JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām

Šī gada 14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu.
Pieminot deportāciju upurus,pirmdien, 14. jūnijā no plkst. 11.00 pasākumā ar nosaukumu "Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas.Rojā vārdu lasīšana notiks Rojas Kultūras centrā un tiešraidē to varēs redzēt sociālās vietnes Facebook.com Rojas kultūras centra kontā. Šeit kopumā tiks lasīti 17 deportēto cilvēku vārdi.

Lasīt vairāk
Pateicība

Paldies maniem novadniekiem par uzticības balsojumu un manas komandas veikuma novērtējumu, ko apliecinājāt šajās pašvaldību vēlēšanās!

No jūlija man nāksies strādāt citā komandā, lielākā veicamo darbu apjomā, bet nepiemirstot par doto solījumu – strādāt piejūras ciematu un ļaužu interesēs, ko arī darīšu atbildīgi un pēc labākās sirdsapziņas.

Lasīt vairāk

No 2019. gada 2. janvāra  Rojas vidusskola darbojas Eiropas Sociālā fonda projektā Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, lai mazinātu to izglītojamo skaitu, kas pārtrauc mācības.

2018./2019. mācību gadā projektā tika iesaisti 3 Rojas vidusskolas skolēni, ar kuriem individuālajās nodarbībās strādāja 1 skolotājs.

2019./2020. mācību gadā projektā tika iesaistīti 14 Rojas vidusskolas skolēni, ar kuriem individuālajās nodarbībās strādāja 6 skolotāji.

2020./2021. gada 1. semestrī projektā tika iesaistīti 16 Rojas vidusskolas skolēni, ar kuriem individuālajās nodarbībās strādāja 8 skolotāji. Projekts deva iespēju 5.-12. klašu skolēniem saņemt individuālas konsultācijas pamatmācību priekšmetos: latviešu valodā, literatūrā, matemātikā, angļu valodā. Tika sniegts arī konsultatīvais atbalsts arī sadarbības jomā – mācīties izprast sevi un citus cilvēku, atpazīt emocijas, tikt galā ar zaudējumu stresa situācijās, mācīties veidot cieņpilnas attiecības.

Lasīt vairāk
Sākas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās

No 31. maija, atklāta jaunā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Atšķirībā no iepriekšējām pieteikšanās kārtām šajā nodarbinātas personas varēs apgūt digitālās prasmes. Ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no piedāvātajām 412 izglītības programmām, kas aptver gan digitālās pamatprasmes, gan padziļinātu augstākā zināšanu līmeņa digitālo prasmju mācības pieaugušajiem. Pieteikšanās ilgs līdz 30. jūnijam tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Lasīt vairāk
Divi pelēkie ronēni atgriezīsies mājās

Ceturtdien, 3. jūnijā, no Rojas ostas Rīgas jūras līča ūdeņos devās Jūras spēku Patruļkuģu eskadras krasta apsardzes kuģis KA-08 “Saule”, lai akvatorijas apsekošanas laikā brīvībā izlaistu divus pavasarī jūras krastā izglābtus un Rīgas Zooloģiskajā dārzā izaugušus pelēkos roņus Grīvu un Melluzi. Krasta apsardzes kuģa pagaidu pasažieriem uz muguras piestiprināti satelītraidītāji, kas ļaus izsekot to gaitas Baltijas jūras plašumos.

Lasīt vairāk
1941. gada 14. jūnija deportācijas pieminot

14. jūnijā apritēja 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas, 1941. gadā izsūtot svešumā vairāk nekā 15 tūkstošus Latvijas pilsoņu.

Lasīt vairāk
Rojas upes zivju krājumi papildināti ar 5000 taimiņu smoltu mazuļiem

Šā gada II ceturksnī Rojas upē tika ielaisti 5000 viengadīgie taimiņu smolti, kas izaudzēti z/i “BIOR” zivju audzētavas „Tome” filiālē „Pelči”. Zivju mazuļi Rojas upē tiek ielaisti Zivju fondā iesniegtā projekta ietvaros, kas turpinās no 2007.gada. Taimiņu mazuļus ieguva no Rojas upē nozvejotiem vaisliniekiem. Taimiņu palaišanā piedalījās pārstāvji no Valsts vides dienesta Ventspils un Liepājas reģionālās pārvaldes, pārstāvji no zinātniskā institūta „BIOR” zivju audzētavas „Tome” filiāles „Pelči” un pārstāvji no Rojas novada domes.

Lasīt vairāk
Latvijas svinēšana

4. maijā, svinot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, sociālajā interneta vietnē www.facebook.com Rojas kultūras centra un “Raida Roja” profilos izskanēja Rojas kultūras centra darbinieku organizētais svētku koncerts “Latviešu dzejas melodijas”, kurš tapis sadarbībā ar koncertaģentūru “Latvijas koncerti”, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Valsts Prezidenta kanceleju.

Lasīt vairāk
Kādēļ mācīties tieši Rojas vidusskolā? - to Tu uzzināsi mūsu video stāstā!

Dalies, komentē, lai nākamie mūsu skolas skolēni nāk mācīties tieši pie mums - uz Rojas vidusskolu..
Mūsu Rojas vidusskola ir gaiša, krāsaina, mīļa un draudzīga. Vienu vārdu sakot - FORŠA. Gaidām tieši Tevi un Tevi un Tevi! Uz satikšanos Rojas vidusskolā.
Sīkāku informāciju par izglītības programmām, interešu izglītības pulciņiem un citām aktivitātēm, vari uzzināt mūsu mājas lapā: www.rojasvidusskola.lv
#rojasvidusskola
#nacmacitiesuzrojasvidusskolu

Lasīt vairāk