Tūrisms

Rojas publiskā pludmale

7 attēli
Atvērt karti un objektu

Rojas baltā smilšu pludmalē  ir lieliska atpūtas un rekreācijas vieta ikvienam klusuma, dabas un jūras mīļotājam, kā arī tiem, kas vējainākā laikā vēlas baudīt ekstrēmākas izjūtas.

Rojas sabiedriskā pludmale gaidīs apmeklētājus jebkurā gada laikā! Jūra un daba šeit vienmēr ir īpaša un vilinoša jebkurā gadalaikā. Ziemā, kad mūsu piekrasti apciemo ilgstošāks sals un jūra lēnām aizsalst, tad var sākt baudīt īstus ziemas priekus, slidojot pa jūru, slēpojot gar jūras malu un kad sāk tuvoties pavasaris, tad Rojas piekrastē var apskatīt iespaidīgos ledus krāvumus. Ne katru gadu Latvijā ir pietiekami auksta un gara ziema, tad ledus krāvumi mūsu pusē katru gadu neveidojas.

Pavasarī, kad ledus jau ir aizgājis un gājputni sāk lēnām šeit atgriezties, tad ir īstais laiks spirgtām pavasara pastaigām gar jūru un putnu vērošanai. Pavasarī (maijā) pludmalē pēc ziemas miega atgriežas arī  „Zilais Cerību sivēns”, darba autors ir mākslinieks no Rojas –  Māris Grosbahs. Mūsu "Zilo Sivēnu" nu jau iemīļojuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pludmales viesi par to priecājas un iemūžina fotogrāfijās.

Vasarā, šeit iespējams  ļauties siltiem saules stariem, jautrām peldēm jūrā un pludmalē  nodarboties ar dažādām sporta aktivitātēm, kā pludmales volejbolu, futbolu, bērniem ir pieejams jauks, krāsains rotaļu laukums. Atļautās vietās jūrā iespējams izbraukt ar ūdens motocikliem vai nodarboties ar kaitbordu, kā arī piekopt dažādas citas ekstrēmākas sportiskās aktivitātes. 

Pludmales teritorija ir labiekārtota ar tualetēm, pārģērbšanās kabīnēm, koka pastaigu laipām, soliņiem. Vasarā pludmales teritorijā darbojas pludmales kafejnīca, kur iespējams baudīt atspirdzinošus dzērienus un nedēļas nogalēs ļauties dejām pludmales smiltīs.

Pludmales teritorija tiek pielāgota arī cilvēkiem ar invaliditāti – pielāgotas pastaigu laipas, labierīcības, skatu un apgriešanās platformas. Arī cilvēkiem ratiņkrēslos tagad ir iespējams nokļūt līdz jūrai un baudīt neaizmirstamus brīžus. Auto stāvlaukumā speciālas invalīdu stāvvietas. Pludmales auto stāvlaukumā pieejams arī bezmaksas wi-fi internets.

Suvenīru un mājražotāju tirdzniecības vieta

Suvenīru un mājražotāju tirdzniecības vieta atrodas  Rīgas-Kolkas šosejas malā, Rojā, Selgas ielā 1D, kur vietējie iedzīvotāji un mazie uzņēmēji var tirgot dažādus pašsaražotus produktus, piemēram, zivju produkciju, dārzeņus, ogas, suvenīrus vai rokdarbus.

Tirgus laukumā izveidotas piecas koka tirdzniecības nojumes laivas formā un tās izvietos pa pusapli, tā veidojot centrālo apļveida laukumu, iegūstot ērtāku pārvietošanās telpu apmeklētājiem.  Laukuma vidū izveidota arī paaugstināta tipa puķudobe, kurā tiks veidoti sezonāli stādījumi, taču ziemā šo vietu veiksmīgi varēs izmantot dažādu mākslas darbu ekspozīcijām.

Tirdzniecības vietas dizainu un izkārtojumu izdomājusi ainavu arhitekte Anna Kalniņa, kas ar savu ideju uzvarēja Rojas tūrisma biedrības rīkotajā metu konkursā. Laivu kā centrālo simbolu šajā tirdzniecības vietā Anna izvēlējusies, jo laiva simbolizē veiksmi darījumos, drošību un cerību un ir ļoti labi pazīstama ikvienam šajā pusē.

Jaunais tirgus laukums mājražotājiem tapis pateicoties “Rojas tūrisma biedrības” projektam par “Suvenīru un mājražotāju tirdzniecības vietas izveidi”. Projekts tika realizēts ar Lauku atbalsta dienesta finansējumu, par kopējo summu 37380,56 eiro, no tiem Rojas novada dome līdzfinansēja 11768,87 eiro, būvdarbus veica SIA „A Celtne”, bet tehnisko projektu izstrādāja SIA „Ainavists”.

Adrese: Selgas iela 1D, Roja, Rojas novads

Mielasts zvejnieku sētā

Viesnīca "Roja" un SIA "Pundiķi", aicina interesentu grupas, no 15-40 cilvēkiem, iepazīt  zvejnieku darba specifiku un nobaudīt jūras veltes. Atpūtas un izklaides programmu "Mielasts Zvejnieku sētā" ir iespējams pasūtīt gan pilno programmu, gan īso programmu.

Pilnajā programmā viesi tiek sagaidīti ar mūziku uz dzērienu "dūšai", tad tie dodas izbraukumā ar laivām jūrā vai pa Rojas upi. Atgriežoties viesi tiek aicināti pie galda, kur dziesmām skanot, tiek pasniegta ugunskurā vārīta zivju zupa, kūpinātas zivis, alus, īsta rupjmaize, sklandrauši. Zvejnieku sievas stāsta vietējā izloksnē par Žoga raušu tapšanu, tiek pasniegts deserts – Žoga rauši. Viesi ar Rojas zvejniekiem ziņģē, danco un mērojas spēkā un izveicībā.

Laiks: 2,5-3 stundas, cena (grupām no 15 pers.) – 18.50 EUR no personas

Īsā programma – uz uguns gatavots zivju mielasts – zivju zupa, rupjmaize, kūpinātas zivis, alus, sklandrauši. Izklaidējošā programmas daļa kopā ar zvejnieku sievām – dziesmas, rotaļas, mērošanās spēkiem ar pašiem zvejniekiem, vietējais dialekts.

Laiks: 1,5-2 stundas, cena (grupām no 15 pers.) – 14.25 EUR no personas

Ir iespējams izvēlēties tikai ēdienreizi brīvā dabā – zivju zupa, rupjmaize, kūpinātas zivis, alus, sklandrauši.

Laiks: 40 min. – 1 stundai, cena grupām no 15 cilvēkiem, atkarībā no izvēles 3.55 – 12.10 EUR no personas

Adrese: Atpūtas centrs "Otra puse", Jūras iela 8, Rojas, Rojas novads
Mob.: +371 29477602
E-pasts: rojahotel@inbox.lv

57.496606, 22.772864

Mazo laivu piestātne un laivu noma

Rojas upes kreisajā krastā, ir izveidota un labiekārtota aktīvās atpūtas vieta –  laivu piestātne ar laivu nomas vietu.

Upes apkārtne ir ļoti daudzveidīga – liela augu daudzveidība, dižkoki, bebru mitekļi, pavasaros upē ir nēģu nārsts, rudenī lašu nārsts. Apkārtējos mežos ogu un sēņu daudzveidība. Upē iespējams makšķerēt, atļautajos periodos.

Laivu piestātne ir iekārtota ar Eiropas Zivsaimniecības fonda un Rojas novada Domes finansiālu atbalstu. Šeit iespējams iznomāt airu laivas, smailītes, SOT kajakus, kanoe laivas, kā arī nepieciešamo laivošanas un laivu transportēšanas inventāru. Ērta piekļūšana Rojas upei, lai dotos nesteidzīgā laivu braucienā pa Rojas upi. Dažādos upes posmos izveidotas arī laivu nolaišanas un izkāpšanas vietas laivotājiem. Nobrauciens pa Rojas upi aizņem aptuveni ½ dienas.

Mob.: +371 26369243 (Rihards Vaivods); +371 29127447 (Andris Vaivods) +371 28627919 (Normunds Liepa);
Pieteikties pa tālruni vismaz 1 st. pirms plānotā pakalpojuma izmantošanas!
E-pasts: noriks67@inbox.lv
Adrese: Jūras iela 1A, Roja, Rojas novads
Cenas: Divvietīga laiva: 14,00 EUR dienā (smailītes, Sit on Top)
Vienvietīgā laiva: 12,00 EUR dienā
Airu laiva: 5 EUR stundā, 15 EUR dienā
Laivu transportēšanas aprīkojums (strapes, transporta kluči): 1,50 EUR (par komplektu) dienā
Četrvietīga kanoe laiva: 21 EUR dienā
Trīsvietīga kanoe laiva: 17 EUR  dienā
Divvietīga kanoe laiva: 14 EUR dienā

57.506921,22.794128

Izbrauciens ar pontonu pa Rojas upi

Vietējie entuziasti Rojā uzbūvējuši pontonu, ko darbina ar motoru un piedāvā izbraukums pa Rojas upi ar iespēju vērot dabu un dzīvniekus.

Ar pontonu vienlaicīgi iespējams vizināties līdz 10 cilvēkiem. Uz plosta iespējams uzcept šašliku vai desiņas. Brauciena ilgums atkarīgs no klientu vēlmēm.

Adrese: Mazo laivu piestātne, Jūras iela 1, Roja, Rojas novads
Cena: 22.00 EUR / 1 stunda
talr..: +371  29273407; +371 28627919
e-pasts: noriks67@inbox.lv

Braucieni ar jahtām

No Rojas ostas  iespējams ar jahtām doties braucienos uz salām – Roņu salu, Sāremā salu, vai pavizināties šeit pat pa Rīgas jūras līci.

Atpūtas braucienus piedāvā jahta "Breezy" un Rojas Jahtklubs.

Jahta "Breezy"no Rojas ostas piedāvā dažādu maršrutu braucienus pa Baltijas jūru – gan uz Igaunijai piederošajām salām, gan citām salām Baltijas jūrā.

Uz jahtas pieejamais serviss: 5 guļvietas, wc, grils, virtuve, ledusskapis, gāzes plīts, dzeramais ūdens, TV, radio, glābšanas plosts, vestes, u.c. Uz jahtu vienlaicīgi brauciena laikā iespējams atrasties līdz 6 cilvēkiem.

Populārākie maršruti ir uz Roņu salu un Sāremā salu (Igaunijā). Vēlamos izbraukuma maršrutus un laikus iepriekš saskaņot ar jahtas kapteiņiem.
Brauciens uz Roņu salu:  ap 250.00 EUR, brauciena ilgums 4-6 st. vienā virzienā (atkarīgs no laika apstākļiem).
Brauciens uz Sāremā salu: cena 360.00 – 430.00 EUR, brauciena ilgums: 10-12 st. vienā virzienā.
Vizināšanās pa Rīgas jūras līci:  30.00 – 40.00 EUR

Vēlamo brauciena maršrutu un laiku saskaņot iepriekš!

Adrese: Ostas iela 1, Roja
Jahtas "Breezy" kapteinis – Viktors Ivanovs
tālr.: +371 29432979
e-pasts: jahta-b3@inbox.lv

Rojas Jahtklubs
Vēlamo brauciena maršrutu un laiku saskaņot iepriekš!
Adrese: Selgas iela 1H, Roja.
tālr. + 371 22421119

SPURA-SUP noma

Stand Up Paddle (SUP) dēļi – fiziskai, veldzējošai un jautrai atpūtai uz ūdens.

Supošana iespējama Ziemeļkurzemes apkārtnē pa upēm, ezeriem vai jūru. Mūsu Stand Up Paddle (SUP) dēļi ir piepūšami, tādēļ to transportēšana ir ērta. Dēļi piemēroti gariem pārbraucieniem, jogai, fitnesam, sportam, sacensībām un atpūtai. SUP dēļi paredzēti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Nodrošinām ar visu nepieciešamo inventāru līdz 20 personām, nogādāsim līdz Jūsu supošanas vietai, piedāvājam SUP tūres.

Lai izīrētu dēli nepieciešams personu apliecinošs dokuments.

Kontakti: lūgums pieteikties vismaz vienu stundu iepriekš - zvanot vai rakstot.

E-pasts: info@spura.lv

Tel.: +371 2 93 77 608
Adrese: Selgas iela 2, Roja (vasaras sezonā) vai pēc pieprasījuma.
Internetā: https://www.facebook.com/spura.lv;
https://www.instagram.com/spura.lv
Twitter(supnoma)
draugiem/spura.lv
 
Cenas:
SUP dēļa noma (cenā ietilpst SUP dēlis ar airi, pumpi, somu, kāju saiti, spurām, ūdens izturīga soma personīgajām mantām un peldveste)
½ stunda – 5 EUR
1 stunda – 8 EUR, katra nākamā stunda – 5 EUR
SUP dēļa noma uz visu dienu – 25 EUR, katra nākamā diennakts – 20 EUR
hidrotērpa noma:
2 EUR/stundā, katra nākamā stunda – 1 EUR,
8 EUR/ diena

Brīvdabas taka gar Rojas upi

Rojas upe un tās apkārtne ir bagāta ar tūrisma un rekreācijas objektiem, kas skatāmi visu gadu. No pavasara līdz rudenim ar kājām, velosipēdiem un laivām, bet ziemā ar slēpēm, iespējami tūrisma pārgājieni gar Rojas upi un tai pieguļošajiem mežiem.

Brīvdabas takas ietvaros ir izveidotas 3 ceļotāju apmetnes vietas ar soliem, galdiem, labierīcībām, šūpolēm, vingrošanas konstrukcijām, atkritumu urnām, kā arī ugunskura un telšu vietām. Pie apmetnēm Žocenē un Rojā ir izveidotas arī laivu piestātnes.

Brīvdabas taka iedalās trīs apļos un maršruti dabā iezīmēti ar krāsām:

Mazais aplis 2 km – dzeltenā krāsā
Vidējais aplis 7 km – zilā krāsā
Garākais aplis 15 km – sarkanā krāsa
Krāsu apzīmējumi/simboli ir izvietoti visā takas garumā uz virziena norādēm.

Takas sākums: Kāpu ielas galā

Rojas upi daudzviet iekļauj pirmatnīgs mežs, kur mežsaimnieciskas aktivitātes nav notikušas turpat simt gadus. Tie ir bioloģiski veci, ar augiem un dzīvniekiem bagāti meži, kādi Latvijā ir reti sastopami. Upes krastus apdzīvo bebri, ūdri, stirnas, mežacūkas, staltbrieži, aļņi, zivju gārņi, lielās gauras, gaigalas, dažādu sugu dzeņveidīgie putni. Upē mīt tādas zivis, kā asari, nēģi, foreles, līdakas, raudas.

Sīkāka informācija par brīvdabas taku Rojas Tūrisma informācijas centrā.
Adrese: Selgas iela 14E, Roja
tālr. +371 28630590
e-pasts: tic@roja.lv

Atpūtas parks "Plocis"

2012. gada vasarā, Rojā, pašā pilsētas centrā – Parka ielā, tika atklāts jauna, labiekārtota pastaigu un atpūtas vieta – meža parks "Plocis".

Parkā Rojas novada iedzīvotāji un viesi var jauki pavadīt brīvo laiku, kopā ar saviem bērniem. Parkā ir uzstādīts slidkalniņš ar 3 m alpīnistu sienu, vingrošanas komplekti, atpūtas soliņi, šūpoles, izbūvēti gājēju celiņi.

Atrašanās vieta: Parka un Peldu ielu krustojumā.

Rojas stadions, trenažieru zāle

Rojas stadions atrodas pašā Rojas centrā blakus Kultūras centram un tas ir viens no labiekārtotākajiem un plašākajiem visā Ziemeļkurzemē.

Stadiona teritorijā ir  zāliena futbola laukums (110×65 m), basketbola laukums, smilšu volejbola laukums, āra hokeja laukums, vieglatlētikas skrejceļš – 400 m un vieglatlētikas sektori.

Stadions tika atklāts jau 1973. gadā.  Stadiona tribīnes ir rekonstruētas un šeit var ietilpt līdz pat 600 skatītājiem. Zem skatītāju tribīnēm ir izveidota trenažieru zāle, šautuve, 2 tenisa galdi, dušas, tualetes un citas sportistiem nepieciešamas telpas. Iespēja nodarboties ar smagatlētiku stadiona tribīņu trenažieru zālē un spēlēt galda tenisu, šahu, dambreti un novusu.

Vasara periodā šeit norisinās dažāda veida sporta nometnes, kā arī starptautiskas sacensības. Sezonā no aprīļa vidus līdz pat vēlam rudenī otrdienās Rojas stadionā notiek "Veselības apļi", kur ikviens laipni aicināts, kas vēlas uzturēt vai uzlabot savu veselību un fizisko formu.

Adrese: Miera iela 13, Roja (pie Rojas vidusskolas)
tālr. +371 28692118, +371 28394308
e-pasts: rojasstadions@inbox.lv

Trenažieru zāles darba laiks:
katru darba dienu: 10.00–20.00
sestdienās: 10.00–15.00
svētdienās: slēgts

Brīvdabas skeitparks un hokeja laukums

Blakus stadionam un hokeja laukumam atrodas mūsdienīgs skeitparks visiem ekstrēmā sporta veida cienītājiem. 

Ir iespējams arī organizēt ekstrēmo sporta veidu sacensības Latvijas Republikas mērogā. Jauno skeitparku, jau no pašas pirmās atklāšanas dienas, ir ļoti iecienījuši un šeit  arī aktīvi trenējas vietējie Rojas jaunieši, gan ar BMX velosipēdiem, skrituļdēļiem un skrituļslidām. Blakus skeitparkam atrodas brīvdabas hokeja laukums, kur ziemas laikā atbilstošos laika apstākļos ir iespējams slidot un spēlēt hokeju.

Skeitparku Rojā atklāja bijusī ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

Adrese: Miera iela 13, Roja
(blakus Rojas stadionam)

Zirgu stallis "Līči"

Saimniecība piedāvā iepazīties ar lielajiem un gudrajiem dzīvniekiem – zirgiem.

Interesentiem tiek piedāvātas dažāda veida izjādes ar zirgu: gan laukumā, gan pa apvidu, izbraucieni ratos. Kā arī iespējams pieteikties uz treniņu vai apmācību. Tiek piedāvāts rīkot fotosesiju ar zirgiem vai iespējams sarunāt zirgus uz Jūsu pasākumu: kāzām, dzimšanas dienu, kristībām...

Sīkāka informācija par piedāvājumiem un iespējām rakstot uz e-pastu vai zvanot.

Cenas:
- izjāde laukumā 1 h (1 zirgs) – 15 EUR
- izjāde apvidū 1 h (1 zirgs) -25 EUR
- treniņš (apmācība) 1 h + 15 min zirga sedlošana (1 zirgs):
    * 1 x nedēļā - 15 EUR
    * 2 x nedēļā - 10 EUR par reizi
- voltižēšanas treniņš 1 h -15 EUR
- fotosesija ar zirgiem sākot no 20 EUR
- izbrauciens ratos sākot no 70 EUR
- zirgi Jūsu pasākumā: sākot no 25 EUR

Kontakti:
Adrese: "Līči", Ģipka, Rojas novads
tālr. +371 22042016 (Elza)
tālr. +371 28389617 (Agnese)
e-pasts: elzacelova@inbox.lv

Brīvdabas virvju taka koku galotnēs

Teritorijā pie Rojas pludmales ir ierīkota trīs līmeņu virvju taka, kas izvietota tur augošajās slaidajās priedēs.

Taka piemērota dažāda vecuma grupām – sākot no skolēniem līdz pieaugušajiem. Virvju taka ir individuāls izaicinājums ikvienam apmeklētājam, lai apzinātu savu spēju robežas un gūtu neaizmirstamu pieredzi un izjūtas. Kopā jāpārvar 15 elementi, kuros ietilpst 3 nobraucieni.

Virvju takas apmeklējumu vēlams iepriekš pieteikt!

Adrese: Ostas iela, blakus Rojas publiskajai pludmalei
Cenas:
8.00 EUR/ pieaugušie
5.00 EUR/ bērni līdz 18 gadiem
6.50 EUR/ studenti
grupām no 10 cilvēkiem – atlaides
tālr. +371 28627919, +371 29127447
e-pasts: noriks67@inbox.lv

Rojas ostas pārvalde

Rojas ostas pārvalde piedāvā jahtu piestātni (līdz 20 jahtām), jahtu glabāšanu un burāšanas apmācības.

Pieejamas telšu vietas, dušas un WC, veļas mazgāšana.

Adrese: Osta iela 1, Roja, Rojas novads
tālr. +371 29238127, +371 26434813
e-pasts: rojasosta@apollo.lv
Mājas lapa: www.rojaport.lv

Lauku pirts Rojā

Pirtniece Laima Landmane piedāvā pēršanos ar augu slotiņām, dabisko skaistumkopšanu, zāļu tējas un dažādas masāžas.

Adrese: Krasta iela 18, Roja, Rojas novads
tālr. +371 26532430
e-pasts: aranyaukas@gmail.com

Ekskursija pa saimniecību "Rudes Vētras"

Viesu nams "Vērtas" piedāvā interesentiem nelielu ekskursija pa savu lauku saimniecību. Saimniecība ir īsts lauku rančo Latviešu stilā, kas atrodas netālu Rojas upes.

Saimniecība piedāvā iepazīties ar Šarolē šķirņu govju ganāmpulku un ar tā galveno bulli. Saimniecība specializējusies uz bullīšu un telīšu audzēšanu, tā, ka šeit vienmēr ir daudz jauniņo, no kuriem daži ir pavisam nesen dzimuši. Varēsiet uzzināt ar ko šīs govis ir tik īpašas, kādi ir to paradumi un ko nozīmē "rodeo" dienas. Drosmīgākie varēs pabarot govis ar to kārumiem.

Saimniecībā tiek audzētas arī šitaki sēnes.

Saimniecība papildus piedāvā arī citas aktīvās atpūtas iespējas – foto orientēšanās vai netradicionālās sporta spēles. Var uzspēlēt dārza golfu vai mēģināt trāpīt pa lidojošu mērķi. Iespējams iznomāt velosipēdus un doties pa 15 vai 35 km garu velomaršrutu vai izvizināties ar saimnieka lepnumu – Harley Davidson jubilejas izlaiduma moci.

Adrese: "Vētras", Rude, Rojas novads

tālr. +371 29 134 608
e-pasts: rudesvetras@inbox.lv
mājas lapa: www.rude.lv

Cena ekskursijai pa saimniecību: 1-1.5 stundu gara programma 2.00 EUR/pers.

Radošās darbnīcas MFC "Strops"

Multifunkcionālais centrs "Strops" ir Rojas novada Sociālā dienesta struktūrvienība. 2012. gada 10. jūlijā, Rojā atvēra jaunu daudzpusīgu centru, dodot tam zīmīgu nosaukumu – "STROPS".

Savu brīvo laiku nāk pavadīt, kā lieli, tā mazi, kā veci, tā jauni. Centrā mājvieta rasta arī Rojas invalīdu biedrībai.

Ierodoties centrā Jums tiek piedāvāts satikties ar centra darbiniekiem, iepazīt Roju un piedalīties jūsu izvēlētajā aktivitātē. Visas aktivitātes ir vērstas, lai iepazītu mūsu novadu un centru.

Centrs piedāvā šāda veida radošās darbnīcas Rojas novada iedzīvotājiem un viesiem:

Stikla, akmens apgleznošana ar simboliem, kuri jums, aizbraucot mājās, atgādinās Roju. Nodarbības laikā varēsiet pagatavot savu suvenīru ar magnētu un/vai apgleznot stikla vāzi vai burciņu. Vienai personai nodarbības cena 4.00 EUR (četri eiro un 00 centi), cenā iekļauta stikla vāze vai burciņa un materiāli zīmēšanai. Nodarbība ilgst 1 h – 1.50.
"Glezniņu gatavošana no dabas materiāliem" Nodarbības laikā varēsiet uzgleznot gleznu ar krāsotām smiltīm un izgatavot savu kartiņu. Vienai personai nodarbības cena 2.00 EUR (divi eiro un 00 centi), summā iekļautas krāsas smilšu krāsošanai, līme un citas nepieciešamās lietas kartiņu un gleznas izgatavošanai. Nodarbība ilgst 1 h-1.50 h.
 "Veidosim stropu paši!" Nodarbības laikā pagatavosiet stropa suvenīru. Vienai personai nodarbības cena 3.00 EUR (trīs eiro un 00 centi). Summā iekļauti materiāli bites un stropa izgatavošanai. Nodarbība ilgst 1.5 h - 2 h.
"Uzgleznojam Roju…". Gleznošana ar vasku, ar kafijas biezumiem – nodarbībā uzgleznosiet gleznu un sagatavosiet divas kartiņas, vienai personai nodarbības cena 3.00 EUR (trīs eiro un 00 centi). Summā ietverti materiāli kartiņas un gleznas izgatavošanai. Nodarbība ilgst 1 h-1.50 h.
Kulinārijas nodarbība "Stropa rausis!" No sagatavotās mīklas pagatavosiet 30 gab. mazus rausīšus. Vienai personai nodarbības cena 4.00 EUR (četri eiro un 00 centi). Cenā iekļautas izejvielas.

Multifunkcionālais centrs "Strops"
Adrese: Strauta iela 8–33, Rojas, Rojas novads, LV – 3264
tālr. +371 27234288
e-pasts: baiba.trubina@roja.lv
atvērts: darba dienās 10.00–19.00

Ievērībai:
grupas dalībnieku skaits – no 10 līdz 20 personām
pieteikšanās uz nodarbībām – 4-7 dienas iepriekš
maksa par nodarbībām – TIC (Selgas ielā 14E, Rojā) vai Rojas novada domes kasē (Zvejnieku ielā 3, Rojā), vai ar pārskaitījumu Rojas novada domei.

Zivju produkcija, SIA "Dižbute"

SIA "Dižbute" saimnieks Oskars Mitenbergs piedāvā zivju produkciju – kūpinājumi, kulinārija, kā arī svaigas zivis.

Iepriekš piesakoties, iespējams vērot un līdzdarboties zivju kūpināšanas procesā.

Adrese: Viļņu iela 1, Roja, Rojas novads
tālr. +371 29140234, +371 26604016
e-pasts: osms@inbox.lv

Zivju kulinārija, SIA "Kaltenes zivis"

Uzņēmums "Kaltene VM" dibināts 1997. gadā un specializējies zivju kulinārijas produkcijas ražošanā. Uzņēmumā ražo zivju kulinārijas produktus no dažāda veida zivīm – siļķēm, skumbrijām, mencām, lasi, reņģi, kā arī šeit pieejami zivju kūpinājumi.

Uzņēmumā ražo vairāk kā 10 dažādu marinētu siļķu produktus. Kulinārijas produktu sortiments pārsniedz 50 pozīcijas, kā arī pieejama saldētas un kūpinātas zivis. Katrs klients spēj piemeklēt sev gardāko produktu.

Visa pieejamā produkcija ir roku darbs, lai katrs pircējs spēj izbaudīt ar mīlestību ražotu produktu.

Kaltene VM produkciju var iegādāties vairāk kā 500 veikalos Latvijā. Ir izveidojusies lieliska sadarbība ar lielajām veikalu ķēdēm "Maxima", "Aibe", "Elvi", "Stockman", "Top".

Uzņēmums piedāvā ekskursijas interesentiem, kā arī produktu degustācijas. Grupas lielums no 10-30 cilvēkiem. Ekskursiju vēlams pieteikt iepriekš pa tālruni 26008020.

Ražotne ir atvērta septiņas dienas nedēļā, 24 h dienā.

Jo zivis ir JĀĒD!

Adrese: "Elzas", Kaltene, Rojas novads
tālr.: +371 20201250, +371 63220208
e-pasts: kaltenevm@e-apollo.lv
internetā: www.kaltene.lv
sociālajos tīklos: www.facebook.com/KalteneVM

Zvejnieks Ervīns Vilciņš

Zvejnieks Ervīns Vilciņš piedāvā piedalīties zivju kūpināšanas procesā, kā arī zivju degustāciju un vizināšanos zvejnieka laivā (iepriekš piesakoties).

Adrese: "Ķirķragi", Roja, Rojas novads
tālr. +371 29171505, +371 63222248
e-pasts: e.vilcins@inbox.lv

Zivju namiņš "Pie Jura"

Nelielais zivju namiņš piedāvā plaša sortimenta zivju kulināriju.

Iespējams iegādāties dažāda veida kūpinātas zivis, svaigas zivis – pagatavošanai mājās, kā arī dažāda veida marinētas zivis un gardus zivju salātus no vietējā ražotāja "Kaltenes zivis". Šeit iespējams iegādāties arī vietējā zivju pārstrādes uzņēmuma "Banga Ltd" ražoto produkciju – tunča pastēti; tuncis savā sulā, kūpinātas mīdijas eļļā, un cita veida produkciju. Iespējams uz vietas baudīt nelielas zivju uzkodas, tēju, kafiju un citus bez alkoholiskos dzērienus.

2017. g. Zivju namiņš nāks klajā ar jauniem piedāvājumiem ik vienam, kurš ir atbraucis uz Roju, lai nobaudītu gardu zivju kulināriju un ne tikai!

Iespējams maksāt skaidrā naudā un ar norēķinu karti.

Darba laiks septembris-aprīlis:
trešdien, ceturtdien, piektdien: 10.00-17.00
sestdien: 10.00-15.00
pirmdien, otrdien, svētdien: brīvs

Darba laiks aprīlis-septembris:
darba dienās un sestdien: 10.00-19.00
svētdien: 10.00-17.00

Adrese: Selgas iela 12, Roja, Rojas novads
tālr. +371 64905757; +371 28606279
e-pasts: vanadzini.jl@gmail.com

Velomaršruts "Rojas jūras piekraste"

Maršruts vedīs: Rojas centrs – Rojas pludmale – Žocenes pludmale – Ģipkas pludmale – Pūrciems – Ēvažu stāvkrasts – Melnsils – Pūrciema baltā kāpa – Roja

Ģipkas pludmale – balto smilšu liedags ar labiekārtotu auto stāvlaukumu un pludmali. Tā ir iespēja baudīt Baltijas jūras burvību tālu no ierastās jūrmalas burzmas.

Ēvažu stāvkrasts ir augstākais stāvkrasts visā Rīgas līča piekrastē. Tā augstums ir 8 –15m, garums – 2, 6 km. Savos izmēros Ēvažu stāvkrastu pārsniedz vie Jūrkalnes  stāvkrasts.

Pūrciema Baltā kāpa – kā liecina arheoloģiskie pētījumi, plašo kāpu grēdu, kas atrodas 300 – 600 m attālumā no jūras, par savu dzīvesvietu pirms aptuveni 4200 gadiem izmantojuši akmens laikmeta zvejnieki. Dabas taka izveidota gar Pilsupītes krastiem.

Pūrciema maršrutu var apvienot ar Kolkas apmeklējumu, kas ietver paša Kolkas raga apskati, vecās Kolkas bākas drupas, pieminekli "Jūras paņemtie", Kolkas ev. luterisko baznīcu, Romas katoļu un pareizticīgās baznīcas, kā arī Kolkas līvu centru.

Maršruta garums – 40 km

Tūrisms
Mājas lapa pašreiz atrodas testa stadijā. Par pamanītajām kļūdām, lūdzu, ziņot uz e-pastu majas.lapa@roja.lv