Ziņas

Komandā ir spēks!Valsts jaunatnes programma
2 attēli

Komandā ir spēks!

Atpakaļ

20 Rojas pagasta jaunieši ir aizvadījuši sešas lieliskas projekta „Aktīvs jaunietis – mūsu tagadne un nākotne!” dienas, kuras laikā izkristalizējusies doma – ja nejauša grupa strādā kā  komanda, tad iespējams ir viss! Pat 20 jaunieši 18 sekundēs var iziet cauri virves aplim un izdarīt vēl daudz ko citu, sākumā šķietami nepaveicamu.

Valsts jaunatnes programma

Šādus un vēl dažādus interesantus uzdevumus jauniešiem bija jāveic Resiliences centra mentora Kārļa vadībā. Viņš un vēl divi palīgi ar jauniešiem darbojās trīs dienas Rojas, Rudes un Melnsila brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centros. Mentors Kārlis spēja jauniešus gan motivēt, gan sabārt. Tāpat jaunieši diskusijās apsprieda tādas aktuālas tēmas kā mobigs, tā riska mazināšanu un cēloņu izpēti.

Vēl jauniešiem bija lieliska iespēja tikt pie pašu apgleznotiem t-krekliem un savas gleznas, ko veidoja enkaustikas tehnikā. Projekts noslēdzās ar draudzības sporta spēlēm, kur jaunieši piedalījās stafetē, volejbolā, dvieļbolā un vēl dažādās individuālājās spēlēs. Sporta aktivitātēs tika izmantots projektā iegādāts spēļu inventārs – krāsu izpletnis, lielformāta jenga, vingrošanas nūjas, disku golfa mērķis un diski, stafetes maisi un krokets. Šajā pasākumā piedalījās jaunieši no visa Talsu novada. Ikviens pasākuma dalībnieks spēcinājās ar Rojas labākās saimnieces uz ugunskuru vārītu zupu, saņēma pateicību un praktiskas dāvaniņas.

Kā atzina paši jaunieši, projekts ir izdevies, katrs kaut ko ir ieguvis priekš sevis – zināšanas, pieredzi, sapratni, ka, darbojoties komandā, var daudz izdarīt.

Projekta mērķis bija, izmantojot neformālās mācīšanās aktivitātes, attīstīt Rojas pagasta jauniešiem ar ierobežotām iespējām nepieciešamās kompetences, veicināt jauniešu iniciatīvu, uzņēmību mācīties, iekļaušanos sabiedrībā un iesaistīties sabiedrības aktivitātēs. Par projekta līdzekļiem tika iegādāti materiāli radošajām nodarbībām, piesaistīts speciālists, iegādātas dažādas jautras un interesantas spēles, kā arī piemiņas balvas sporta spēļu dalībniekiem.

Projekts „Aktīvs jaunietis – mūsu tagadne un nākotne!” nr. VP2023/1-37 tika īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Inga Lēmane

Biedrība „Rasa” valdes locekle

Ziņas