JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs Informatīvais izdevums "Banga"

11.jūlijs – Zvejnieksvētki Rojā ! Dos pa bundžām a vien` air` distanc ! PROGRAMMA

Plkst.10.00 – Rīta vingrošana visiem – pludmalē pretī centrālajai laipai

No plkst.10.00- Zvejnieksvētku tirdziņš, no plkst.12.00 skanēs “Rojas Radio” DJ Ufo vadībā -Ostas iela

No plkst.10.00- 17.00 – Vizināšanās jūrā ar kuģīti un jahtu ( 5,- eur no personas) -ostā

No plkst.10.15 -Sacensības strītbolā, pludmales futbolā un volejbolā –pludmalē

Komandu reģistrēšanās līdz no plkst. 9.15 līdz plkst.10.00. Futbolā 3 laukuma spēlētāji, 1 vārstsargs, 1 maiņas spēlētājs. Volejbolā 2 laukuma spēlētāji/as, vīriešu un sieviešu grupas.

Strītbolā piedalās 3 laukuma spēlētājs + 1 maiņas spēlētajs. Dalībnieku vecums 16+.

No plkst.10.00 -12.00 Smilšu piļu būvēšanas un pilināšanas konkurss ģimenēm un draugu komandām (ar saviem darbarīkiem) ,mākslinieka Māra Grosbaha uzraudzībā -pludmalē

 

Lasīt vairāk
Pasažieru ievērībai

No 2020. gada 4. jūlija maršruta Nr.7947 Rīga–Roja–Talsi autobuss, kas no Talsu autoostas izbrauc plkst.5.50 un no Rīgas starptautiskās autoostas – plkst.16.20, atsāks kursēt arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās (uz laiku kursēja tikai darba dienās). Reisi tika atcelti sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Lasīt vairāk
Reģionālo maršrutu pieturās uzsākta vienota satura un dizaina autobusu kustības sarakstu izvietošana

Ir uzsākta jauno – vienotas informācijas un dizaina – reģionālo maršrutu autobusu kustības sarakstu plākšņu izvietošana pieturās. Tādējādi turpmāk pasažieriem būs pieejama visa aktuālā informācija par reisiem, kuros konkrētā pietura ir iekļauta. Plānots, ka visās reģionālo maršrutu autobusu pieturās tiks izvietoti vairāk nekā 9000 jaunu kustības sarakstu. Sākotnēji tie tiks uzstādīti Vidzemē, bet visu plākšņu nomaiņu paredzēts veikt līdz 2021. gada beigām.

Līdz ar jauno kustības sarakstu plākšņu uzstādīšanu pasažieri varēs ērtāk plānot savu braucienu, jo tajās tiks attēlota informācija par maršrutiem, kuros konkrētā pietura iekļauta; būs norādīts visu autobusu, kas konkrētajā pieturā apstājas, izbraukšanas laiks no šīs pieturas, kā arī sezonalitāte un nedēļas dienas, kurās reisi tiek izpildīti; būs norādīti reisi, kuros kursē personām ar funkcionāliem traucējumiem pielāgoti autobusi, kā arī reisi, kas tiek izpildīti tikai pēc pieprasījuma, piesakot iepriekš. Tāpat neskaidrību gadījumā pasažieri varēs sazināties ar pārvadātāju vai Autotransporta direkciju, jo kustības saraksta plāksnē būs norādīta aktuālā kontaktinformācija.

Lasīt vairāk
Biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja startēt Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu konkursos

Aktīvo iedzīvotāju fondā laika periodā no 2020. gada maija līdz 2022. gada beigām paredzēts izsludināt 7 atklātus projektu konkursus pilsoniskās sabiedrības organizācijām. Šobrīd ir iespēja iesniegt pirmos projektus.

Šī gada 29. maijā tika izsludināts pirmais Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projektu konkurss vairākgadu stratēģiskajiem projektiem, kuru mērķis ir panākt ilgtermiņa pozitīvas izmaiņas konkrētās organizācijas darbības jomā, vienlaikus stiprinot demokrātijas kultūru vai cilvēktiesības Latvijā. Projektus var iesniegt līdz 29. jūlija plkst. 14:00.

Kopš 19. jūnija līdz pat 2023. gada 28. februārim ir iespēja iesniegt rīcības projektu pieteikumus, kas paredzēti steidzamu un aktuālu interešu pārstāvības iniciatīvu un pilsonisko aktivitāšu īstenošanai.

Savukārt jūlijā ir paredzēts izsludināt pieteikšanos kapacitātes projektiem, ar mērķi uzlabot pilsoniskās sabiedrības ilgtspēju un kapacitāti Latvijā - varēs spēcināt cilvēkus un organizācijas, veidot sadarbības un tīkloties. Projektus var iesniegt tiešsaistes sistēmā projekti.activecitizensfund.lv.

Lasīt vairāk
3. jūlijā noslēdzas atklātā jūras burāšanas regate Gulf of Riga Regatta 2020

3. jūlijā Salacgrīvā noslēgsies atklātā jūras burāšanas regate Gulf of Riga Regatta 2020. Regatē, kura sākās pirms piecām dienām ar jahtu parādi Ventas upē un svinīgām uzrunām, piedalījās 47 jahtu komandas no sešām Baltijas jūras reģiona valstīm. Kā atzina sacensību organizatori, tik liels burātāju skaits sacensībās Latvijā sen nav bijis un īpašs prieks par Baltijas jūras reģiona valstu komandām, kuras šogad tāda veida sacensībās burās pirmoreiz.

Lasīt vairāk
Jāņi Rojas novadā aizvadīti godam

Šogad maģiskajiem vasaras saulgriežiem Rojas novada ļaudis un viesi varēja sagatavoties īpaši skaisti, jo par to, lai mājas pošanas un pīrāgu cepšanas karstumā nebūtu vēl jādomā arī par jāņuzālēm, bija parūpējusies Rojas brīvdabas estrādes vadītāja Madara Aizgrāve. Ikviens, kurš gribēja skaisti rotāties, bija laipni gaidīts estrādē, kur bija sagādāts viss vainadziņu pīšanai. Labi domātā iecere par vainagu izstādi klātienē gan izgāzās, jo visi vainagi bija tik skaisti, ar mīlestību darināti, ka katrs vēlējās savu vainadziņu paturēt galvā.

Lasīt vairāk
Viens no Gaismas apļiem – arī Ģipkā

16. jūnijā Krāslavā tika iedegtas divas lāpas, kuras nodeva divām skrējēju komandām – Ziemeļaustrenim un Dienvidrietenim, ar ko sākās 1836 Gaismas ceļš apkārt Latvijai. Skrējēju komandu maiņas punktos iededza ugunskurus, tā izgaismojot Latviju.  Viens no ugunskuriem tika iedegts arī Ģipkas jūrmalā.

Lasīt vairāk
Paziņojums

Bāriņtiesas priekšsēdētājas vietnieka Jāņa Pāvuliņa atvaļinājuma laikā (līdz 13.07.2020.) apliecinājumus, iepriekš telefoniski vienojoties par apmeklējumu, veiks bāriņtiesas locekle Linda Frīdenberga (5. kabinetā), telefons 63269173.

Apmeklētāju pieņemšanas laiki: pirmdienās un ceturtdienās no 9.00 – 13.00.

Lasīt vairāk
Klāt vasaras saulgriežu laiks

Svētdien, 21. jūnijā, plkst.19.38 gaidāmi vasaras saulgrieži. 21. jūnijs būs gada garākā diena, savukārt īsākā nakts būs nakts no svētdienas uz pirmdienu. Vasaras saulgriežus mēdz atzīmēt gan kā vasaras vidu, gan kā astronomiskās vasaras sākumu. Tas ir mirklis, kad saule sasniedz lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora. Saulgriežu dienā saule debesīs atrodas maksimāli augstu. Astronomi saulgriežus mēdz dēvēt arī par solstīciju, kas, burtiski tulkojot no latīņu valodas, nozīmē "saule stāv uz vietas", jo punkts, kurā redz lecošu vai rietošu sauli, apstājas un pēc šīs dienas maina savu virzienu. Gada garākajā dienā saules spīdēšanas ilgums Latvijā būs no 17 stundām un 35 minūtēm Latgales dienvidos, līdz 18 stundām un septiņām minūtēm Kolkasragā, liecina dati no ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes Saules kalkulatora.

Lasīt vairāk