JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Informācijai

Par fiksētajiem pārkāpumiem Rojas pagastā zvanīt uz Talsu novada pašvaldības policijas diennakts telefonu 26132701 un informēt par minēto pārkāpumu, paralēli  piefiksējot pārkāpuma brīdi, to nofotografējot. Lūgums par pārkāpumu ziņot arī Rojas pagasta pārvaldē!

Lasīt vairāk
Talsu novada Rojas pagasta pārvalde aicina pieteikt bērnus vasaras dienas nometnēm

Talsu novada Rojas pagasta pārvalde Eiropas Sociālā fonda projekta „Esi vesels - ieguldījums tavai nākotnei!” līguma Nr.9.2.4.2./16/I/044 ietvaros aicina Rojas pagasta iedzīvotājus pieteikt savus bērnus vasaras dienas nometnēs „Spirgts un vesels ”. Dalība nometnē ir bezmaksas.

Pirmā dienas nometne tiek organizēta Rojas pagasta bērniem vecumā no 9 gadiem līdz 12 gadiem. Nometne notiks Rudē, BLPJC „Varavīksne” no šā gada 08. augusta līdz 12. augustam, tajā tiks uzņemti 12 dalībnieki.

Otrā  dienas nometne tiek organizēta Rojas pagasta jauniešiem vecumā no 13 gadiem līdz 15 gadiem. Nometne notiks Rudē, BLPJC „Varavīksne” no šā gada 22. augusta līdz 26. augustam, tajā tiks uzņemti 12 dalībnieki.

Lasīt vairāk
Aicina Rojas iedzīvotājus nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt noderīgas balvas!

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”,  sadarbībā ar “Tet” un “Maxima Latvija” no šā gada maija visā Latvijā īsteno kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”. Kampaņas ietvaros, sadarbībā ar SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"", aicina Rojas iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas kampaņas otrajā posmā, kas no 1. līdz 31.jūlijam notiks atkritumu šķirošanas laukumā - Rojas pagastā, Rojas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā. Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Lasīt vairāk
Ir vasara un kāzu laiks

Kāzas ir ļoti skaists un brīnišķīgs notikums katra pāra dzīvē. Šim brīdim nav svarīgs jaunlaulāto vecums, viņu kopā pavadītais mīlestības laiks vai viesu daudzums kāzās. Ir brīnišķīgi, ka pāri, kuri dzīvo kopā nereģistrētās attiecībās jau ilgi, ir bērni, mazbērni un mazmazbērni, un beidzot nolemj sakārtot savas attiecības likumiski, ar laulības noslēgšanu. Oficiāli noslēgta laulība ir pāra tiesību juridiskā drošība. Kopdzīve bez laulības reģistrēšanas pēc būtības nozīmē to, ka partneri juridiski savā starpā ir sveši cilvēki. Ikdienā to mēdzam dēvēt «kopādzīvošanu» vai «vienas saimniecības vešanu» un tas negarantē pāra likumiskās garantijas. Tā dabā iekārtots, ka neviens šajā pasaulē neesam mūžīgi… Ir daudz iemeslu, kas rada finansiālus zaudējumus un tiesisko nedrošību pārim, kas izvēlas dzīvot kopā, nereģistrējot savas attiecības: nav mantojuma tiesību uz nekustamo īpašumu; nav tiesību saņemt pārdzīvojušā laulātā pensijas daļu vai mantot uzkrāto 2. pensijas līmeni, nav tiesību bez otra vecāka reģistrēt bērna piedzimšanu bez kopīga paternitātes iesnieguma vai arī reģistrā izdara ierakstu tikai par māti; nav juridisku tiesību uz kopīgu mantu; nav tiesību uz nodokļu atmaksu un atvieglojumiem; nav atvieglojumu uz nodevām; nav tiesību saņemt informāciju no ārstniecības iestādēm par dzīvesbiedra (nelaulāta) ārstēšanās procesu...

Lasīt vairāk
Aicinām pievienoties LTRK Kurzemes biznesa kluba pasākumam

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar SIA “FACTRIS” un Talsu novada pašvaldību aicina uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Kurzemes biznesa kluba pasākumā “Ko sagaidām no vēlēšanām?”, kas notiks 3. augustā no plkst. 14:15 līdz 17:30 Sabilē.

Tuvojas 14. Saeimas vēlēšanas un Latvijas pilsoņiem oktobrī būs jāizvēlas valsts virzības ceļu turpmākajiem četriem gadiem. Nākamās valdības prioritātes noteiks gan ekonomikas attīstības tempu un virzienu, gan uzņēmējdarbības vides apstākļus. Lai diskutētu par uzņēmējiem svarīgiem jaunās valdības uzdevumiem un lēmumiem, LTRK Kurzemes reģiona nodaļa organizē biznesa kluba pasākumu “Ko sagaidām no vēlēšanām?”, kurā aicināti piedalīties visi uzņēmēji.

Lasīt vairāk
Būsim savējie

Jau piecpadsmito gadu pēc kārtas Rojas dienā mūsu bibliotēkā atvērām jaunu rakstnieces Dzintras Žuravskas grāmatu – romānu “Svešs starp savējiem”. Tiesa, šogad lielākā daļa svētku pasākumu tika plānoti Rojas estrādē un tās tuvumā, tāpēc savu pasākumu bibliotēkā organizējām piektdienas pēcpusdienā kā jauku svētku ieskaņu.

Lasīt vairāk
Zivis

Ja esat kādreiz domājuši, cik ilgi dzīvo zivis, tad jums noteikti ir skaidrs, ka liela nozīme tam, kā par  tām rūpējas. Ligitas Lauces zivis Rojā iedzīvojušās jau trešo gadu un arvien kuplākā skaitā. Tiesa – tās nav dzīvās, akvārijā vai kādā ūdenstilpnē dzīvojošās. Tās ir lietas ar zivju simboliku, un, kā piebilst Ligitas kundze – ar praktisku pielietojumu, nevis tikai kolekcija plauktam un putekļiem.

Lasīt vairāk