JAUNĀKĀS ZIŅAS Kalendārs

Dzeja elpo ar teviDzintra Žuravska ar ziediem

Mums katram gadā ir mēnesis, kuru uzskatām par savu, jo tajā ir mūsu dzimšanas diena. Septembris Latvijā ir Raiņa un Dzejas dienu mēnesis. Šogad jau 58. reizi.

Lasīt vairāk
Afiša: ziedosim Ukrainas karavīriem, gatavojoties ziemai!
Lasīt vairāk
Izvirzi pretendentu Talsu novada pašvaldības apbalvojumiem!

Ik gadu iedzīvotāji aicināti izvirzīt pretendentus Talsu novada pašvaldības augstākajiem apbalvojumiem, kas tiek pasniegti Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā. Arī šajā gadā Talsu novada pašvaldība gaidīs iedzīvotāju ieteiktus cilvēkus vai organizācijas, kas pelnījušas īpašu pateicību novada mērogā.

Pretendentus Talsu novada pašvaldības apbalvojumiem Talsu novada Izcilības balva”, Talsu novada Atzinības balva” un Talsu novada Goda balva” piešķiršanai var izvirzīt Talsu novada pašvaldības amatpersonas, Talsu novada pašvaldības iestādes, Talsu novadā reģistrētās juridiskās personas, personas, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Talsu novadā vai kurām Talsu novadā pieder nekustamais īpašums, fiziskas personas, kuras Talsu novada teritorijā veic uzņēmējdarbību vai strādā algotu darbu, un Talsu novada iedzīvotāju grupas.

Lasīt vairāk
NVO pārstāvji un aktīvi iedzīvotāji aicināti pieteikties mācību ciklam “Līderu akadēmija Kurzemē”Afiša: līderu akadēmija Kurzemē

Jau trešo reizi biedrība “Kurzemes NVO centrs”  aicina piedalīties mācību ciklā “Līderu akadēmiju Kurzemē”. Bezmaksas mācības paredzētas NVO pārstāvjiem un aktīviem iedzīvotājiem, kuri vēlas radītu pozitīvas pārmaiņas apkārtējā vidē un sabiedrībā.

Lasīt vairāk
Piedāvājam darbu Kaltenes bibliotēkas vadītājai/-am

Piedāvājam darbu Kaltenes bibliotēkas vadītājai/-am (profesijas kods 1349 34) uz nenoteiktu laiku Talsu novada Rojas pagasta Kaltenes bibliotēkā.

Darba pamatpienākumi:

  • plānot un organizēt radošo darbu izstādes, pasākumus;
  • darbs ar krājumā esošajiem periodikas izdevumiem;
  • veikt bibliotēkas pakalpojumu un piedāvājumu publicitāti;
  • sekot jaunumiem informāciju tehnoloģiju jomā un pilnveidot, papildināt sniegto pakalpojumu kvalitāti un iespējas;
  • Sagatavot un iesniegt aktuālāko informāciju publicēšanai. 
Lasīt vairāk
Komandā ir spēks!Komandā ir spēks!

20 Rojas pagasta jaunieši ir aizvadījuši sešas lieliskas projekta „Aktīvs jaunietis – mūsu tagadne un nākotne!” dienas, kuras laikā izkristalizējusies doma – ja nejauša grupa strādā kā  komanda, tad iespējams ir viss! Pat 20 jaunieši 18 sekundēs var iziet cauri virves aplim un izdarīt vēl daudz ko citu, sākumā šķietami nepaveicamu.

Lasīt vairāk
Ne tikai cilvēki ir čempioniNe tikai cilvēki ir čempioni

Vēl līdz maija beigām Rojas pagasta bibliotēkā ir apskatāma neparasta, apbrīnas vērta izstāde “Ne tikai cilvēki ir čempioni”. Bibliotēkas darbinieces, kā vienmēr, centušās pārsteigt lasītājus un visus interesentus ar ko jaunu, nebijušu. Mirdzoši, spoži kausi, neparastas, krāsainas rozetes, medaļas ar lentēm, diplomi par izciliem sasniegumiem Latvijas mēroga un starptautiskās sacensībās, pārsteidzošas fotogrāfijas un apliecinājumi par sasniegtajiem rezultātiem – tas viss izcilajiem, augsti titulētajiem, lielajiem, skaisti melnajiem suņiem Kroftai, Dorai un Lorettai. Liels izbrīns ir katram, uzzinot, ka bibliotēkā izliktie apbalvojumi ir tikai daļa no visām sapelnītajām godalgām. Čempionu Iegūto apbalvojumu izstādi papildina grāmatas no bibliotēkas krājumiem ”Suņa skola”, “Testi sunim un saimniekam”, “Suņumīļa rokasgrāmata”, “Padomi labu un negantu suņu saimniekiem” u. c.

Lasīt vairāk
Rojā tiek realizēts projekts jauniešiemValsts jaunatnes programma

Biedrība „Rasa” martā veiksmīgi piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam izsludinātajā atklātā  projektu konkursā “Atbalsts iniciatīvām jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā”. Sagatavošanās darbi pojekta īstenošanai jau rit pilnā sparā, lai Rojas pagasta jaunieši varētu pavadīt sešas pozitīvām emocijām pilnas dienas. Pirmās aktivitāte sāksies jau no 25. līdz 28.jūlijam un turpināsies 4. un 15. augustā.

Lasīt vairāk
Drošības diena visai ģimenei: digitālās pasaules izaicinājumiDrošības diena visai ģimenei: digitālās pasaules izaicinājumi

Sveiciens visiem drošības entuziastiem un inovāciju mīļotājiem! Aicinām ģimenes ar bērniem, jauniešus un jauno tehnoloģiju entuziastus uz drošībai veltītu dienu, kas norisināsies 2. septembrī Talsos. Šis pasākums piedāvās iespēju dziļāk iegrimt jaunāko tehnoloģiju pasaulē, kas mums ikdienas dzīvi atvieglo šodien un atvieglos arī rīt! Būs iespēja gūt iespaidus par jaunākajām tehnoloģijām un risinājumiem, kas veicina mūsu drošību.

Lasīt vairāk