Ziņas

Informācijai

Rojas pagasta Rojas kapos, Kaltenes kapos un Valgalciema kapos svecīšu vakars 26.novembrī. 

Afiša: NVO aptauja

Aptauja par pašvaldību un NVO sadarbību

Aicinām  Kurzemes reģiona nodibinājumus un biedrības aizpildīt aptaujas anketu par pašvaldību un NVO sadarbību.

Aptaujas saite: https://ej.uz/nvosadarbība_ar_pašvaldībām

Lai iesaistītos un dalītos ar savu viedokli, būs jāvelta 10-12 minūtes. Aptauja ir anonīma un aizpildāma līdz 26. novembrim. 

Iegūtie rezultāti tiks izmantoti, lai apzinātu dažādu jomu organizāciju izaicinājumus Kurzemes reģiona pašvaldībās un efektīvāk īstenotu nevalstisko organizāciju interešu pārstāvniecību pašvaldībās.

 

Rezultātu apkopojums tiks prezentēts Kurzemes NVO forumā, 8. decembrī un publicēts Kurzemes NVO centra mājas lapā.

Jomas izpēte un rezultātu apkopošana notiek ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Afiša: NVO forums

Kurzemes NVO forums

Lai labāk izprastu Kurzemes reģiona nevalstisko organizāciju vidi, iespējas un izaicinājumus Kurzemes reģiona pašvaldībās, aicinām nevalstiskās organizācijas, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvjus tikties Kurzemes NVO forumā, 2023. gada 8. decembrī.

Šo pēdējo gadu laikā pasauli ir satricinājuši notikumi, kas būtiski ir ietekmējuši cilvēku un kopienu labbūtību un drošību gan Latvijā, gan Eiropā un pasaulē. Nevalstiskās organizācijas ir parādījušas sevi kā līdzvērtīgu partneri valsts un pašvaldības iestādēm, reaģējušas proaktīvi uz situācijām, meklējot un piedāvājot risinājumus, sniedzot atbalstu dažādām kopienām.

Foruma mērķis ir radīt vietu un telpu sarunām, sadarbībai un diskusijām par aktualitātēm NVO jomā, kā arī gūt ieteikumus NVO vides uzlabošanai Kurzemes reģiona pašvaldībās.

Programma un plašāka informācija saitē: https://kurzemesnvo.lv/decembri-notiks-kurzemes-nvo-forums/ 

Informācija Facebook: https://www.facebook.com/kurzemesnvo/posts/pfbid02trF5p6PHjTASFniGpAwoxn8SgAkzpDjiPG9L6xu31WrQLaCMoNLKm5P1LfJpW1oNl 

Rojas pagasta bibliotēkā viesojās rakstnieks un publicists, vairāku populāru grāmatu autors Māris Ruks kopā ar apgāda “Antava” pārstāvi Antru Miezi.Rojas pagasta bibliotēkā viesojās rakstnieks un publicists, vairāku populāru grāmatu autors Māris Ruks kopā ar apgāda “Antava” pārstāvi Antru Miezi.
2 attēli

Citāds skatījums uz lietām un notikumiem

20. oktobra pēcpusdienā Rojas pagasta bibliotēkā viesojās rakstnieks un publicists, vairāku populāru grāmatu autors Māris Ruks kopā ar apgāda “Antava” pārstāvi Antru Miezi.

Visvairāk tika runāts par autora jaunāko darbu “Piebūrums – 19. Intīmi. Globāli. Nāvējoši”., bet, protams, arī  “par lietām, kas ir vienkārši interesantas, un par tādām, kas noteikti jāizklāj dienas gaismā, ko noklusēt no sabiedrības un tautas būtu vienkārši nejauki, lai neteiktu vairāk. Rūpīgi slēpti fakti, noklusēti notikumi, "glumi" ļaudis, tikuši pie varas, ik dienu ietekmē tik daudzu Latvijas cilvēku dzīves un pašu valsti grūž nopietnās problēmās. Un uzzinot, kāpēc tā notiek, kā viņi to paveic, mēs kļūstam gudrāki, vērīgāki, ar mums ir daudz grūtāk manipulēt” /M. Ruks/.

Jautāju pasākuma apmeklētājiem rojeniekiem /bija ieradušies interesenti arī no Talsiem un Kaltenes/, kādas ir viņu pārdomas pēc tikšanās. Uzklausīju daudz labu vārdu par iespēju tikties ar Māri Ruku kā interesantu, iedvesmojošu un suģestējošu personību.

“Tikšanās ar Māri Ruku bija neparasta, rosināja daudz pārdomu. Mani pārsteidza sarunas atklātība, jo ir tēmas, par kurām parasti tik atklāti nerunā. Ik pa laikam sevī piedomāju – vai tā var būt? Uzzināju daudz jauna par autora sarakstītajām grāmatām un to tapšanas gaitu. Arī citi ar interesi klausījās un piedalījās sarunās, laiks pagāja nemanot. Esmu gandarīta par šādu tikšanos, par iespēju uzzināt vairāk par notikumiem un personībām valstī. Pārliecinājos, ka jauna informācija pašai rūpīgi jāizvērtē.  Prieks, ka Māris Ruks vairākas savas grāmatas uzdāvināja Rojas bibliotēkai, tās uzreiz atrada ceļu pie lasītājiem.” /Inese Priede/

Arī citiem pēc pasākuma uzrunātajiem “patika tikšanās ar zinošu cilvēku, kurš raksta par lietām, par kurām citi klusē. Lai to visu uzrakstītu, jāveic pētījumi, par ko liecina arī izmantotās literatūras saraksti grāmatu beigās. Patika dalīšanās pieredzē un savstarpēji atklātas sarunas. Cilvēks, kuram ir savs skatījums uz lietām un notikumiem.”

Vakara gaitā apmeklētājiem jau teicām, ka tikšanos varējām noorganizēt, pateicoties sponsoram, tāpēc – vissirsnīgākais paldies Valdim Bedrem par ierosmi un finansiālo atbalstu!

Irēna Svitiņa

Publicitātes foto

Ziņas