Ziņas

Rojas pagasta bibliotēkā viesojās rakstnieks un publicists, vairāku populāru grāmatu autors Māris Ruks kopā ar apgāda “Antava” pārstāvi Antru Miezi.Rojas pagasta bibliotēkā viesojās rakstnieks un publicists, vairāku populāru grāmatu autors Māris Ruks kopā ar apgāda “Antava” pārstāvi Antru Miezi.
2 attēli

Citāds skatījums uz lietām un notikumiem

Atpakaļ

20. oktobra pēcpusdienā Rojas pagasta bibliotēkā viesojās rakstnieks un publicists, vairāku populāru grāmatu autors Māris Ruks kopā ar apgāda “Antava” pārstāvi Antru Miezi.

Visvairāk tika runāts par autora jaunāko darbu “Piebūrums – 19. Intīmi. Globāli. Nāvējoši”., bet, protams, arī  “par lietām, kas ir vienkārši interesantas, un par tādām, kas noteikti jāizklāj dienas gaismā, ko noklusēt no sabiedrības un tautas būtu vienkārši nejauki, lai neteiktu vairāk. Rūpīgi slēpti fakti, noklusēti notikumi, "glumi" ļaudis, tikuši pie varas, ik dienu ietekmē tik daudzu Latvijas cilvēku dzīves un pašu valsti grūž nopietnās problēmās. Un uzzinot, kāpēc tā notiek, kā viņi to paveic, mēs kļūstam gudrāki, vērīgāki, ar mums ir daudz grūtāk manipulēt” /M. Ruks/.

Jautāju pasākuma apmeklētājiem rojeniekiem /bija ieradušies interesenti arī no Talsiem un Kaltenes/, kādas ir viņu pārdomas pēc tikšanās. Uzklausīju daudz labu vārdu par iespēju tikties ar Māri Ruku kā interesantu, iedvesmojošu un suģestējošu personību.

“Tikšanās ar Māri Ruku bija neparasta, rosināja daudz pārdomu. Mani pārsteidza sarunas atklātība, jo ir tēmas, par kurām parasti tik atklāti nerunā. Ik pa laikam sevī piedomāju – vai tā var būt? Uzzināju daudz jauna par autora sarakstītajām grāmatām un to tapšanas gaitu. Arī citi ar interesi klausījās un piedalījās sarunās, laiks pagāja nemanot. Esmu gandarīta par šādu tikšanos, par iespēju uzzināt vairāk par notikumiem un personībām valstī. Pārliecinājos, ka jauna informācija pašai rūpīgi jāizvērtē.  Prieks, ka Māris Ruks vairākas savas grāmatas uzdāvināja Rojas bibliotēkai, tās uzreiz atrada ceļu pie lasītājiem.” /Inese Priede/

Arī citiem pēc pasākuma uzrunātajiem “patika tikšanās ar zinošu cilvēku, kurš raksta par lietām, par kurām citi klusē. Lai to visu uzrakstītu, jāveic pētījumi, par ko liecina arī izmantotās literatūras saraksti grāmatu beigās. Patika dalīšanās pieredzē un savstarpēji atklātas sarunas. Cilvēks, kuram ir savs skatījums uz lietām un notikumiem.”

Vakara gaitā apmeklētājiem jau teicām, ka tikšanos varējām noorganizēt, pateicoties sponsoram, tāpēc – vissirsnīgākais paldies Valdim Bedrem par ierosmi un finansiālo atbalstu!

Irēna Svitiņa

Publicitātes foto

Ziņas