāns

Šī gada 5.oktobrī Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu attīstības padome apstiprinājusi “Kurzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānu 2017.–2020.gadam”. Tas nozīmē, ka pašvaldības var turpināt darbu pie sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pilnveides, kā arī sākt nepieciešamās infrastruktūras  attīstību Kurzemē.

Lasīt vairāk
13. Saeimas vēlēšanu rezultāti Rojas novadā

Rojas novadā vēlētāji izdarījuši savu izvēli un ir apkopoti vēlēšanu rezultāti. Pavisam mūsu novadā kopīgais balsstiesīgo skaits ir 3175, no tiem nobalsojuši 1888, no kurām derīgas zīmes bija 1880. Mājās pieteikušos balsotāju kopskaits bija 42, un  no tiem visi arī nobalsoja. Pēc Centrālās Vēlēšanu komisijas apkopotajiem datiem Latvijā kopumā nobalsojuši 54,60 procenti balsstiesīgo vēlētāju, Rojas novadā – 59,46 procenti, tātad kopumā varētu teikt, ka Rojas novada vēlētāji 6. oktobrī ir bijuši aktīvi.

Lasīt vairāk
Burāšanas sezonas noslēgums

29.septembrī, sestdien, ar spirgtu un rudenīgu vēju noslēdzām burāšanas aktīvo sezonu. Sacensībās piedalījās visas laivu klases. Neiztikām arī bez pēdējām rudens peldēm. Lai arī laiks bija pavēss, notika visi pieci plānotie starti. “Optimist” klasē labākā bija Estere Jansone, 2. vieta Ralfam Gnevoham, bet 3. vieta Markusam Pēdam. “Laser 4,7” klasē labākais rezultāts Rihardam Bramanim, 2. vieta Miķelim Gitendorfam, 3. vieta Patrikam Upneram. “RS Feva” klasē 1. vieta Ivo Kiršteinam ar Hannu Elizabeti Zanderi. Sacensībās vēl piedalījās Donāts Livčāns, Ilva Kučere, Adriāna Gaile un Jolanta Skujiņa.

Lasīt vairāk