Ziņas

Valsts jaunatnes programma

Rojā tiek realizēts projekts jauniešiem

Atpakaļ

Biedrība „Rasa” martā veiksmīgi piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam izsludinātajā atklātā  projektu konkursā “Atbalsts iniciatīvām jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā”. Sagatavošanās darbi pojekta īstenošanai jau rit pilnā sparā, lai Rojas pagasta jaunieši varētu pavadīt sešas pozitīvām emocijām pilnas dienas. Pirmās aktivitāte sāksies jau no 25. līdz 28.jūlijam un turpināsies 4. un 15. augustā.

Šajās dienās jaunieši apmeklēs visus trīs Rojas pagastā esošos brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centrus Rojā, Melnsilā un Rudē. Viņi darbosies radoši, piedalīsies saliedēšanās pasākumā un iesaistīsies diskusijās par mobinga riska mazināšanu un tā cēloņu izpētē. Projekts noslēgsies ar sadraudzības pasākumu – sporta spēlēm Rojas pludmalē, kurās tiek aicināti piedalīties arī citu Talsu novada jauniešu centra jaunieši.

 

Projekta mērķis ir, izmantojot neformālās mācīšanās aktivitātes, attīstīt Rojas pagasta jauniešiem ar ierobežotām iespējām nepieciešamās kompetences, veicināt jauniešu iniciatīvu, uzņēmību mācīties, iekļaušanos sabiedrībā un iesaistīties sabiedrības aktivitātēs. Tāpat projekts palīdzēs attīstīt un pilnveidot jauniešu socializēšanās un diskusiju prasmes, integrēšanās citu jauniešu vidū, kā arī līdzdalību lēmumu pieņemšanā sabiedriskajā dzīvē un mazinās jauniešos psihoemocionālās veselības riskus. Par projekta līdzekļiem ir iegādāti materiāli radošajām nodarbībām, piesaistīts speciālists, kurš vadīs diskusiju nodarbības un iegādātas dažādas jautras un interesantas spēles sporta spēlēm, kā arī piemiņas balvas sacensību dalībniekiem.

 

Projekts „Aktīvs jaunietis – mūsu tagadne un nākotne!” nr.VP2023/1-37 tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros par kopējo summu 5943,12 eiro.

  

Inga Lēmane

Biedrība “Rasa” valdes locekle

Ziņas