Ziņas

Balto galdautu svētki RudēBalto galdautu svētki Rudē
2 attēli

Balto galdautu svētki Rudē

Atpakaļ

Pavasarīgā 4.maija dienā, par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai, Rudes BLPJC “Varavīksne” parkā notika Balto galdautu svētku svinības.

Visi, kas vēlējās apmeklēt šo pasākumu, saņēma pozitīvo emociju devu. Svētku noskaņojumu papildināja baltie galdauti, pavasarīgie ziedu pušķi un smaidīgās apmeklētāju sejas. Šī pasākuma ietvaros mūs priecēja Rojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar skanīgām pavasara dziesmām, Rudes BLPJC “Varavīksne” bērni deklamēja skaistākos dzejoļus par Latviju. Bija lieliska iespējas apskatīt Dzidras Vasiļjevas pašdarināto 70. - 80.gadu stilā šūto kleitu kolekciju, kā arī Ludmilas Ozolas saglabāto 70.gadu kleitu kolekciju. Pārsteidza arī Dzintara Insberga un Inetas Olektes seno lietu kolekciju izstāde, kas atklāja dažādo darbarīku un lietu pielietojumu ikdienas vajadzībām 19.-20.gadsimta laika ietvaros. Varēja apskatīt fotogrāfijas, kas stāsta un atklāj k/z “Rojupes ” kolhoznieku dzīves vēsturi.

Šogad pirmo reizi uzstājās Rudes teātru kopa (Rojas brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centrs "Strops" ar saieta vietām Melnsilā un Rudē darbinieki) ar teātra skeču, kur tika attēlotas 80.gadu sadzīviskās ainas par k/z “Rojupes ” fermas slaucēju darba dzīvi, tās ikdienu, svarīgiem notikumiem kolhoznieku dzīvē. Pirmo reizi arī notika humoristiskā modes šova demonstrācija “Rojupes kolhoznieks- Rudes lepnums”, kurā piedalījās Rudes teātra kopas dalībnieki, kas iejutās slaucējas, dārznieces, grāmatvedes, pirmā puiša ciemā, sekretāres un vetārsta lomās, ko pavadīja melodiskās Raimonda Paula dziesmas un neatkārtojamais raksturojums katram dalībniekam.

Visus apmeklētājus iepriecināja Dinas Čubas garšīgi pagatavotā lašu zupa, svētku kliņģera baudīšana, priecīgās sarunas un  kopā būšana. Uz tikšanos atkal pēc gada- Baltos galdauta svētkos. 

 

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Lienīte Voronova

09.05.2023.

Ziņas