JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Talsu novada sadarbības pilsēta Ukrainā lūdz palīdzību!

Talsu novada pašvaldības starptautiskās sadarbības pilsētai Čortkivā (Ukraina) nepieciešams mūsu atbalsts! Turpinoties karadarbībai Ukrainā, aizvien lielākus zaudējumus cieš valsts infrastruktūra, kas ietekmē ikviena tās iedzīvotāja ikdienu. Lai atbalstītu Ukrainas cilvēkus, Čortkivas pilsētas mērs Volodimirs Šmatko lūdz palīdzēt dažāda aprīkojuma nodrošināšanā.

Čortkivas pilsētas pārvalde lūdz ziedot ikdienā šobrīd ļoti nepieciešamas lietas: ģeneratorus (ar jaudu 5 kW, 6,5 kW un 10 kW), guļammaisus, tūrisma paklājus un follija segas, piepūšamos matračus, apavus, zeķes, cepures, cimdus, termoveļu militārpersonām, rācijas, lukturīšus, power bankas, pārveidotājus (no 12 līdz 220 v).

 

Lasīt vairāk
Vārdi dzimst sirdī

29. septembrī Dzejas dienu interesentus Rojā priecēja viesi no Talsiem – dzejniece, literāte, kultūras darbiniece Maija Laukmane un  literāts, novadpētnieks Zigurds Kalmanis.

Lasīt vairāk
Iedzīvotājiem pieejami bezmaksas maisi bioloģiskajiem atkritumiem

Talsu novadā ir jūtamas rudens vēsmas, tāpēc drīz iedzīvotāji uzsāks koku lapu savākšanu. Atgādinām, ka koku lapu dedzināšana ciemu un pilsētu teritorijās nav ieteicama potenciālās bīstamības un sadūmojuma dēļ.

Talsu pilsētas, Sabiles pilsētas un Abavas, Dundagas, Rojas, Ķūļciema, Balgales, Laucienes, Kolkas, Ģibuļu, Valdgales, Mērsraga, Laidzes un Vandzenes pagasta pārvaldes arī šogad iedzīvotājiem nodrošinās bezmaksas bioloģiskajiem atkritumiem paredzētos marķētos maisus koku lapu nodošanai atkritumu poligonā.

Lasīt vairāk
Informācijai

SIA “Rojas DzKU” klientiem ir pieejama norēķinu un saziņas vietne Bill.me. Skaitītāju rādījumu nodošana, rēķini, paziņojumi - viss vienuviet!
 
Aicinām iesniegt skaitītāju rādījumus Bill.me vietnē no 25. datuma!

Lai uzsāktu vietnes lietošanu, lūdzam veikt reģistrāciju šajā vietnē: SPIEST ŠEIT

Lasīt vairāk
Valdība akceptē energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalsta pasākumus

Lai uzlabotu mājokļa pabalsta pieejamību, dodot iespējas saņemt šo pabalstu lielākam cilvēku lokam ar augstākiem ienākumiem, par periodu no 2022. gada 1. septembra līdz 2023. gada 30. aprīlim tiks piemērots koeficients 3. Tātad no 1. oktobra vēršoties sociālajā dienestā ar iesniegumu mājokļa pabalsta piešķiršanai, persona uzrādīs un sociālais dienests aprēķinās mājokļa pabalstu atbilstoši par septembrī saņemtajiem rēķiniem.

Paaugstināti koeficienti dod iespēju saglabāt atsevišķi dzīvojošas personas vai vairāku personu mājsaimniecības rīcībā vairāk līdzekļus ikdienas izdevumu apmaksai, tajā skaitā, pārtikas iegādei un kvalificēties mājokļa pabalstam ar augstākiem ienākumiem nekā iepriekš.

Koeficienta palielinājuma rezultātā garantētā minimālā ienākuma slieksnis mājokļa pabalsta apmēra aprēķinam būs 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 228 eiro pārējām personām mājsaimniecībā visām mājsaimniecībām mājokļa pabalsta apmēra aprēķinam.

Lasīt vairāk
Sakārtots Rojas, Kolkas, Mērsraga un Dundagas pagasta ģerboņu jautājums

Ģerbonis ir katras pilsētas un pagasta identitātes, goda un lepnuma simbols. Pēc administratīvi teritoriālās reformas pagājušā gada jūlijā pagastu ģerboņu jautājums aktualizējās Rojas, Kolkas, Dundagas un Mērsraga pagastā. Tagad šo pagastu ģerboņi ir reģistrēti Ģerboņu reģistrā un izmantojami pašvaldības komunikācijā.

Lasīt vairāk
IZVIRZI SAVU PRETENDENTU TALSU NOVADA PAŠVALDĪBAS APBALVOJUMIEM!

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajos svinīgajos pasākumos, kas novembrī tiks organizēti Talsu novada pilsētās un pagastos, ar Talsu novada pašvaldības apbalvojumiem godināsim Talsu novada iedzīvotājus un organizācijas. Līdz 1. oktobrim izvirzi savu pretendentu kādam no apbalvojumiem!

Pretendentus Talsu novada pašvaldības apbalvojumu “Talsu novada Izcilības balva”, “Talsu novada Atzinības balva” un “Talsu novada Goda balva” piešķiršanai var izvirzīt Talsu novada pašvaldības amatpersonas, Talsu novada pašvaldības iestādes, Talsu novadā reģistrētās juridiskās personas, personas, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Talsu novadā vai kurām Talsu novadā pieder nekustamais īpašums, fiziskas personas, kuras Talsu novada teritorijā veic uzņēmējdarbību vai strādā algotu darbu, un Talsu novada iedzīvotāju grupas.

Lasīt vairāk
Vasaras nometnes Rudē, BLPJC “Varavīksne’’

Šī gada vasara mums ir dāsni dāvājusi silto laiku. Lai pagarinātu vasaru  pēc iespējas garāku un interesantāku, arī šajā gadā Rojas pagasta bērniem un jauniešiem tika piedāvātas divas vasaras dienas nometnes „Spirgts un vesels”, kas notika no 8.- 12.augustam un no 22.– 26.augustam Rudē,  BLPJC “Varavīksne”. Šajās nometnēs piedalījās  bērni un jaunieši vecumā no 9-12 gadiem un  no 13-15 gadiem.  Bērnu nometnes tika realizētas ar  ES fonda projekta “Esi vesels - ieguldījums tavai nākotnei !” Nr.9.2.4.2./16/I/044 finansiālu atbalstu.

Lasīt vairāk
Draudzībā ir spēks!

Jūlija izskaņā Rojas BLPJC “Strops” jauniešu domei “Rajo” bija darba pilnas rokas, jo bija jāuzņem ilgi gaidīti viesi – Jelgavas novada pašvaldības Ānes jauniešu iniciatīvu centra jaunieši. Par laimi, laiks mūs lutināja un dalībnieki varēja izbaudīt sporta priekus visā pilnībā.

Lasīt vairāk