Kultūra

Rojas brīvdabas estrāde

2019. gada 29. jūnijā, Rojā tika atklāta jaunuzceltā brīvdabas estrāde – vasaras koncertzāle. Estrāde būvēta kā atklāta tipa celtne ar jumtu visā tās garumā un sienām, lai pasākumu kvalitāti un apmeklētāju omulību netraucētu Latvijas mainīgie laikapstākļi. Estrādes skatītāju ietilpība ir līdz pat 1000 sēdvietām un 1000 stāvvietām. Uz doto brīdi, Rojas brīvdabas estrādes skatuve ir lielākā skatuve Latvijā ar ļoti labu akustiku. Estrāde atrodas dažu soļu attālumā no jūras un Rojas pludmales.

Rojas brīvdabas estrāde ir Ziemeļkurzemes vasaras kultūras platforma, kurā latviešu kultūras cienītājiem tiek piedāvāti plaši un daudzkrāsaini latviešu kultūras profesionāļu radīti koncerti, izrādes, pasākumi. Estrādes pasākumu kalendārs tiek veidots tā, lai interesanti būtu ikvienam kultūras gardēdim kaut vienu reizi apmeklēt kādu no vasaras pasākumiem Rojas brīvdabas estrādē – vasaras koncertzālē.

Estrādes teritorija ir ļoti plaša, ar bruģētu pastaigu ceļu, zālienu, mazo kultūrvides platformu, labierīcībām estrādes apmeklētājiem. Tā ir draudzīga vieta cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Estrādē var organizēt kooperatīvo vasaras sporta spēļu noslēguma pasākumus, kooperatīvos atpūtas vakarus - balles, seminārus, konferences, bērniem paredzētas atrakcijas. Tā ir vieta dažādām radošām izpausmēm.

Estrādes ēkā atrodas noliktava-palīgtelpa, divas mākslinieku telpas, divas labierīcības, administrācijas kabinets. Apkārt estrādes teritorijai pieejami stāvlaukumi automašīnu novietošanai. Ikdienā estrāde ir slēgta teritorija, to var apskatīt un izstaigāt, iepriekš piezvanot vai rakstot uz estrādes e-pastu.

Tālruņi kontaktiem: 29196478

E-pasts: rojaskc@talsi.lv

Informācija par aktuālajiem notikumiem atrodama sociālajā vietnē:

https://www.facebook.com/rojasbrivdabasestrade