JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Latvijas svinēšana

4. maijā, svinot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, sociālajā interneta vietnē www.facebook.com Rojas kultūras centra un “Raida Roja” profilos izskanēja Rojas kultūras centra darbinieku organizētais svētku koncerts “Latviešu dzejas melodijas”, kurš tapis sadarbībā ar koncertaģentūru “Latvijas koncerti”, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Valsts Prezidenta kanceleju.

Lasīt vairāk
Kādēļ mācīties tieši Rojas vidusskolā? - to Tu uzzināsi mūsu video stāstā!

Dalies, komentē, lai nākamie mūsu skolas skolēni nāk mācīties tieši pie mums - uz Rojas vidusskolu..
Mūsu Rojas vidusskola ir gaiša, krāsaina, mīļa un draudzīga. Vienu vārdu sakot - FORŠA. Gaidām tieši Tevi un Tevi un Tevi! Uz satikšanos Rojas vidusskolā.
Sīkāku informāciju par izglītības programmām, interešu izglītības pulciņiem un citām aktivitātēm, vari uzzināt mūsu mājas lapā: www.rojasvidusskola.lv
#rojasvidusskola
#nacmacitiesuzrojasvidusskolu

Lasīt vairāk
5 idejas, kā vēl jēgpilnāk pavadīt Lielo Talku

Jau šo sestdien, 24. aprīlī, visā Latvijā norisināsies Lielā Talka, kuras laikā iedzīvotāji tiek aicināti sakopt un labiekārtot apkārtni. Talkas filozofija guvusi plašu atsaucību visā pasaulē. No vienas dienas ikgadējās talkas, tā pāraugusi dzīvesveidā, aizsākot dažādas kustības, kā, piemēram, plogingu (skriešana, apvienojumā ar atkritumu vākšanu), dažādus sociālo tīklu izaicinājumus, dabā nomestu atkritumu savākšana pastaigas laikā, sakopjot dabas teritorijas, utt. “Zaļā josta” iestājas par atbildīgu rīcību ar atkritumiem ikdienā, kā rezultātā, ja atkritumi tiks pareizi apsaimniekoti, iespēju robežās nodoti pārstrādei, talka nebūtu jārīko vispār.

Lasīt vairāk
Rojas kultūras centra laukums un piemineklis – Lielu pārmaiņu priekšā

Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālā pārvalde 2020. gada 5. maijā apstiprinājusi Rojas novada domes projektu Nr. 19-08-FL06F043-00003 “Mūžibā aizsaukto zvejnieku un jūrnieku piemiņas vietas atjaunošana. Projekta kopējās izmaksas 166508.77 EUR, no tā Eiropas Zivsaimniecības fonda maksājums 146096.33 EUR, Rojas pašvaldības līdzfinansējums – 20412.44 EUR.

Lasīt vairāk
Latvijas Valsts meži – kopj, stāda un atjauno

Pastaigājoties pa Zibeņdambi un apkārtējiem dambjiem Rojā, nevar nepamanīt tur notikušās pārmaiņas – sakārtotos ceļus, iztīrītos grāvjus, attīrītās grāvmalas, glītās barjeras ap dīķiem. Savukārt tagad, pandēmijas laikā, meklējot kādu vietu mežā, kur atpūsties kopā ar ģimeni, nevarējām vien izdomāt, kuru vietu izvēlēties no plašā Latvijas Valsts mežu (LVM) piedāvājuma klāsta.

Lasīt vairāk
MĀJAS KAFEJNĪCU DIENAS ROJAS NOVADĀ!

Šogad asociācija “Lauku ceļotājs” kopā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē reģionālā tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākumu – Mājas kafejnīcu dienas (MKD) visā Latvijā.

Dalībai šajā pasākumā ir pieteikts arī Rojas novads. Rojas novadā Mājas kafejnīcu dienas norisināsies divas dienas, no 27 – 28.augustam.

Lasīt vairāk
Lasīt vairāk
Notiks publiskās apspriešanas sanāksme Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas projektam

22. aprīlī tiešsaistē notiks publiskās apspriešanas sanāksme Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas 2021.-2027. gadam 1. redakcijas projektam.

Kurzemes plānošanas reģions uzsācis izstrādātās Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības programmas 2021.-2027. gadam 1. redakcijas sabiedrisko apspriešanu. Priekšlikumus turpmākai Kurzemes attīstībai sabiedriskās apspriešanas laikā no 2021. gada 29. marta līdz 30. aprīlim var sniegt, izmantojot Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.kurzemesregions.lv pieejamo veidlapu. Lai veicinātu kurzemnieku iesaisti jaunās Attīstības programmas izstrādē, šī gada 22. aprīlī tiešsaistē notiks publiskās apspriešanas sanāksme.

Lasīt vairāk
Kurzemē liels pieprasījums pēc lauksaimniecības zemes; saglabājas augsta interese par ALTUM aizdevumiem zemes iegādei un apgrozāmajiem līdzekļiem

Lauksaimniecībā turpinās izaugsme, un nozare dalībniekiem nodrošina arī tālākas attīstības iespējas. Novērojumi liecina, ka daļai lauksaimnieku pandēmijas laiku izdevies izmantot kā iespēju, aktīvi piesakoties un izmantojot ALTUM valsts atbalsta programmas.

Lauksaimniecības zemes tirgū turpinās tendence, kur pieprasījums pēc zemes pārsniedz piedāvājumu. Arī zemes cenas turpina palielināties, 2020. gadā Kurzemē sasniedzot pat nebijuši augstus rekordus. Vienlaikus interese par lauksaimniecības zemes iegādi saglabājas, Attīstības finanšu institūcija ALTUM pērn aizdevumos zemes iegādei piešķīrusi 17 miljonus eiro, kas ir par 15 % vairāk nekā gadu iepriekš. Kurzemes reģionā zemes kreditēšanas programmā piešķirti 3,6 miljoni eiro jeb 21 % no kopējā apjoma.

Lasīt vairāk