JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

20. janvāris – barikāžu aizstāvju atceres diena

Barikāžu laiks ir apliecinājums tam, ka esam lieli un stipri, un varam sasniegt jebko, ja vien esam vienoti un neatlaidīgi. Šajā dienā daudzviet Latvijā tika iedegti barikāžu atceres ugunskuri, tai skaitā arī Rojas vidusskolā.

Lasīt vairāk
Par Rojas novada administratīvajā teritorijā esošās jūras piekrastes joslas pludmales nogabala nomas tiesību izsoli

Rojas novada pašvaldība rīko izsoli par zemes iznomāšanu mobilā pakalpojuma un tirdzniecības objekta darbībai Rojas pludmalē. Rakstiskā izsole notiks 2020.gada 27.februārī pulksten 12:00, Rojas novada domē, Zvejnieku ielā 3, Rojā. Pieteikšanās rakstiskai izsolei ir līdz 2020.gada 27.februāra pulksten 12:00 Rojas novada domē, Zvejnieku ielā 3, Rojā, Rojas nov. un sludinājumā noteiktajā termiņā, jāiesniedz Izsoles pieteikums, kas pievienots izsoles noteikumiem.

Lasīt vairāk
Iedzīvotāju ievērībai

Informējam, ka Rojas pašvaldības policija uz laiku nestrādā.

Apmeklētājus Rojas pašvaldības policijas telpās katru trešdienu no 9.00 līdz 12.00 pieņem Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore Krista Brīvere, tālrunis 27855933.

Ārkārtas gadījumā zvanīt uz Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkni, tālruņi 110 vai 63202722.

Atvainojiet par sagādātajām neērtībām!

Lasīt vairāk
Drošība vienmēr pirmajā vietā

Nesen presē lasījām par nelaimes gadījumu Laidzes apkaimē, kad medību laikā mednieks nāvējoši ievainoja savu medību biedru. Negadījums izsauca plašu rezonansi sabiedrībā, radot virkni jautājumu. Uz dažiem no tiem man atbildēja Rojas mednieku biedrības un medību vadītājs Ingars Lembergs.

Rojā Zibeņdambi un daudz citu vietu dabā ir iecienījuši aktīvās atpūtas baudītāji. Cik droši varam justies mežā, izdzirdot, ka kaut kur netālu notiek medības?

Lasīt vairāk
Informācija par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem (2020. gads) Rojas novadā

No 2020. gada 16. janvāra līdz 14. februārim notiek parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā "Par pašvaldībām”

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt parakstu vākšanas vietā, tiks nodrošināta iespēja parakstīties savā atrašanās vietā. Lai pieteiktos parakstīties atrašanās vietā, līdz 13. februārim jāaizpilda iesniegums, kuru vēlētājs pats vai uzticības persona nogādā pašvaldības vēlēšanu komisijā vai tuvākajā parakstu vākšanas vietā tās darba laikā. Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietā notiks pēdējā parakstu vākšanas dienā - 14. februārī. Aizpildāmā iesnieguma forma pieejama www.cvk.lv mājas lapā vai pie Rojas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas Rojas novada domē, parakstu vākšanas vietā.

Lasīt vairāk
Par nekustamā īpašuma nodokļa saņemšanu elektroniski

Ērtākai nekustamā īpašuma nodokļa apmaksai, iesakām izmantot e-pakalpojumus. Iedzīvotāju ērtībai nodokli ir iespējams apmaksāt caur latvija.lv vai savā internetbankā. Lūdzam arī katram nodokļu maksātājam izvērtēt iespēju NĪN saņemt e-pastā un paziņot par savu e-pasta adresi Rojas novada domes nekustamā īpašuma nodokļa administratorei. Kontakti: alise.laksmane@roja.lv vai zvanot pa tālruni 63220837.

Lasīt vairāk
Viens no atpazīstamākajiem dzejniekiem Rojā

Jau kopš 1982. gada Rojā tiek pasniegta Pastariņa prēmija latviešu bērnu grāmatu autoriem un grāmatu ilustratoriem. Arī pagājušais gads Rojas novada bibliotēkā ir pagājis zem Pastariņa zīmes. Maijā Rojā tika pasniegta jau 19. Pastariņa prēmija (prēmiju pasniedz ik pa diviem gadiem). Šī gada prēmijas laureāti ir dzejnieks Kārlis Vērdiņš, kura poēmu bērniem “Dilles tante” Rojas bibliotēkas lasītāji atzina par labāko bērnu grāmatu. Otrs prēmijas laureāts ir mākslinieks, karikatūrists un grāmatu ilustrators – Kristaps Auzenbergs, kura grāmatu ilustrācijas bērni novērtējā par visasprātīgākajām un mūsdienīgākajām.

Lasīt vairāk
Aicinām piedalīties aptaujā

Biedrība "Talsu rajona partnerība" piedāvā iespēju iesniegt projekta pieteikumus uzņēmējdarbības rīcībās. Lai projektu pieteikumi būtu kvalitatīvāki, biedrība aicina izteikt viedokli par nepieciešamo zināšanu/ konsultāciju/apmācību nepieciešamību konkrētās tēmās ar mērķi organizēt semināru šo zināšanu papildināšanai.

Aptauja pieejama šeit: https://forms.gle/updDkGZiy2BBDV2z7

Lasīt vairāk